Denní menu,19.2.2017: České finále v Perthu ovládla Bouzková, Jebavý vyhrál čtyřhru

Nedělní program nabídne z pohledu českého fanouška mnoho zajímavých zápasů. Kristýnu Plíškovou čeká vstup do turnaje v Dubaji, v Budapešti postupuje do dalšího kola kvalifikace Tereza Smitková a Barbora Štefková, Martincová bohužel končí. Ryze české obsazení mělo finále turnaje ITF v australském Perthu, z vítězství se raduje osmnáctiletá Marie Bouzková!

3:00

ČESKÉ FINÁLE PRO BOUZKOVOU: Na turnaji ITF v Perthu se odehrálo čeká ryze české finále! O titul se utkaly dvě české tenisové naděje. Osmnáctiletá Marie Bouzková dokázala porazit o rok mladší Markétu Vondroušovou, které tak připravila první porážku v letošní sezoně! Vondroušová, která se na začátku roku vrátila po dlouhé pauze způsobené zraněním, tak svůj třetí titul v řadě nepřidala. – Marie Bouzková (238.) - Markéta Vondroušová (315.) [Q] - 1:6, 6:3, 6:2.

10:00

MARTINCOVÁ KONČÍ V BUDEPEŠTI: Tereza Martincová odehrála v neděli dopoledne svůj první zápas po diskvalifikaci z turnaje v Petrohradu. Česká tenistka se utkala v prvním kole kvalifikace v Budapešti s Bulharkou Šinikovou, avšak do dalšího kola se nepodívá. Martincová prohrála úvodní set v tiebreaku a ve druhé sadě již měla navrch bulharská tenistka. - Tereza Martincová (173.) x Isabella Šiniková (135) [8] 6:7 (5), 3:6.

17:30

KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ ZDOLALA NASAZENOU VINCIOVOU: Kristýně Plíškové los v Dubaji přiřkl do prvního kola Italku Robertu Vinciovou, se kterou si dokázala poradit a ve třech setech ji porazila. Vylepšila si tak dojem po minulém týdnu, kdy nedokázala projít přes kvalifikaci turnaje v Dauhá.  Kristýna Plíšková (58.) x Roberta Vinciová (ITA, 25.) [16] 3:6, 7:5, 6:3

18:00

DOLGOPOLOV SI ZAHRAJE PO TŘECH LETECH O TITUL: Ukrajinec Alexandr Dolgopolov se představí po třech letech ve finále turnaje ATP. Aktuálně 66. hráč světa vyřadil při cestě do finále například Uruguayce Cuevase a Španěla Carreňo-Bustu. Ve finále se střetne s Japoncem Nišikorim, pátým hráčem světového žebříčku. - Kei Nišikori (JPN, 5.) [1] - Alexandr Dolgopolov (UKR, 66.), vzájemné zápasy: 5:0.

14:00

JEBAVÝ SE ZELENAYEM VYHRÁLI V CHERBOURGU: Roman Jebavý je čerstvě hráčem první světové stovky v deblu, ale cíle má vyšší. Důležitý krok k tomu, aby si poprvé v životě zahrál v hlavní soutěži na grandslamu, udělal v Cherbourgu, kde se Slovákem Igorem Zelenayem porazili ve finále dvojici Dino Marcan, Tristan-Samuel Weissborn 7:6(4), 6:7(4), 10:6. Čechoslováci měli celkem jedenáct brejkbolů, ale neproměnili ani jediný. Soupeři povolili brejkbol pouze jeden a za stavu 40:40 a 5:6 šlo rovnou o setbol, ale Jebavý skvěle zaserviroval a Marcanův return byl dlouhý. Jebavý byl vůdčí postavou na kurtu a Zelenay zase skvěle servíroval. Přesto, že Čechoslováci měli viditelnou převahu, nakonec ztratili v tiebreaku druhý set a ve třetím byli za stavu 0:3 o dva minibrejky dole. Pak však Jebavý se Zelenayem předvedli svůj nejlepší tenis a otočili na 9:4. Třetí mečbol pak proměnil na svém servisu Igor Zelenay. Jebavého teď čeká vystoupení na turnaji ATP v Marseille, kde by měl startovat s Jiřím Veselým. - Roman Jebavý, Igor Zelenay (CZE/SVK) [1] - Dino Marcan, Tristan-Samuel Weissborn 7:6(4), 6:7(4), 10:6.

Dubai Duty Free Tennis ChampionShips (ženy, 2 666 000 USD, tvrdý povrch)

1.kolo dvouhry

KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (58.) - Roberta Vinciová (ITA, 25.) [16] - 3:6, 7:5, 6:3

HRADECKÁ, SINIAKOVÁ [8] - Juraková, Rodionová (CRO, AUS) 5:7, 2:6

Hungarian Ladies Open, Budapešť (ženy, 250 000 USD, tvrdý povrch, semifinále kvalifikace)

TEREZA MARTINCOVÁ (173.) - Isabella Šiniková (BUL, 135.) [9] 6:7 (5), 3:6
Rebecca Šrámková (SVK, 118.) [2] - TEREZA SMITKOVÁ (178.) 2:6, 2:6
BARBORA ŠTEFKOVÁ (159.) - Elica Kostová (BUL, 132.) [8] 6:2, 6:1

Open 13 Marseille (muži, 620 660 EUR, tvrdý povrch, 1. kolo kvalifikace)

Andrej Rubljov (RUS, 112.) [2] - JAN ŠÁTRAL (159.) 2:6, 6:3, 6:3
Jonathan Eysseric - LUKÁŠ ROSOL (144.) [7] 3:6, 3:6

Challanger La Manche, Cherbourg (muži, 43 000 EUR, tvrdý povrch, finále čtyřhry)

JEBAVÝ, Zelenay (CZE/SVK) [3] - Marcan, Weissborn (CRO, AUT) [4] 7:6, 6:7, 10:6

Challenger Bergamo, Itálie (muži, 64 000 EUR +H, tvrdý povrch, 2. kolo kvalifikace)

PETR MICHNEV (288.) [4] - Yannick Jankovits (FRA, 323.) 6:4, 4:2, skreč Jankovits

Perth Tennis International #1 (ženy, 25 000 USD, tvrdý povrch, finále dvouhry)

MARIE BOUZKOVÁ (238.) - MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (315.) [Q] - 1:6, 6:3, 6:2

Soho Square Egypt F6 Women's Future (ženy, EGY F5, 15 000 USD, tvrdý povrch, 2. kolo kvalifikace)

Dan Ni Wang (CHN, 1011.) [8] - VIKTORIE WOJCIKOVÁ ( - ) 6:2, 3:6
Jelena Stojanovicová (AUS, 827.) [3] - MARKÉTA PANÁČKOVÁ ( - ) 6:2, 4:6, 6:2

ITF Women Palmanova I (ženy, 15 000 USD, koberec, 2. kolo kvalifikace)

KAROLÍNA STUCHLÁ (1109.) - Paula Ariasová-Manjunová (ESP, 1139.) 6:4, 5:7, 1:6

Soho Square Egypt F6 Men's Future (muži, EGY F6, 15 000 USD, tvrdý povrch, 2. kolo kvalifikace)

Hugo Gaston (FRA, 1489.) - ALESSANDRO RICCI (1376.) [13] 6:2, 6:2
DANIEL RABAS ( - ) - Neven Krivokuca (CRO, 1443.) [15] 7:5, 2:6, 1:6