Denní menu, 1.4.2017: Barbory Strýcová s Krejčíkovou zvládly svá semifinále, Šafránek po obrovské bitvě slaví titul

Barborám se daří! Strýcová v noci postoupila do finále čtyřhry v Miami a proti nenasazenému páru má spolu se svou parťačkou obrovskou šanci získat cenný titul. Krejčíková pak v semifinále dvouhry v australském Morningtonu smetla domácí Hivesovou, které povolila jen dva gemy, a zahraje si po té deblové rovněž i o singlovou trofej. Tu již v sobotu vybojoval Václav Šafránek, který za 3 hodiny a 38 minut doslova udolal Lorenza Giustina. V americkém Charlestonu a mexickém Monterrey se rozbíhají kvalifikace turnajů WTA, do kterých v sobotu zasáhnout celkem čtyři Češky.

4:00

KREJČÍKOVÁ JE V MORNINGTONU OPĚT VE FINÁLE: Stejně jako před týdnem se i tentokrát Barbora Krejčíková prodrala na antuce v australském Morningtonu až do finále! Může za to zcela suverénní semifinálová výhra nad domácí držitelkou divoké karty Zoe Hivesovou, které pátá nasazená Češka povolila jen dva uhrané gemy. Zápas trval 68 minut a vítězka v něm nečelila jedinému brejkbolu. Po deblovém triumfu si tak Krejčíková zahraje i o titul ze dvouhry. Soupeřkou jí bude Sherazad Reixová z Francie. – Barbora Krejčíková – Zoe Hivesová (AUS) 6:0, 6:2

16:00

MALEČKOVÁ ODVRÁTILA DVA MEČBOLY A POSTUPUJE: Jesika Malečková sehrála v kvalifikaci na turnaj WTA v Karolíně první zápas po sedmi týdnech. Za dvě hodiny a dvě minuty si poradila s Nizozemkou Cindy Burgerovou, když vyhrála 2:6, 6:4, 7:6(6). V tiebreaku rozhodující sady, která trvala rovnou hodinu, za stavu 4:6 odvracela dva mečboly, čtyřmi míčky v řadě však zápas urvala pro sebe. Burgerová je sice o 55 míst na žebříčku výše, ale z posledních 12 zápasů dokázala vyhrát pouze dva. S Malečkovou navíc už prohrála loni v Brescii 5:7, 5:7. V Charlestonu se hraje dvoukolová kvalifikace a v boji o postup do hlavní soutěže čeká Češku Aleksandra Kruničová ze Srbska.  Jesika Malečková – Cindy Burgerová (NED) 2:6, 6:4, 7:6(6)

11:00

ŠAFRÁNEK PO ŠÍLENÉ BITVĚ SLAVÍ TITUL! Dvaadvacetiletý Václav Šafránek vyzval ve finále o tři roky staršího domácího Lorenza Giustina. Oba hráče dělí v žebříčku pouhých dvacet míst, přičemž lépe je na tom Ital (210.). Byl to zápas dlouhých výměn. Šafránek se snažil hrát aktivněji, ale občas předváděl série nevynucených chyb v řadě. Ital se spíše bránil, ale také dokázal předvést vítězné míče, často z velmi těžkých pozic. V prvním setu Giustino neudržel vedení 5:2 a set se rozhodoval v tiebreaku. Celý zápas byl jako na houpačce a v prvním tiebreaku byl tím, kdo se držel nahoře, český tenista. Giustino od stavu 2:0 prohrál sedm míčů v řadě, často zbytečnými chybami. I druhou sadu rozhodoval tiebreak, v němž vedl Ital po sérii nevynucených chyb Šafránka už 6:1, ale pak začal chybovat on a když přidal Šafránek dva vítězné míče, rázem byl z pěti setbolů Giustina mečbol pro Šafránka. Čech však zkazil return, což se dělo v zápase zcela výjimečně, a následně předvedl dvě další lehké chyby. Šlo se do třetího setu, kde byl zpočátku Ital lepší. Vedl 4:2 a podával, Šafránek ho však okamžitě brejkl, a zápas tak rozhodl až dlouhý gem za stavu 5:5, kdy se Šafránkovi podařilo soupeře brejknout a následně už zápas s přehledem dopodával. Šafránek vybojoval 27 bodů do žebříčku ATP a měl by se posunout někam ke 210. místu na světě. – Václav Šafránek – Lorenzo Giustino (ITA) 7:6(2), 6:7(7), 7:5.

Kolář si v Chorvatsku zahraje o titul

Zdeněk Kolář v chorvatské Opatiji výrazně vylepší svůj výsledek z loňského roku, kdy postoupil do druhého kola. V semifinále mu po prvním prohraném gemu, v němž hned Kolář získal brejk, vzdal Bosňan Tomislav Brkič. Ve finále se Čech střetne s nasazenou jedničkou Laslo Djerem ze Srbska, který za tři hodiny a 48 minut porazil Rakušana Michaela Linzera 5:7, 6:2, 6:4.

