Roland Garros: Šwiateková musela odvracet mečbol! Češky budou hrát až ve čtvrtek

Středeční program Roland Garros narušil zhruba po hodině hraní déšť. Pořadatelé nakonec vzhledem k nepříznivé předpovědi odložili většinu utkání na čtvrtek. Toto opatření se týká i zápasů Markéty Vondroušové, Marie Bouzkové, Kateřiny Siniakové, Barbory Krejčíkové a Lindy Noskové. V Paříži se hrálo pouze na zastřešených dvorcích Philippa Chatriera a Suzanne Lenglenové. Iga Šwiateková odvrátila v napínavém souboji s Naomi Ósakaovou mečbol a po výhře 7:6(1), 1:6, 7:5 postoupila do třetího kola.

Šwiateková přežila mečbol proti Ósakaové
Dvojnásobná obhájkyně trofeje Iga Šwiateková má za sebou na Roland Garros mimořádně těžkou zkoušku. Světová jednička udolala ve druhém kole v duelu dvou čtyřnásobných grandslamových šampionek Japonku Naomi Ósakaovou (134.) po třech hodinách 7:6(1), 1:6 a 7:5.

Ósakaová po těsně prohraném prvním setu začala na dvorci zcela dominovat a ve třetím setu měla brejkbol na 5:1. Ten ale nevyužila, stejně jako mečbol za stavu 5:3 a A-40 při svém podání. Polská favoritka v závěru zápasu těžila z chyb své protivnice a v napínavé koncovce si zajistila postup do třetího kola.

Svou vítěznou šňůru natáhla šampionka z Madridu a Říma už na 14 utkání.

„Zápas byl velmi intenzivní. Naomi hrála úžasný tenis, někdy hodně riskovala, ale trefovala se do kurtu. Jsem ráda, že je zpět a že hraje dobře. Možná z ní brzy bude antuková specialistka,“ usmívala se v rozhovoru na kurtu Šwiateková. „Po většinu zápasu si se mnou moje mysl hrála. Když jsem ale byla pod největším tlakem, lépe jsem se soustředila a neřešila jsem skóre.“

Pořadatelé odložili většinu utkání
Organizátoři Roland Garros odložili kvůli dešti většinu středečních utkání, včetně těch rozehraných. Markéta Vondroušová, Marie Bouzková, Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková a Linda Nosková se tak na kurty vrátí nejdříve ve čtvrtek. V Paříži se hraje jen na dvou největších dvorcích.

Do akce se ve středu dostaly tři Češky. Markéta Vondroušová schytala od Katie Volynetsové kanára, ve druhém setu vede nad Američankou 4:1. Marie Bouzková vedla v době přerušení nad Chorvatkou Janou Fettovou 6:2 a 1:0. Linda Nosková se Slovenkou Terezou Mihalíkovou budou za stavu 6:5 podávat na vítězství v prvním setu proti francouzským divokým kartám Else Jacquemotové a Harmony Tanové.

O nové zatahovací střeše nad kurtem Suzanne Lenglenové jsme psali ZDE.

Vybrané zápasy 4. hracího dne Roland Garros

2. kolo dvouhry žen
Jana Fettová (CRO, 135.) – MARIE BOUZKOVÁ (42.) 2:6, 0:1x dohrávka 30.5.
Katie Volynetsová (USA, 108.) – MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (6.) 6:0, 1:4x dohrávka 30.5.