Roland Garros: Macháč po boji padl se světovou pětkou

Sobotní program na Roland Garros nabídl druhou část zápasů třetího kola dvouher mužů a žen. Tomáš Macháč předvedl srdnatý výkon proti favorizované světové pětce Daniilovi Medveděvovi. Přestože český tenista nakonec nedokázal zápas strhnout na svou stranu, padl až po velkém boji a třech a půl hodinách 6:7(4), 5:7, 6:1, 4:6.

Macháče může poměrně dost mrzet, že v prvním setu nedokázal potvrdit brejk z pátého gemu a o vedení přišel, jelikož sada dospěla nakonec až do tiebreaku a v ní prohrál 4:7. Druhý set pro změnu rozhodl jediný brejk Medveděva z jedenácté hry.

Třiadvacetiletý Čech nevstoupil vůbec dobře do třetího setu a hned v první hře ztratil podání. Pak se ale nakopl k senzačnímu výkonu a získal šest gemů v řadě, díky čemuž si vynutil pokračování utkání. Ve čtvrtém setu pak dokonce vybojoval vedení 1:0 po brejku hned v první hře, nicméně Medveděv okamžitým rebrejkem srovnal.

Český tenista měl následně v sedmé hře hned tři brejkboly, nicméně tentokrát se mu uspět na returnu nepovedlo. Medveděv si uhájil servis přes šest shod. Rus pak udeřil v desátém gemu, kdy na returnu dramatický zápas ukončil.

„Bohužel, to je tenis. První set jsme hráli podle mě hodinu a čtvrt. To byla bitva, ale bohužel se mi to nepovedlo v tiebreaku. Proti takovým hráčům stačí jediný míč, oni odskočí a pak už je těžké se vrátit. To se bohužel stalo v první sadě a druhá se vyvíjela podobně,“ mrzelo Macháče.

„Ve třetím setu jsem trošku uvolnil. Máte to 0:2 na sety, můžete se trochu uklidnit, nebýt naštvaný. To se mi povedlo. On měl takovou slabounkou chvíli a já mu dal 6:1. Pak to byla zase bitva a ke konci rozhodlo zase pár míčů,“ dodal.

Macháč bude na Roland Garros po vyřazení z dvouhry pokračovat ještě v mužské čtyřhře po boku Č'-čena Čanga a také v mixu po boku Kateřiny Siniakové.

Djokovič ustál noční pětisetovou bitvu
Světová jednička Novak Djokovič prožil ve třetím kole Roland Garros skutečně náročnou zkoušku jeho sil. V duelu s Lorenzem Musettim (30.) prohrával 1:2 na sety a souboj se táhnul až takřka do ranních hodin. Srbský tenista skóre nakonec otočil a ve tři hodiny a sedm minut v noci vyhrál nad Italem po čtyřech hodinách a 32 minutách boje 7:5, 6:7(6), 2:6, 6:3, 6:0.

Debly odložil déšť
Na kurty se v průběhu soboty měla vydat řada českých tenistů k zápasům ve čtyřhrách. Všechny zápasy s českou stopou však byly kvůli dešti odloženy na neděli.

Vybrané zápasy 7. hracího dne Roland Garros

3. kolo dvouhry mužů
TOMÁŠ MACHÁČ (34.) – Daniil Medveděv (5.) 6:7(4), 5:7, 6:1, 4:6
Alex De Minaur (AUS, 11.) – Jan-Lennard Struff (GER, 41.) 4:6, 6:4, 6:3, 6:3
Ben Shelton (USA, 15.) – Félix Auger-Aliassime (CAN, 21.) 4:6, 2:6, 1:6
Hubert Hurkacz (POL, 8.) – Denis Shapovalov (CAN, 118.) 6:3, 7:6(0), 4:6, 6:1
Alexander Zverev (GER, 5.) – Tallon Griekspoor (NED, 25.) 3:6, 6:4, 6:2, 4:6, 7:6(3)
Francisco Cerundolo (ARG, 27.) – Tommy Paul (USA, 14.) 3:6, 6:3, 6:3, 6:2
Jozef Kovalík (SVK, 145.) – Holger Rune (DEN, 13.) 5:7, 1:6, 6:7(2)
Tomás Martín Etcheverry (ARG, 29.) – Casper Ruud (NOR, 7.) 4:6, 6:1, 2:6, 2:6
Novak Djokovič (SRB, 1.) – Lorenzo Musetti (ITA, 30.) 7:5, 6:7(6), 2:6, 6:3, 6:0