Denní menu, 17.4.2017: Berdych vstoupil do antukové sezony vítězstvím, Pavlásek vyhrál po devíti prohrách

Dnešním dnem se naplno rozjíždí hlavní soutěž prestižního turnaje Masters v Monte Carlu. Vstup do antukové sezony čekal v Monaku také Tomáše Berdycha, který si na úvod poradil ve třech setech s Rusem Andrejem Kuzněcovem. Adam Pavlásek se z Houstonu přesunul do Sarasoty, kde na místním challengeru přerušil sérii devíti porážek za sebou. Po výhře nad Argentincem Leonardem Mayerem, kterému oplatil porážku z minulého týdne, poprvé letos vyhrál.

12:40

KLIŽAN V MONTE CARLU NEUSPĚL: Martin Kližan prošel na prestižním turnaji Masters v Monte Carlu přes dvoukolovou kvalifikaci, ve které vyřadil Donského a Stachovského, ale další vítězství už přidat nedokázal. Aktuálně 60. tenista světa se střetl s Nicolasem Almagrem, který se vrací po zranění lýtka a zatím si připsal dvě porážky. Svou první výhru po návratu vybojoval proti Kližanovi, s nímž sice prohrál první set 4:6, ale v dalším průběhu zápasu už nedal soupeři příliš šancí a zvítězil 6:3, 6:1. Ve třetím setu navíc vyfasoval hned dva trestné gemy za nesportovní chování. – Martin Kližan (SVK, 60.) [Q] - Nicolas Almagro (ESP, 55.) 6:4, 3:6, 1:6

17:00

BERDYCH ZAŽEHNAL RODÍCÍ SE PŘEKVAPENÍ: Tomáš Berdych si dal po Miami více než dvoutýdenní pauzu od turnajů a pilně se připravoval na antukovou část sezony. Česká tenisová jednička vstoupila do prestižního turnaje Masters v Monte Carlu vítězstvím nad Andrejem Kuzněcovem z Ruska. První zápas na antuce v sezoně to však vůbec nebyl snadný a český tenista musel duel otáčet. Po prohraném prvním setu 4:6 se ale dokázal na dvorci zmobilizovat a zbytek utkání vyhrát 6:3, 6:4, kdy ve druhém a třetím setu čelil jen dvěma brejkbolům a výrazně si pomohl servisem.  – Tomáš Berdych (13.) - Andrej Kuzněcov (RUS, 71.) 4:6, 6:3, 6:4.

17:30

PAVLÁSEK BOJOVAL JAKO LEV A OTOČIL ZÁPAS! Adam Pavlásek nezažívá ideální vstup do letošní sezony i vinou zranění, které českého tenistu vyřadilo v únoru ze hry. Aktuálně 112. hráč světového žebříčku stále čekal v letošním roce na vítězství. Minulý týden proti Argentinci Leonardu Mayerovi vyhrál první set, ale pak hladce prohrál. V pondělní repríze Pavlásek naopak v prvním setu nestíhal a za 25 minut v něm Mayerovi podlehl 1:6, když si nevypracoval jediný brejkbol. Pak se však vzchopil a i když brejk za stavu 2:2 následně nepotvrdil, dokázal set dotáhnout do koncovky. Tam za stavu 5:5 soupeře brejkl a následně odvrátil při svém servisu dva brejkboly a set vyhrál. Pavláskovi začalo chodit v důležitých momentech první podání. V rozhodujícím setu se mu podařilo soupeře brejknout už v prvním gemu a i když ve čtvrté hře za stavu 2:1 prohrával 0:40 a čelil celkem čtyřem brejkbolům, všechny zejména díky skvělému servisu odvrátil a zápas nakonec dopodával. Adam Pavlásek také překvapil řadou emotivních reakcí, když se hlasitě povzbuzoval výrazně víc, než jsme u něj zvyklí. Posledními tenisty, kteří jsou ve světovém žebříčku postavení výše než Pavlásek a letos nevyhráli, tak zůstávají Němec Florian Mayer (48.) a Australan James Duckworth (104.), který letos odehrál jediný zápas a je aktuálně zraněný. – Adam Pavlásek (98.) - Leonardo Mayer (ARG, 144.) 1:6, 7:5, 6:4

Monte-Carlo Rolex Masters (muži, 4 273 775 Eur, antuka, 1. kolo dvouhry)

TOMÁŠ BERDYCH (13.) [9] - Andrej Kuzněcov (RUS, 71.) [Q] 4:6, 6:3, 6:4

Challenger tour

Elizabeth Moore Saratosa Open, USA (muži, 100 000 USD, antuka, 1. kolo dvouhry)

ADAM PAVLÁSEK (98.) [4] - Leonardo Mayer (ARG, 144.) 1:6, 7:5, 6:4

2017 Santaizi Challenger, Tchaj-pej (muži, 125 000 USD, koberec, 1. kolo dvouhry)

Konstantin Kravčuk (RUS, 99.) [3] - MAREK JALOVIEC (292.) 6:3, 6:3

Šymkent Open, Kazachstán (muži, 15 000 USD, antuka)

Denis Jevsejev (KAZ, 762.) - LIBOR SALABA (902.) 3:6, 2:6

KOLÁŘ, Serdarusič (CRO) [1] - Džanašia, Nedelko (oba RUS) 6:2, 6:4

3rd Qatar ITF Futures 2017 (muži, 15 000 USD, antuka, 1. kolo čtyřhry)

KELLOVSKÝ, NOVÁK - Hurkacz, Sekulic (POL/SWE) [4] 5:7, 5:7

Tennis Organisation Cup, Antalya (muži, 15 000 USD, antuka, finále kvalifikace)

Thomas Statzberger (AUT, 886.) [7] - FILIP BRTNICKÝ (1263.) [14] 6:1, 6:2

Al-Solaimaneyah F14 Women's Future, Egypt (ženy, 15 000 USD, antuka, 2. kolo kvalifikace)

ANNA SLOVÁKOVÁ (994.) - Farah Khalilová (EGY, -) 6:0, 6:3

1. kolo

ANNA SLOVÁKOVÁ (994.) - Irina Fetecauová (ROU, 572.) 6:4, 3:6, 3:6

ANNA SISKOVÁ (-) - Almudena Sanz-Llanezová Fernandézová (ESP, 1093.) 6:2, 4:6, 6:4