Roland Garros: Kolář se na vítězství nadřel. Knutsonová a Martincová neuspěly

Kvalifikace grandslamového Roland Garros pokračovala druhým hracím dnem. Jediným českým postupujícím se stal Zdeněk Kolář, který ve třech setech udolal domácí divokou kartu Thomase Faurela. Tereza Martincová nestačila v prvním kole na Maďarku Udvardyovou ve dvou setech. Prosadit se nedokázala ani Gabriela Knutsonová.

Kolář se na výhru nadřel
Zdeněk Kolář (290.) se proti francouzskému juniorovi doslova protrápil k vítězství. Osmnáctiletého Thomase Faurela (1947.) z konce druhé tisícovky žebříčku přehrál za více než dvě a čtvrt hodiny po setech 6:7(3), 6:4 a 6:3, a navzdory 65 nevynuceným chybám nakonec postoupil do druhého kola kvalifikace Roland Garros.

Ve druhém i třetím setu byl Kolář s domácím držitelem divoké karty celkem třikrát o brejk pozadu, vždy se však dokázal z problémů dostat a duel dotáhl do vítězného konce.

Příštím soupeřem českého tenisty bude Brazilec Felipe Meligeni Alves (136.).

Knutsonová v kvalifikaci neuspěla
Gabriela Knutsonová (189.) se loučí s kvalifikací Roland Garros v prvním kole. V souboji s Katarzynou Kawaovou (180.) nedokázala využít svých silných zbraní a potvrdila, že antuka nepatří k jejím oblíbeným povrchům.

Česká tenistka se sice v utkání dokázala prosadit dvakrát na returnu, ale hned pětkrát podání ztratila a za hodinu a 14 minut s polskou tenistkou prohrála 2:6, 4:6.

Martincová se na Roland Garros nekvalifikuje
Tereza Martincová (193.) skončila na Roland Garros v prvním kole kvalifikace, kde nestačila na Maďarku Pannu Udvardyovou (132.) po hodině a 43 minutách 5:7 a 4:6.

Devětadvacetiletá Martincová vstoupila do utkání proti nasazené sedmadvacítce ztraceným podáním. Manko brejku sice na poslední chvíli v desátém gemu vymazala, hned poté ale znovu přišla o servis a Udvardyová už set dopodávala. O výsledku druhého dějství rozhodl jediný brejk ve třetím gemu.

Tenistka z Prahy startovala v pařížské kvalifikaci už pošesté, stejně jako v letech 2016–2020 ale neuspěla. V letech 2021–2023 se dostala díky postavení v žebříčku přímo do hlavní soutěže.

Roland Garros, Paříž (FRA, 53 478 000 EUR, antuka)