Zranění kyčle je vážnější. Světová dvojka vynechá domácí Masters

- Jan Vojkůvka

Bolesti, které jej trápily během turnaje v Madridu a přinutily ho se odhlásit před čtvrtfinálovým soubojem s Felixem Augerem-Aliassimem, jsou vážnější, než se čekalo. Druhý hráč světa Jannik Sinner na svých sociálních sítích oznámil, že nebude moci hrát na domácím Masters v Římě. Jak to bude s Roland Garros, se teprve uvidí.

„Není snadné psát tuto zprávu, ale po opětovném rozhovoru s lékaři a specialisty ohledně mých problémů s kyčlí musím oznámit, že bohužel nebudu moci hrát v Římě,“ oznámil Sinner na sociální síti X. Potvrdil tím obavy svých fanoušků, kterým se vůbec nelíbil jeho herní projev v Madridu, jenž nakonec vyústil v předčasný konec.

Sinner sice v Madridu zápasy vyhrával, ale na jeho hře byla patrná limitace, kterou způsobovaly problémy s kyčlí. Bolesti sice částečně ustupovaly, ale každý další zápas je zase zhoršoval. Aby zamezil dalšímu zhoršení stavu, rozhodl se Sinner nenastoupit do čtvrtfinále proti Augerovi-Aliassimeovi a raději vyhledal odbornou pomoc.

Výsledky vyšetření jej ale moc nepotěšily. Musí si od tenisu alespoň na chvíli odpočinout a vynechat prestižní římský antukový turnaj.

„Samozřejmě mě velmi mrzí, že se nebudu moci připravit, protože je to jeden z mých nejoblíbenějších turnajů vůbec. Těšil jsem se, že se vrátím a zahraji si doma před italským publikem,“ pokračoval Sinner, který pevně věří, že stihne antukový grandslam v Paříži, který startuje za tři týdny. „Nyní budu pracovat se svým týmem a lékaři, abych byl připraven na Roland Garros,“ dodal.

Přestože účast na Roland Garros zatím není přímo v ohrožení, skutečný stav svého těla zná jen Sinner, jeho doktoři a tým okolo něj. A například podle Ivana Ljubičiče, což je bývalý úspěšný tenista a trenér Rogera Federera, nelze tyto problémy podceňovat.

Po Roland Garros totiž přijde změna povrchu a hrát se bude Wimbledon, následně další změna povrchu a olympiáda na antuce. A pak hned beton s vrcholem na US Open. Opravdu hodně náročných pár měsíců. Navíc teprve před měsícem skončila první část sezony, která se hrála na betonu.

„Změna povrchu z betonu na antuku, kde se klouže, je problém pro ty, kteří mají bolesti kyčle jako Sinner. Obdobné je to s míčky, které jsou někdy těžší, protože si berou vlhkost ze země, což více zatěžuje loket a ruku, což zase trápí Carlose Alcaraze,“ řekl Ljubičič ke zraněným mladým hvězdám, které vynechají Masters v Římě.

„Hráči se stále více pohybují a hrajou stále tvrdší údery a v určitém okamžiku jim tělo řekne, že už toho bylo dost. Jannikův problém nevypadá vážně, ale je podstatný a není radno ho podceňovat,“ upozornil.