Rivalita s Alcarazem mu pomáhá v růstu. Díky němu jsem lepším hráčem, říká Sinner

- Jan Vojkůvka

Mít protihráče, který vás nutí neustále pracovat na svém progresu, je dar z nebes. Zaručuje vám to, že nebudete stagnovat, protože byste nakonec začali zaostávat. Přesně takového „arci-rivala“ má Jannik Sinner v Carlosovi Alcarazovi. To prokázalo i nedávno skončené Roland Garros, po kterém se sice Ital dostal do čela žebříčku, ale v semifinále padl právě se španělským mladíkem.

Snaha být stále lepším s sebou přináší tvrdou práci na kurtu, v posilovně, i třeba na atletickém oválu. Nikdy totiž nelze trénovat jen jednu věc. Na kurtu jde o přesnost a rychlost úderů, v posilovně o sílu a kondici, která se pak piluje rovněž na atletickém oválu ve spojení s rychlostí pohybu. U těch nejlepších na světě je zkrátka vše provázané a nelze dělat jen jednu věc.

Aby ovšem člověk měl motivaci toto všechno podstupovat a neusnul na vavřínech, potřebuje také někoho, kdo před něj bude stavět překážky a výzvy. Světová jednička Jannik Sinner někoho takového má v Carlosovi Alcarazovi. V muži, s nímž letos už dvakrát prohrál a naposledy jej porazil loni v Pekingu.

Byť má Sinner v této sezoně o poznání lepší zápasovou bilanci, což jej vyneslo také na čelo žebříčku ATP, Alcaraz je zase ve vzájemných utkáních o něco úspěšnější. A to dvaadvacetiletého hráče nutí k tomu, aby na sobě dál tvrdě pracoval. To poslední, co chce, je začít ztrácet půdu pod nohama ve vzájemných duelech, v nichž nyní prohrává 4-6.

Při vzpomínce na Roland Garros, kde v semifinále prohrál po takřka čtyřech a půl hodinách 6:2, 3:6, 6:3, 4:6 a 3:6, tak z něj nelze vycítit frustraci. Ba právě naopak.

„Jsem za něj šťastný. Dělá ze mě lepšího tenistu. Pokaždé, když proti němu hraju a prohraju, tak vím, co musím zlepšit. Já a můj tým na tom budeme pracovat a nemůžeme se dočkat, až se s ním budeme moci zase utkat,“ řekla čerstvá světová jednička.

„Myslím, že jsem díky tomu lepší hráč, protože tu je soupeř, který je trochu jiný a vyniká. Takže jsem moc rád, že snad i v budoucnu budu moci ukázat, že jsem se jako hráč zlepšil a těším se na to,“ dodal.