Roland Garros: Bouzková vyřadila nasazenou soupeřku! Siniaková potvrdila roli favoritky

Pařížský antukový svátek odstartoval už v neděli! Roland Garros během úvodního hracího dne otevřely z českého pohledu hned tři české tenistky. Marie Bouzková si na úvod nedělního programu poradila s 29. nasazenou Veronikou Kuděrmetovovou. Kateřina Siniaková se nenechala rozhodit srdnatě hrající soupeřkou ani deštěm a vybojovala postup do druhého kola. Pátou porážku v řadě si naopak připsala Barbora Krejčíková.

Siniaková postupuje do druhého kola
Kateřina Siniaková vybojovala v neděli postup do druhého kola Roland Garros! V zápase proti šťastné poražené z kvalifikace Dalmě Gálfiové dokázala zvítězit za hodinu a 53 minut 7:5, 7:6(3). Česká tenistka, jejímž maximem na Roland Garros je osmifinále, tak potvrdila roli výrazné favoritky.

Utkání to ale vůbec nebylo snadné a Siniaková se musela popasovat i s deštěm, který zápas na více než hodinu přerušil. I kvůli tomu přišla v osmém gemu po návratu na dvorec o výhodu brejku. Koncovka ale patřila české tenistce, která první set získala díky brejku v jedenáctém gemu.

Ve druhém setu Siniaková prohrávala 1:4, ale čtyřmi gemy skóre otočila a šla podávat na vítězství. To se jí sice nepovedlo, když Gálfiová předvedla rebrejk, ale posléze v rozhodujícím tiebreaku už žádné drama nepřipustila.

„Byl to dobrý zápas, soupeřka hrála opravdu dobře, nedělala moc chyb. Musela jsem hodně bojovat. Na konci jsem se snažila hrát více agresivně, víc do toho chodit,“ hodnotila Siniaková. „Určitě mi pomohlo, že jsem vyhrála první set, ve druhém jsem se do toho snažila chodit a čekat na příležitosti.“

V dalším kole si zahraje domácí Chloe Paquetovou, která překvapivě porazila Dianu Šnajderovou.

Bouzková zvládla náročnou zkoušku!
Marie Bouzková má za sebou na Roland Garros úspěšný vstup do druhého grandslamu sezony! Hned zkraje úvodního hracího dne dokázala porazit 6:2 a 6:4 devětadvacátou nasazenou Veroniku Kuděrmetovovou z Ruska a teprve podruhé v kariéře zdolala v Paříži nástrahy úvodního kola.

Od stavu 2:2 v prvním setu se Češka blýskla sérií sedmi získaných gemů v řadě. Za stavu 4:1 ve druhé sadě Bouzková nevyužila brejkbol a následně poprvé v zápase přišla o podání. Koncovku dějství však naštěstí i díky precizní obraně zvládla.

„Určitě to byl hodně těžký zápas, ale servis mě dneska hodně podržel. Snažila jsem se mít lepší začátek než na minulých turnajích tento rok. To se povedlo a jsem moc ráda, že jsem to nakonec vybojovala,“ radovala se Bouzková.

Po skalpu bývalé světové devítky narazí Marie Bouzková v dalším kole na Chorvatku Fettovou.

Krejčíková prohrála pátý zápas v řadě
Barbora Krejčíková neprolomila svou smůlu po zranění a nemoci ani na Roland Garros. Češka, která po turnaji v Abú Zabí scházela na okruhu dva měsíce a následně prohrála tři zápasy na antuce, v úvodním kole antukového grandslamu podlehla Švýcarce Viktoriji Golubicové za hodinu a 42 minut 6:7(3), 4:6. Celkově se jedná o její pátou porážku v řadě.

V prvním setu prohrávala Krejčíková už 0:4, ale skóre otočila a za stavu 6:5 mohla podávat na vítězství. Golubicová si však rebrejkem vynutila tiebreak, v němž Češku porazila 7:3. Ve druhém setu Krejčíková pro změnu srovnala skóre z 2:4 na 4:4, ale v devátém gemu opět přišla o podání a Golubicová vzápětí zápas dopodávala.

„Byla bych ráda, kdybych koncovky přetavila už konečně na svoji stranu. Tím, že mi chybí vítězství, nehraji s takovým přehledem, jak bych mohla. Když neuhraji koncovky setů, tak je prostě uhraje soupeřka. Ať už to bylo ve Stuttgartu, Madridu, Štrasburku nebo teď tady,“ uvedla Krejčíková.