Denní menu: L. Fruhvirtová se kvalifikovala v Nottinghamu, Martincová v Hertogenboschi neuspěla

Kateřina Siniaková v neděli společně s Američankou Coco Gauffovou vybojovaly grandslamový titul na Roland Garros. Tereza Martincová neuspěla ve finále kvalifikace travnatého turnaje WTA v Hertogenboschi. Postup do hlavní soutěže naopak vybojovala Linda Fruhvirtová v Nottinghamu. Gabriela Knutsonová titul v portugalském Montemoru nevybojovala. Darja Viďmanová první singlovou trofej v Santo Domingu nezískala.

Siniaková s Gauffovou vyhrály Roland Garros!
Vítězkami ženské čtyřhry se na letošním Roland Garros staly Kateřina Siniaková a Coco Gauffová, které spolu bok po boku startovaly na vůbec první akci! Hvězdné česko-americké duo ukončilo ve finále desetizápasovou neporazitelnost Jasmine Paoliniové a Sary Erraniové z Itálie, které za hodinu a 47 minut porazilo 7:6(5) a 6:3. Pro rodačku z Hradce Králové jde už o osmý grandslamový titul a vůbec první, který nezískala v páru s krajankou Barborou Krejčíkovou.

Turnaji se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Viďmanová si na premiérovou trofej musí počkat
Jednadvacetiletá Darja Viďmanová (-) neudržela na turnaji ITF v Santo Domingu ve třetím setu vedení a premiérovou singlovou trofej nevybojovala. Česká tenistka svedla s Němkou Antonií Schmidtovou (520.) dramatickou třísetovou bitvu, která se protáhla na tři hodiny a třináct minut, během kterých měla své šance, ale nakonec prohrála 6:4, 2:6, 5:7, když se jí za stavu 5:4 ve třetím dějství nepovedlo utkání dopodávat.

Viďmanová, která se věnuje studiu a tenisu na univerzitě v americké Georgii, kde hraje za tamní Bulldogs a v sezoně 2023/24 neprohrála ani jeden zápas, se v posledních letech na příliš profesionálních turnajů nepodívala. Poslední turnaj ITF hrála v červenci 2022 v Olomouci, loni v prosinci se pak představila v šesti zápasech v rámci UTR Pro Tennis Series.

Letošní turnaj v Santo Domingu tak byl první na okruhu ITF po takřka dvou letech a jak se ukázalo, kvalitní příprava Viďmanové na univerzitě přinesla své ovoce.

Přestože turnajovou trofej nakonec nevybojovala, vyhrála šest zápasů a dala najevo, že rozhodně má kvality na to, aby zanechala mezi profesionálkami významnou stopu.

L. Fruhvirtová se kvalifikovala v Nottinghamu
Kvalifikační jednička Linda Fruhvirtová (144.) se na turnaji WTA v anglickém Nottinghamu probila do hlavní soutěže. V nedělním finálovém kole porazila britskou deblistku Samanthu Murrayovou, která za poslední dva roky odehrála teprve svůj druhý singlový turnaj. Česká tenistka zvítězila po velkém boji po dvou hodinách a 40 minutách 7:6(3), 6:7(3), 6:3.

Martincová na nasazenou jedničku nestačila
Tereza Martincová (189.) se na turnaji WTA v nizozemském Hertogenboschi do hlavní soutěže nekvalifikovala. Nad její síly byla nasazená jednička Aljaksandra Sasnovičová (104.), se kterou prohrála za 107 minut po setech 5:7, 6:7(5). V prvním setu přitom Martincová vedla už 5:3, ale pak ztratila čtyři hry v řadě. Ve druhém dějství naopak stáhla ztrátu z 2:4 a v desátém gemu měla na returnu dva setboly, nicméně sada došla do tiebreaku, v němž prohrála 5:7.

Knutsonová titul v Montemoru nevybojovala
Česká tenistka Gabriela Knutsonová (215.) neudržela vedení ve finále turnaje ITF v portugalském Montemoru a končí těsně pod vrcholem. V nedělním utkání proti Eudice Wong Čchong (295.) z Hongkongu získala první set, ale v dalších dvou sadách se jí přestalo dařit. Výsledkem byla porážka 6:3, 2:6, 1:6, která se zrodila za hodinu a 51 minut boje.