Denní menu: Nicod triumfoval v Trnavě, L. Fruhvirtová se nekvalifikovala

Linda Fruhvirtová nedokázala porazit domácí Claire Liuovou a do hlavní soutěže turnaje WTA v americkém Charlestonu se neprobojovala. Svůj šestý kariérní titul ve dvouhře vybojoval v Trnavě Jakub Nicod, jenž ve dvou setech přehrál Němce Sebastiana Fanselowa. Kvalifikaci challengeru v Bratislavě narušil déšť a Jonáš Forejtek i Martin Krumich budou hrát zápasy prvního kola v pondělí. Další čeští zástupci se představili v kvalifikacích turnajů ITF.

L. Fruhvirtová se v Charlestonu nekvalifikovala
Linda Fruhvirtová (139.) neuspěla v kvalifikaci turnaje WTA v Charlestonu a do hlavní soutěže se neprodrala. Nad její síly byla domácí Claire Liuová (114.), proti které neudržela vedení 1:0 na sety a prohrála 6:3, 4:6, 3:6. Česká tenistka ve druhém i třetím setu vedla s výhodou brejku, ale v obou případech o vedení přišla a v koncovkách byla horší hráčkou.

Nicod triumfoval v Trnavě
Na svůj šestý kariérní titul ve dvouhře dosáhl v Trnavě Jakub Nicod (397.). Devatenáctiletý tenista si podmanil tamní halovou pětadvacítku, když ve finále přehrál Němce Sebastiana Fanselowa (319.) za hodinu a 22 minut po setech 6:3, 6:1.

Český mladík v utkání ani jednou neztratil servis, přičemž soupeři povolil jen dva brejkboly. Přes první podání pak Nicod ovládl fantastických 20 výměn z 22.

Zápasu se podrobněji věnujeme v samostatném článku

Credit One Charleston Open (ženy, USA, 922 573 USD, antuka)
Claire Liuová (USA, 114.) – LINDA FRUHVIRTOVÁ (139.) 3:6, 6:4, 6:3

Emilio Sánchez Academy by Waterdrop, Barcelona (muži, ESP, 74 825 EUR, antuka)
Pol Martin Tiffon (ESP, 433.) – MARTIN KRUMICH (385.) 2:1x odloženo
Marko Topo (GER, 376.) – JONÁŠ FOREJTEK (421.) odloženo

M25 REUS (muži, ESP, 25 000 USD, antuka
Valentin Gonzalez-Galino (ESP, 2010.) – OSKAR OLIVER STUCHLÍK (-) 4:6, 6:0, 5:10

1st Empire Men´s Indoor 2024, Trnava (muži, SVK, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
JAKUB NICOD (397.) – Sebastian Fanselow (GER, 319.) 6:3, 6:1

Antalya Series (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
VOJTĚCH MAREŠ (-) – Alan Abdullin (-) 7:6, 6:1
Eero Vasa (FIN, 1007.) – ZDENĚK DĚRKAS (-) 6:3, 6:4
ŠTĚPÁN PECÁK (1181.) – Miha Vetrih (SLO, 1222.) 4:6, 3:6

Kashiwa International Open Tennis Tournament (muži, JPN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Hanyi Liu (CHN, 738.) – VÍT KALINA (1368.) 6:4, 6:2

Magic Hotel Tours, Monastir (muži, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
DANIEL BLAŽKA (-) – Daniel Marincas (POR, 2151.) 3:6, 2:6