Gengel je podruhé za sebou ve finále

Životní formou se v posledních zápasech prezentuje Marek Gengel. Český hráč pronikl minulý týden z pozice kvalifikanta až do finále turnaje v Egyptě, nyní si na stejném místě zahraje o titul podruhé. V semifinálovém utkání zdolal Gengel Nizozemce Selse 6:4 a 7:5 a v Šarm-aš-Šajchu tento týden stále neztratil ani set. Ve finále se opět po týdnu střetne s Karimem-Mohamedem Maamúnem, který udolal ve třech setech překvapení turnaje, Francouze Thomase Brechemiera.

Kolodziejová v Herakliónu první zápas zvládla, druhý už ne

Podruhé v řadě postoupila do semifinále v řeckém Herakliónu (dotace 15 000 USD) devatenáctiletá Miriam Kolodziejová. Minulý týden prohrála až ve finále a s Boevovou ztratila v semifinále pouhé tři hry. Tentokrát se s Belgičankou utkala už ve čtvrtfinále a za hodinu a 13 minut zvítězila 6:3, 6:3. V semifinále Češku čekala Američanka Sabrina Santamariaová. Vyrovnaný zápas nakonec Češka za dvě hodiny a 22 minut ztratila, když ve třetím setu vyhrála úvodní gem, ale dalších šest prohrála. Američanka nakonec zvítězila 7:5, 3:6, 6:1.

Miami Open presented by Itaú (ženy, 6 993 450 USD, tvrdý povrch, semifinále čtyřhry)

STRÝCOVÁ, Mirzaová (IND) [3] - Hingisová (SUI), Čan Jung-Žan (CHN) 6:7 (6), 6:1, 10:4

Volvo Car Open - Chrarleston (ženy, 776 000 USD, antuka, 1. kolo kvalifikace)

JESIKA MALEČKOVÁ (223.) – Cindy Burgerová (NED, 168.)[12] 2:6, 6:4, 7:6(6) (Malečková odvrátila 2 MP)

Alexandra Dulgheruová (ROU, 652.) – LUCIE HRADECKÁ (159.)[10] 6:2, 6:3

Ons Jabeurová (TUN, 128.)[5] – ANDREA HLAVÁČKOVÁ (337.) bez boje

Abierto Monterrey Afirme presented by Mastercard (ženy, 250 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo kvalifikace)

Amandine Hesseová (FRA, 212.) – TEREZA MARTINCOVÁ (164.)[5] 3:6, 6:4, 0:6

Santa Margherita di Pula (muži, ITA F6, 25 000 USD, antuka, finále dvouhry)

VÁCLAV ŠAFRÁNEK (230.)[4] – Lorenzo Giustino (ITA, 210.)[3] 7:6(2), 6:7(7), 7:5

Mornington Peninsula Women's Tennis International #2 (ženy, AUS, 25 000 USD, antuka, semifinále dvouhry)

BARBORA KREJČÍKOVÁ (257.)[5] – Zoe Hivesová (AUS, 487.)[WC] 6:0, 6:2

Istarska rivijera, Opatija (muži, CRO F4, 15 000 USD, antuka, semifinále dvouhry)

Tomislav Brkič (BIH, 348.)[4] – ZDENĚK KOLÁŘ (255.)[2] 0:1 skreč Brkič

Egypt Men's Futures, Šarm aš-Šajch (muži, EGY F11, 15 000 USD, tvrdý povrch, semifinále dvouhry)

Jelle Sels (NED, 682.) – MAREK GENGEL (858.) 4:6, 5:7

Santa Margherita di Pula (muži, ITA F7, 25 000 USD, antuka, 1. kolo kvalifikace)

Marcel Marlon Sudzum (NED) – ALESSANDRO RICCI (1366.)[10] 1:6, 0:6

Egypt Men's Futures, Šarm aš-Šajch (muži, EGY F12, 15 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo kvalifikace)

Charly Zick (GER) – FILIP DUDA (1398.) 7:6(5), 5:7, 5:7

1st Qatar ITF Futures 2017 (muži, QAT F1, 15 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo kvalifikace)

JAKUB NOVÁK [WC] – Jose Maria D´Orey (POR) 6:4, 3:6, 1:6

Bluesun Tučepi Open (ženy, CRO, 15 000 USD, antuka, 1. kolo kvalifikace)

TEREZA ŠVECOVÁ – Laura Mašičová (CRO) 7:6, 1:6, 2:6

10th Lyttos Beach ITF Pro Circuit, Heraklion (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)

Michaela Boevová (BEL, 1081.) – MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (506.)[3] 3:6, 3:6

MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (506.)[3] – Sabrina Santamariová (USA, 573.)[7] 5:7, 6:3, 1:6

Soho Square Egypt Women´s Future, Šarm aš-Šajch (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo kvalifikace)

MARTINA PŘÁDOVÁ (1095.) – Shweta Chandra Ranaová (IND, 1124.) 7:6(3), 5:7, 7:5

10e Engie Open Bourgogne Franche Comte, Dijon (ženy, FRA, 15 000 USD, tvrdý povrch - hala, 1. kolo kvalifikace)

TEREZA PROCHÁZKOVÁ (845.)[2] – ŠTĚPÁNKA SKÁCELOVÁ 6:3, 6:2

10th Lyttos Beach ITF Pro Circuit, Heraklion (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka, 1. kolo kvalifikace)

Izabela Gabriela Novacová (ROU) – RADKA BŮŽKOVÁ 7:5, 6:2