Denní menu, 24.3.2017: Veselý překvapil Ramose, Strýcová zdolala Larssonovou v rozhodujícím tiebreaku

- Jan Havlovic, Filip Lefenda

Páteční program nabídl z pohledu českého fanouška velmi zajímavý program! Jiří Veselý vyřadil po třech hodinách bitvy Ramose, Barbora Strýcová v dramatické bitvě se Švédkou Larssonovou postoupila skrze tiebreak třetího setu do třetího kola!

16:00

VESELÝ PŘEKVAPIL RAMOSE: Jiřího Veselého čekal v Miami druhý zápas, ve kterém narazil na Alberta Ramose. Český tenista vyhrál úvodní sadu, po které však druhé dějství ovládl jeho soupeř. Veselý si v závěrečném setu vypracoval rychlý brejk, ten však byl v sedmé hře smazaný. Španěl nedokázal brejk potvrdit a to byla pro devatenáctého nasazeného již konečná, neboť jeho mladší protivník v následující hře zápas dopodával. Třiadvacetiletý Čech narazí v premiérovém osmifinále v Miami na vítěze duelu Nišioka-Sock. – Jiří Veselý x Albert Ramos (ESP), 7:6 (5) 4:6 6:3

17:30

ODVETA SINIAKOVÉ S HRADECKOU NEVYŠLA: Na Kateřinu Siniakovou a Lucii Hradeckou čekal v Miami pikantní duel! Hned v prvním kole se totiž český pár střetl s dvojicí Čchan, Hingisová, tedy párem, se kterým Siniaková s Hradeckou prohrály v minulém týdnu ve finále turnaje v Indian Wells. Také tentokrát Češky usilovně bojovaly, ale výsledek je stejný - porážka. Tentokrát podlehly soupeřkám těsně až v supertiebreaku. – Hradecká/Siniaková x Čchan, Hingisová 7:5, 5:7, 7:10

19:00

ŠAFÁŘOVÁ S MATTEKOVOU NEZAVÁHALY: Lucie Šafářová s Bethanie Mattekovou-Sandsovou zahájily kvalitně obsazený turnaj v Miami pohodovou výhrou. Vítězky letošního Australian Open zdolaly hladce duo Jankovičová, Townsendová ve dvou setech a zaznamenaly letos své jubilejní desáté vítězství. – Šafářová, Matteková-Sandsová - Jankovičová, Townsendová 6:4, 6:1

Strýcová zvládla vyrovnanou bitvu

Hodně těžký zápas má za sebou v Miami Barbora Strýcová. Třicetiletá Češka musela duel se Švédkou Larssonovou po prohraném prvním setu, který nabídl hned sedm ztracených podání, otáčet. To se jí nakonec podařilo, byť nechala na kurtu mnoho sil. O tom, že postoupí do třetího kola, rozhodla Strýcová až v tiebreaku třetího setu, byť tomu tak nemuselo být. Za stavu 6:5 totiž světová dvacítka podávala na vítětzství, o servis ale přišla. Jak se později naštěstí ukázalo, mrzet ji to nemuselo. V dalším kole se může těšit na Slovenku Čepelovou a pokud uspěje, s velkou pravděpodobností narazí v osmifinále na krajanku Karolínu Plíškovou.

Skvělé obraty Gengela a Pospíšila

Jaroslav Pospíšil si na turnaji v Řecku zajistil po tuhé bitvě s Bělorusem Žyrmontem postup do semifinále. Český tenista prohrával v rozhodujícím setu 4:5 a 0:30 při podání soupeře, avšak z krizové situace se dokázal dostat a vyhrál po skvělém obratu 7:5!

Výborně si na turnaji v Egyptě vede také Marek Gengel! Jednadvacetiletý tenista se podruhé v kariéře probojoval do semifinále turnaje dvouhry. Na dnešní vítězství se však Gengel pořádně nadřel. Český tenista ve druhém setu dokázal odvrátit mečbol soupeře a poslal zápas do rozhodující sady. V té Gengel prohrával již 3:5, avšak poté získal čtyři gemy v řadě a zajistil si postup do semifinále. Aktuálně 858. tenista světa tak vyhrál šesté utkání v řadě!

