Zvládla další bitvu! Plíšková postoupila v Nottinghamu do finále, hrát bude ještě dnes

- Jan Vojkůvka

Podruhé v této sezoně postoupila Karolína Plíšková na nejvyšším tenisovém okruhu do finále! Na titul z Kluže se pokusí navázat na trávě v anglickém Nottinghamu, kde ustála dramatickou třísetovou bitvu s Diane Parryovou. Francouzskou tenistku porazila po dvou hodinách a 25 minutách 6:7(9), 6:1, 6:4.

Plíšková na trávě v Nottinghamu absolvovala už v sobotu pořádnou tenisovou řež. Ve čtvrtfinále udolala nasazenou jedničku Uns Džábirovou 7:6(8), 6:7(3) a 7:5, čímž si zajistila postup mezi čtyřku nejlepších.

Jelikož počasí v Nottinghamu celý týden zlobí, k semifinále se Plíšková dostala až v neděli a s jistotou, že pokud zvítězí, čeká ji ještě během neděle také finále. A první část své nedělní mise dokázala velezkušená Češka zvládnout.

Česko-francouzské utkání nemuselo být až tak dlouhé, jenže Plíškové se nepovedlo dopodávat za stavu 5:4 úvodní dějství. To dokráčelo do tiebreaku, ve kterém měla Plíšková k dispozici dva setboly. Parryová je ale odvrátila a nakonec strhla vítězství v poměru 11:9 na svou stranu.

Ve druhém setu Plíšková uchopila otěže střetnutí pevně do rukou a po dvou brejcích si dokráčela pro hladké vítězství 6:1. V tomto duchu chtěla pokračovat i v rozhodující sadě, do které ale nevstoupila ideálně. Ve druhé hře ztratila podání a čelila skóre 0:2.

Ve zbytku klání ovšem byla lepší hráčkou. Ztracený servis získala zpět hned ve třetí hře a další brejk přidala v sedmém gemu, načež zápas o tři hry později úspěšně dopodávala.

Soupeřkou české tenistky ve finále bude domácí hráčka Katie Boulterová, která v dohrávce otočila skóre zápasu s Emmou Raducanuovou.