Denní menu: Vondroušová při otočce deklasovala Frechovou. Macháč slaví postup

Na české tenisty ve středu čekal nabitý program. Na turnaji WTA 500 ve francouzském Štrasburku se představila nejvýše nasazená Markéta Vondroušová, která si po obratu poradila s Magdalenou Frechovou. Večer naopak prohrála Kateřina Siniaková s favorizovanou Danielle Collinsovou. Na podniku kategorie ATP 250 v Ženevě postoupil Tomáš Macháč do čtvrtfinále. Dalším dnem pokračovala kvalifikace Roland Garros, ve druhém kole skončilo všech šest českých tenistů.

Vondroušová otočila zápas s Frechovou
Markéta Vondroušová (6.) sice prohrála první set s Magdalenou Frechovou (54.) 5:7, ale poté už dovolila soupeřce uhrát jediný gem a ve Štrasburku slaví postup do čtvrtfinále po vítězství 5:7, 6:1, 6:0.

Těžko říci, jak Polku ovlivnilo zranění z úvodu druhé sady, kdy si nechala za stavu 0:2 ze svého pohledu ošetřit a zatejpovat levé koleno. Na druhou stranu určitě nic nevypustila, ale lepšící se Vondroušové už plnohodnotně vzdorovat nedokázala.

Macháč postoupil do čtvrtfinále
Tomáš Macháč (44.) zvládl nečekaně náročný zápas se 140. hráčem světa Nicolasem Morenem De Alboranem. Český tenista dlouho nemohl najít recept na servis soupeře, ale od stavu 4:5 ve druhé sadě dominoval, získal devět her v řadě a zvítězil 4:6, 7:5, 6:0.

Ve čtvrtfinále si český tenista zahraje s vítězem zápasu mezi Taylorem Fritzem a Alexem Michelsenem.

Siniaková na favorizovanou Collinsovou nestačila
Účinkování Kateřiny Siniakové (34.) v osmifinále turnaje ve Štrasburku trvalo jen lehce přes hodinku, česká tenistka už od úvodu střetnutí ztrácela na skvěle hrající dvanáctou hráčku světa Danielle Collinsovou, se kterou prohrála 1:6, 2:6. Na přelomu obou setů se sice zdálo, že by Siniaková mohla povstat, ale v klíčovém gemu za stavu 1:2 neproměnila čtyři brejkboly a závěr už opět patřil celkem jasně Američance.

Paulson je po půl roce ve čtvrtfinále dvouhry
Andrew Paulson (328.) zvládl na challengeru ve Skopje i osmifinále, v němž udolal zkušeného Bosňana Mirzu Bašiče (725.) po necelé hodině a půl 6:4 a 6:3.

Dvaadvacetiletý Paulson získal první set díky brejku ve třetí hře. Ve druhém dějství uspěl na příjmu v sedmém a devátém gemu. Sám odvrátil všechny čtyři brejkboly soupeře. Český tenista tak vyhrál i druhý letošní zápas, poprvé od začátku loňského listopadu postoupil do čtvrtfinále.

Vrbenský podlehl Tabernerovi
Michael Vrbenský (297.) končí na challengeru v Augsburgu v osmifinále. Nad jeho síly byl Španěl Carlos Taberner (313.), jemuž podlehl za dvě hodiny a šest minut 5:7, 4:6.

Forejtek do čtvrtfinále ve Skopje neprošel
Jonáš Forejtek (356.) končí na challengeru v severomakedonské Skopji ve 2. kole. V něm nestačil na favorizovaného Poláka Kamila Majchrzaka (351.), jemuž podlehl za hodinu a 45 minut po setech 3:6, 6:3 a 1:6.

