Denní menu, 5.3.2017: Vondroušová na titul nedosáhla, Querrey překvapil Nadala

Hlavním tahákem nedělního dne bylo z pohledu českého fanouška finále turnaje v australském Clare, kde se představila Markéta Vondroušová. Talentovaná tenistka však na svůj třetí titul v sezoně nedosáhla, prohrála ve dvou setech. Turnajový vavřín nezískal ani Rafael Nadal, kterého dokonale zaskočil Sam Querrey! Další české zástupce čekalo druhé kolo kvalifikace turnajů ITF.

1:00

VONDROUŠOVÁ NA LETOŠNÍ TŘETÍ TITUL NEDOSÁHLA: Sedmnáctiletá česká tenistka si v sobotu zahrála své čtvrté letošní finále, svou 27. výhru v této sezoně však talentovaná hráčka nepřidala. Ve finále byla na její síly Brazilka Haddadová-Maiaová, která zvítězila za hodinu hry dvakrát 2:6. – Markéta Vondroušová (269.) x Beatriz Haddadová-Maiaová (178.) - 2:6, 2:6.

4:00

QUERREY ŠOKOVAL NADALA A OVLÁDL TURNAJ V ACAPULCU: Rafael Nadal se nachází na začátku letošní sezony ve skvělé formě, a tak si dělal zálusk na další turnajový triumf. Ve finále turnaje v Acapulcu se střetl s Američanem Querreym, kterého ve vzájemných zápasech vždy porazil. Aktuálně 40. tenista světa však finalistu letošního Australian Open dokázal zaskočit a po dvousetovém vítězství slaví svůj první triumf v sezoně! – Rafael Nadal (6.) x Sam Querrey (40.) 3:6, 6:7 (3).

10:30

BARTYOVÁ VYHRÁLA PRVNÍ TITUL NA OKRUHU WTA: Ashleigh Bartyová vyhrála turnaj v Kuala Lumpur a slaví zisk prvního turnajového vavřínu v kariéře na okruhu WTA! Australská tenistka porazila v dnešním finále, které přerušil déšť, Japonku Hibinovou po setech 6:3, 6:2. – Nao Hibinová (106.) - Ashleigh Bartyová (158) - 3:6, 2:6.

17:30

JÜRGEN MELZER VYBOJOVAL DRUHÝ TITUL V SEZONĚ: Jürgen Melzer, bývalý hráč číslo osm, se dnes představil ve finále challengeru v polské Vratislavi. Rakouský tenista se střetl s domácím Michalem Przysieznym. Melzer splnil roli favorita a polského tenistu porazil 6:4, 6:3. – Jürgen Melzer (203.) x Michal Przysiezny (403.) 6:4, 6:3

ITF/FUTURES

Clare Valley Tennis International (ženy, 25 000 USD, tvrdý povrch, finále)

Beatriz Haddadová-Maiaová (BRA, 178.) [1] - MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (269.) 6:2, 6:2

Istarska rivijera (Rovinj, muži, 15 000 USD, antuka, 2. kolo kvalifikace)

ANDREJ WAWRZYCZEK - Juan José Arjona Venturelli (CHI) 6:4, 2:6, 6:2
Dragan Grahovac (CRO) – TOMÁŠ FROMMEL 6:3, 5:7
FILIP BRTNICKÝ (1073.) [3] - Fabian Penzkofer (GER) 6:1, 6:3

Egypt Men's Futures (Šarm aš Šajch, muži, 15 000 USD, tvrdý povrch, 2. kolo kvalifikace)

TOMÁŠ PAPÍK (486.) [1] - Pelle Böma (GER) 6:3, 7:5
YVO PANÁK (1983.) - Mark Whitehouse (GBR, 1383.) 6:4, 2:6, 5:7

Soho Square Egypt Women's Future (Šarm aš Šajch, ženy, 15 000 USD, tvrdý povrch, 2. kolo kvalifikace)

Britt Geukensová (BEL, 609.) [2] - SABINA RICHTROVÁ 6:0, 6:0
Ola Abouová-Zekryová (EGY, 598.) [1] - HANA PEKTOROVÁ 3:6, 4:6

TENNIS ORGANISATION CUP (Antalya, ženy, 15 000 USD, antuka, 2. kolo kvalifikace)

KRISTÝNA HRABALOVÁ – Emilija Gedvilaiteová 6:2, 6:0
NIKOLA TOMANOVÁ (1178.) [5] - Anna Jakovlevová 6:1, 6:1

ORLANDO PROFESSIONAL TENNIS SERIES (ženy, 15 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo kvalifikace)

Sophia Hattonová (USA) - LAETITIA PULCHARTOVÁ 6:3, 4:6, 4:6

Theresa Andersonová (USA) - ANNA MÁRIA KALAVSKÁ 0:6, 0:6

KATEŘINA KRAMPEROVÁ (937.) [6] - Yao Chen 6:2, 6:1

Catherine Leducová (CAN, 951.) [8] - DAGMAR ZDRŮBECKÁ 6:3, 6:0

JOHANA MARKOVÁ - River Hartová (CAN) 6:1, 6:4

10th Lyttos Beach ITF Pro Circuit (Heraklion, ženy, 15 000 USD, antuka, 1. kolo kvalifikace)

Emma Lioiová (ITA) – VERONIKA BENCOVÁ 6:3, 6:0

Sara Cognardová (FRA) – PETRA POKORNÁ 2:6, 0:6

DAGMAR DUDLÁKOVÁ – Simona Ionescuová (ROU) 6:2, 6:4