Denní menu: Siniaková s Hunterovou trofej v Indian Wells nevybojovaly

Kateřina Siniaková s Australankou Storm Hunterovou druhý titul z kategorie WTA 1000 nevybojovaly. Ve finále v Indian Wells prohrály se Su-wej Sie a Elise Mertensovou. V Říčanech pokračoval halový turnaj ITF, Tereza Valentová prošla do finále dvouhry. Sobotní program přinesl také čtyři deblové tituly na okruhu ITF!

Siniaková s Hunterovou trofej nevybojovaly
Kateřina Siniaková a Storm Hunterová druhou tisícovku v této sezoně nevyhrály. Po titulu v Dubaji se jim povedlo projít do finále v Indian Wells, nad jejich síly ovšem byly nasazené jedničky Su-wej Sie a Elise Mertensová. Česko-australská dvojice prohrála za hodinu a 11 minut po setech 3:6, 4:6.

Do utkání sice Siniaková s Hunterovou vstoupily brejkem hned v prvním gemu, ale od té chvíle se už na returnu neprosadily. Sie s Mertensovou rychle vyrovnaly na 1:1 a první set rozhodly brejkem v osmé hře. Druhé dějství pak přineslo jediný brejk, jehož tchajwansko-belgický pár dosáhl v devátém gemu.

Poljak s Vocelem vyhráli čtyřhru v Creteilu
Francouzský turnaj ITF v Creteilu poznal v sobotu své deblové šampiony. Stali se jimi druzí nasazení David Poljak a Matěj Vocel, kteří ve finále porazili za pouhých 58 minut Alexeje Vatutina a Nikolaje Vylegžanina po setech 6:3, 6:4.

Bartoň vyhrál takřka tříhodinové semifinále
Hynek Bartoň (475.) svedl v semifinále portugalského turnaje ITF ve Vale do Lobo náročnou a dramatickou tříhodinovou řež se Španělem Danielem Meridou Aguilarem (382.). Český tenista nakonec byl v koncovce utkání o něco lepším hráčem a zvítězil po velkém boji 7:5, 5:7, 6:4.

Hindová postoupila v Antalyi do finále
Denisa Hindová (622.) potvrdila na turnaji ITF v turecké Antalyi roli favoritky a postoupila do finále. V utkání s britskou kvalifikantkou Jizel Matosovou (-) sice ztratila čtyřikrát podání, ale zároveň se hned sedmkrát prosadila na returnu, díky čemuž zvítězila dvakrát 6:3.

Hindové se povedlo vyhrát v Antalyi deblový titul
Denisa Hindová a Italka Vittoria Modestiová vyhrály čtyřhru na turnaji ITF v turecké Antalyi. První nasazené si poradily s turnajovými dvojkami Diou Jevtimovovou a Ilay Yorukovou za hodinu a 39 minut po setech 7:5, 6:3.

Kellovský prošel do finále v Antalyi
Pátý nasazený Dominik Kellovský (719.) zvládl v sobotu semifinále dvouhry na turnaji ITF v Antalyi a zahraje si o singlový titul. Italského kvalifikanta Francesca Ferrariho (1215.) porazil ve dvou setech 6:4, 6:1.

Hrazdil slaví titul v Antalyi!
Jan Hrazdil a Rakušan Joel Schwaerzler ovládli deblový turnaj v turecké Antalyi! První nasazení ve finále deklasovali za 47 minut Turky Merta Alkayu a Merta Ozdemira 6:1, 6:0.

Klimovičová se do finále v Solarinu neprobojovala
Devatenáctiletá Linda Klimovičová (339.) na turnaji ITF v italském Solarinu deváté vítězství v řadě nevybojovala. V sobotním semifinále neudržela vedení proti nasazené jedničce Viktorii Hrunčákové (170.), se kterou padla po dvou hodinách a 22 minutách 6:2, 4:6, 4:6.

BNP Paribas Open, Indian Wells (ženy, USA, 9 258 080 USD, tvrdý povrch)