Grandslam

Roland Garros, Paříž (FRA, 53 478 000 EUR, antuka)
2. kolo kvalifikace mužů
DALIBOR SVRČINA (193.) – Matteo Gigante (ITA, 137.) 6:4, 3:6, 5:7
Denis Kudla (USA, 161.) – VÍT KOPŘIVA (127.) 3:6, 6:3, 6:3
ZDENĚK KOLÁŘ (290.) – Felipe Meligeni Alves (BRA, 136.) 3:6, 2:6

2. kolo kvalifikace žen
BRENDA FRUHVIRTOVÁ (90.) – Robin Montgomeryová (USA, 182.) 3:6, 6:7(5)
Raluca Georgiana Serbanová (CYP, 205.) – DOMINIKA ŠALKOVÁ (151.) 3:6, 6:4, 7:6(11)
Rebecca Šramková (SVK, 89.) – LINDA FRUHVIRTOVÁ (146.) 6:2, 3:6, 6:4

Turnaji se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Internationaux de Strasbourg (ženy, FRA, 802 237 EUR, antuka)
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (6.) – Magdalena Frechová (POL, 54.) 5:7, 6:1, 6:0
Danielle Collinsová (USA, 12.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (34.) 6:1, 6:2

Gonet Geneva Open (muži, SUI, 579 320 EUR, antuka)
Nicolas Moreno De Alboran (USA, 140.) – TOMÁŠ MACHÁČ (44.) 6:4, 5:7, 0:6

Grand Prix SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (ženy, MAR, 267 082 USD, antuka)
Kuo, Ťiang (obě CHN) – Lumsdenová (GBR), SISKOVÁ 5:7, 6:2, 10:6

Macedonian Open, Skopje (muži, MKD, 74 825 EUR, antuka)
Mirza Bašič (BIH, 722.) – ANDREW PAULSON (328.) 4:6, 3:6
JONÁŠ FOREJTEK (356.) – Kamil Majchrzak (POL, 351.) 3:6, 6:3, 1:6

PAULSON, RIKL – Čandrasekar, Kadhe (oba IND) 7:6(3), 6:3

Schwaben Open, Augsburg (muži, GER, 36 900 USD, antuka)
Carlos Taberner (ESP, 313.) – MICHAEL VRBENSKÝ (297.) 7:5, 6:4

Krka Open Otočec (ženy, SLO, 40 000 USD, antuka)
Lara Schmidtová (GER, 477.) – LUCIE HAVLÍČKOVÁ (369.) 1:2 skreč
Verena Melissová (ITA, 656.) – DENISE HRDINKOVÁ (790.) 1:6, 2:6
Angela Fitaová Boludaová (ESP, 384.) – BARBORA PALICOVÁ (317.) 6:4, 7:6(6)

Mina Hodzicová (GER, 745.) – DENISE HRDINKOVÁ (790.) 6:7(3), 4:6

ŠEBESTOVÁ, Vargová (SVK) – Barryová (NZL), Okuwakiová (JPN) 6:2, 4:6, 4:10

M25 Addis Abeba (muži, ETH, 25 000 USD, antuka)
PATRIK OPLUŠTIL (1249.) – Siddharth Vishwakarma (IND, 667.) 0:6, 7:5, 4:6

W35 Kursumlijska Banja (ženy, SRB, 25 000 USD, antuka)
Michaela Lakiová (GRE, 555.) – MICHAELA BAYERLOVÁ (485.) 2:6, 4:6

Slopak Celje Open (muži, SLO, 15 000 USD, antuka)
VOJTĚCH MAREŠ (-) – Lun Obrul (SLO, -) 6:1, 2:6, 4:6
Aljaž Jeran (SLO, -) – DANIEL PÁTÝ (704.) 4:6, 4:6
Thomas Deschamps (FRA, -) – JAN HRAZDIL (1115.) 7:6(9), 3:6, 6:1
MATTHEW WILLIAM DONALD (823.) – Mariano Tammaro (ITA, 827.) 1:6, 1:6

W35 Annenheim (ženy, AUT, 25 000 USD, antuka)
TEREZA VALENTOVÁ (334.) – Tiphanie Lemaitreová (FRA, 493.) 2:6, 6:2, 6:2

M15 Bol (ženy, CRO, 15 000 USD, antuka)
Tessa Johanna Brockmannová (GER, 978.) – ANETA LABOUTKOVÁ (769.) 4:6(7), 6:7
Ria Dernikovičová (CRO, -) – LAURA SAMSON (818.) 2:6, 6:1, 1:6

Dell'Ederaová, Squarcialupiová (obě ITA) – Hertelová (POL), LABOUTKOVÁ 1:6, 6:3, 6:10

Future Open By Samsung AI (ženy, ROU, 15 000 USD, antuka)
Simona Ogescuová (ROU, 1207.) – LINDA ŠEVČÍKOVÁ (927.) 4:6, 2:6