Konečný zvládl oba zápasy, v Bahrajnu si zahraje ve finále

Michal Konečný potvrzuje skvělý vstup do sezóny i na podniku Futures v Bahrajnu. Český tenista musel v pátek zvládnout dohrávku z předešlého dne proti Creppatemu z Francie, proti kterému vyhrál dvakrát 6:2.

V semifinálovém duelu poté sedmadvacetiletý hráč narazil na Viktora Durasovice. Proti norskému soupeři zvládl Konečný první set v poměru 6:4. Ve druhé sadě se však od sedmého gemu udála v mužském tenise nevídaná situace, kdy si hráči pětkrát v řadě nedokázali udržet podání. Michal Konečný tak ani nedopodával utkání za stavu 5:4, což se mu ovšem povedlo o dvě hry později, kdy při vlastním servisu ukončil zápas.

Aktuálně 337. hráč světa si tak po dvou pátečních výhrách zahraje v sobotu třetí finále v roce, ve kterém bude usilovat o druhý letošní titul.

Miami Open presented by Itaú (muži, 7 669 423 USD, tvrdý povrch, 2. kolo dvouhry)

JIŘÍ VESELÝ (54.) - Albert Ramos (ESP, 24.) [19] 7:6 (5), 4:6, 6:3

Miami Open presented by Itaú (ženy, 7 669 423 USD, tvrdý povrch)

BARBORA STRÝCOVÁ (20.)[15] - Johanna Larssonová (SWE, 60.) 4:6, 6:3, 7:6 (3)

Grönefeldová (GER), PESCHKEOVÁ - Eranniová, Niculescuová (ITA/ROU) 6:4 6:3
HRADECKÁ, SINIAKOVÁ - Čchan, Hingisová (TPE, SUI) [5] 7:5, 5:7, 7:10
Matteková-Sandsová (USA), ŠAFÁŘOVÁ - Jankovičová, Townsendová (SRB/USA) 6:4, 6:1

Santa Margherita di Pula (muži, ITA F5, 25 000 USD, antuka, semifinále čtyřhry)

Gawron (POL), SCHMID - Dima, Paz (ROU, ARG) 2:6, 6:7 (5)

Bahrain Ministry Of Interior ITF Future 2017 (muži, BRN F1, 15 000 USD, tvrdý povrch, dvouhry)

MICHAL KONEČNÝ [2] - Baptiste Crepatte (FRA)[8] 6:2, 6:2

MICHAL KONEČNÝ [2] - Viktor Durasovic (NOR) [5] 6:4 7:5

Viktor Durasovic (NOR, 623.) [6] - MICHAL KONEČNÝ (337.) [2] 4:6, 5:7

Istarska rivijera, Umag (muži, CRO F3, 15 000 USD, antuka, semifinále čtyřhry)

KOLÁŘ, Serdarušič (CRO) [1] - Antonescu, Jecan (oba ROU) [3] 6:2 2:6 10:7

Egypt Men's Futures, F10, Šarm aš Šajch (muži, EGY F10, 15 000 USD, tvrdý povrch, čtvrtfinále dvouhry)

Francesco Vilardo (ITA, 583.) [8] - MAREK GENGEL (858.) [Q] 7:5, 6:7 (6), 5:7

10th Lyttos Beach ITF Pro Circuit (muži, GRE F3, 15 000 USD, tvrdý povrch, čtvrtfinále dvouhry)

Alexandar Lazov (BUL, 353.) [5] - MAREK JALOVIEC (302.) [2] 0:6, 4:6
JAROSLAV POSPÍŠIL (425.) [7] - Dzmitrij Žyrmont (BLR, 361.) [4] 6:3, 4:6, 7:5

Mornington Peninsula Women's Tennis International #1 (ženy, AUS, 25 000 USD, antuka, čtvrtfinále dvouhry)

Varatchaya Wongteanchai (THA, 286.) - BARBORA KREJČÍKOVÁ (257.) [7] 3:6, 6:1, 3:6

10th Lyttos Beach ITF Pro Circuit (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka, čtvrtfinále dvouhry)

Michaela Boevová (BEL, 1081.) [Q] - KAROLÍNA NOVOTNÁ (1037.) [Q] 6:1, 7:5
Carol Zhao (CAN, 527.) [5] - MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (506.) [4] 2:6, 1:6