Denní menu, 4.3.2017: Nezastavitelná Vondroušová je opět ve finále

- Jiří Vachtl

Markéta Vondroušová dnes v Austrálii vyhrála svůj 26 zápas v této sezoně. Česká juniorka si tak zahraje své čtvrté letošní finále. V něm ji čeká první nasazená Beatriz Haddad Maiová, kterou česká tenistka porazila před dvěma týdny 6:2, 6:1. Hlavním tahákem sobotního programu pak je finálové utkání turnaje v Dubaji, ve kterém se představí světová jednička Andy Murray proti Fernandu Verdascovi. Další české zástupce čeká úvodní kolo kvalifikace turnajů ITF.

1:00

VONDROUŠOVÁ JE V AUSTRÁLII ZNOVU VE FINÁLE: Sedmnáctiletá česká tenistka si dnes na své konto připsala 26 vítězství v této sezoně. V semifinále turnaje v australském Clare nedala Francouzce Andrianjafitrimové šanci a po hladkém vítězství postoupila do finále. – Markéta Vondroušová (269.) x Tessah Andrianjafitrimová (305.), 6:1, 6:3

1:00

NADAL HLADCE PORAZIL ČILIČE: Rafael Nadal se v semifinále turnaje v mexickém Acapulku střetl s Chorvatem Marinem Čiličem. Souboj hráčů TOP 10 vyzněl jednoznačně pro španělského tenistu, který si tak zítra zahraje o titul. – Rafael Nadal (6.) x Marin Čilič (8.), 6:1, 6:2

16:00

MURRAY TRIUMFOVAL V DUBAJI: Andy Murray přidal do své sbírky další turnajový vavřín! Vůbec poprvé triumfovala světová jednička na turnaji v Dubaji. V dnešním finále si rodák z Glasgow poradil s Fernandem Verdascem, který předváděl po celý týden velmi dobré výkony, avšak na světovou jedničku nestačil. – Andy Murray (1.) x Fernando Verdasco (35.) 6:3, 6:2

5:00

ROZJETÉHO KYRGIOSE ZASTAVIL QUERREY: Nick Kyrgios se v Acapulku do finále nepodívá. Nad jeho síly byl Američan Sam Querrey, kterému podlehl ve třech setech. – Nick Kyrgios (17.) x Sam Querrey (40.), 6:3, 1:6, 5:7

ITF/FUTURES

Clare Valley Tennis International (ženy, 25 000 USD, tvrdý povrch, semifinále)

MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (269.) – Tessah Andrianjafitrimová (FRA, 305.) 6:1, 6:3

Istarska rivijera (Rovinj, muži, 15 000 USD, antuka, 1. kolo kvalifikace)

Matic Zaplotnik (SLO) – ANDREJ WAWRZYCZEK 3:6, 6:2, 4:6

Marin Jurkovič (CRO) – TOMÁŠ FROMMEL 6:1, 2:6, 1:6

Egypt Men's Futures (Šarm aš Šajch, muži, 15 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo kvalifikace)

ALESSANDRO RICCI (1369.) – YVO PANÁK (1953.) 6:7 (3), 6:3, 3:6

Alexej Chomič (BLR) – JAN ZEDNÍK (1589.) 6:3, 6:1

Soho Square Egypt Women's Future (Šarm aš Šajch, ženy, 15 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo kvalifikace)

Sophia Intertová (GER) – HANA PEKTOROVÁ 6:4, 2:6, 6:7 (2)

SABINA RICHTROVÁ – VIKTORIE WOJCIKOVÁ 6:2, 6:1

MARTINA KUDELOVÁ – Viktorija Gogolová (UKR) 5:7, 4:6

TENNIS ORGANISATION CUP (Antalya, ženy, 15 000 USD, antuka, 1. kolo kvalifikace)

KRISTÝNA HRABALOVÁ – Paulina Milosavljevicová (SWE) 7:5, 6:2