Denní menu: Lehečka skolil bez ztráty podání Rubljova, Nosková padla se světovou jedničkou

Jiří Lehečka porazil v bitvě o osmifinále podniku v Indian Wells dvakrát 6:4 světovou pětku Andreje Rubljova. Ruskému favoritovi nedopřál za celé utkání ani jeden brejkbol. Linda Nosková se utkala ve stejné fázi se světovou jedničkou Igou Šwiatekovou, na kterou ale tentokrát nevyzrála a na vítězství z Australian Open nenavázala. Michael Vrbenský a Jonáš Forejtek úspěšně vstoupili do kvalifikace challengeru v Maďarsku. Další Češi a Češky hráli tradičně na akcích ITF.

Lehečka přehrál ve dvou setech Rubljova
Jiří Lehečka (32.) postoupil na velkém turnaji ATP 1000 v Indian Wells do osmifinále. V kalifornské poušti si vyšlápl na pátého nasazeného Andreje Rubljova (5.) z Ruska, kterého porazil dvakrát 6:4. Soupeři oplatil na stejné akci vyřazení z minulého ročníku a vyrovnal vzájemnou bilanci na 2:2. Pro celkově třetí kariérní skalp hráče z elitní desítky žebříčku si dvaadvacetiletý Čech dokráčel bez jediného nabídnutého brejkbolu. V obou setech mu pak stačilo získat jeden brejk. Zhostil se jich shodně hned na začátcích dějství. O čtvrtfinále si tenista z Kněžmostu zahraje se Stefanosem Tsitsipasem (11.) z Řecka.

Více se utkání věnujeme v samostatném článku.

Nosková prohrála deset her v řadě
Linda Nosková (29.) podruhé v sezoně na světovou jedničku nevyzrála. Ve třetím kole tisícovky v Indian Wells podlehla Ize Šwiatekové (1.) za hodinu a 12 minut 4:6 a 0:6. Do utkání přitom vstoupila devatenáctiletá Češka famózně, když vedla 4:2 a měla na příjmu tři brejkboly. Šance ale neproměnila, následně prohrála dva gemy čistou hrou a ve zbytku zápasu nezískala už ani gem.

Klimovičová ve finále dominovala
Pouhých 70 minut potřebovala Linda Klimovičová (339.) k úspěchu ve finále na 25tisícové akci ITF v italském Solarinu. Česká teenagerka vyzrála v souboji o titul na italskou kvalifikantku Jessicu Pieriovou (663.) poměrem 6:3, 6:0, a navázala tak na svůj loňský listopadový triumf ze stejného místa.

Nicod slaví druhý triumf v řadě
Jakub Nicod (472.) se po týdnu opět raduje z trofeje na 15tisícovém turnaji ITF v tuniském Monastiru. Český mladík porazil ve finále Itala Lucu Potenzu (639.) po hodině a 14 minutách 6:3 a 6:2, svou vítěznou šňůru tak prodloužil už na 10 zápasů. Devatenáctiletý Nicod měl utkání od začátku do konce pod kontrolou. Svému soupeři nabídl jediný brejkbol, který navíc dokázal odvrátit.

Sisková si v Egyptě dokráčela pro titul
Anna Sisková (387.) potvrdila na menším turnaji ITF v egyptském Šarm aš-Šajchu roli nasazené jedničky. Česká tenistka ve finále přehrála Slovenku Katarínu Kužmovou (437.) za hodinu a 46 minut 6:4, 4:6 a 6:2. Dvaadvacetiletá Sisková zakončila duel pěti získanými gemy v řadě, a může se tak radovat ze své první singlové trofeje od roku 2021.

BNP Paribas Open, Indian Wells (muži, USA, 11 918 990 USD, tvrdý povrch)