Denní menu: Lehečka v Dubaji porazil Chačanova, Menšík nevyužil setboly, nakonec skrečoval

Jiří Lehečka v osmifinále podniku ATP 500 v Dubaji vyzrál na rozjetého Karena Chačanova, jenž minulý týden získal titul v Dauhá. Jakub Menšík znovu po týdnu hrál se Španělem Alejandrem Davidovichem Fokinou, po nedávném skalpu nyní zápas ve druhém setu vzdal. Kateřina Siniaková uspěla v deblovém derby v San Diegu proti Miriam Kolodziejové. V Austinu absolvovala úvodní kolo čtyřhry Anna Sisková, zápas však prohrála. Na challengeru v Tenerife pak dohrál Roman Jebavý. Pár Petr Nouza, Patrik Rikl už postoupil. Další Češi se během středy představili na okruhu ITF.

Lehečka vyřadil Chačanova, odvrátil pět mečbolů!
Jiří Lehečka (36.) v osmifinále turnaje kategorie ATP 500 v Dubaji vyřadil čtvrtého nasazeného Karena Chačanova (15.), se kterým si po téměř třech hodinách hry poradil 6:7(6), 7:6(5), 6:4. Český mladík v zápase odvrátil pět mečbolů, v závěrečném setu i nepříznivý stav 2:4. Ve čtvrtfinále se utká se sedmičkou podniku Alexandrem Bublikem (23.)

Utkání se podrobně věnujeme zde.

Menšík v osmifinále v Dubaji skrečoval
Jakub Menšík (87.) další senzační jízdu nepřidá. Český talent v Dubaji dohrál v osmifinále dvouhry, ve kterém skrečoval za stavu 6:7(7), 0:1, do čtvrtfinále tak prošel Alejandro Davidovich Fokina (24.). Menšík už ve třetí hře přišel o podání, za stavu 2:4 odvrátil tři brejkboly. V devátém gemu zažehnal setbol soupeře, v následující hře srovnal na 5:5. Set se rozhodl v tiebreaku, ve kterém Čech vedl 6:4 a 7:6, ani jeden ze tří setbolů ale nevyužil, Španěl naopak první šanci ano. Ve druhém setu se odehrál jediný gem, Menšík po něm utkání kvůli zranění lokte vzdal.

Siniaková uspěla v deblovém derby
Kateřina Siniaková podle papírových předpokladů uspěla v českém deblovém derby na turnaji WTA v San Diegu. Spolu s Australankou Storm Hunterovou vyzrály v úvodním kole na česko-polskou dvojici Miriam Kolodziejová, Katarzyna Piterová 7:5 a 6:1. Siniaková a Hunterová dohnaly v prvním setu manko 2:5 se dvěma brejky. Ve čtvrtfinále na ně čekají Japonky Eri Hozumiová a Makoto Ninomijaová.

Jebavý dohrál už v prvním kole čtyřhry
Roman Jebavý na challengerovém turnaji na Tenerife skončil po úvodním zápase deblu. Zkušený Čech a jeho spoluhráč David Vega Hernandez překvapivě padli s dvojicí Kiger, Krueger po sadách 6:3, 4:6, 8:10. Třetí nasazený pár po zisku první sady ve druhém setu stáhl manko brejku, v sedmé hře ale podruhé přišel o servis, o utkání tak rozhodl supertiebreak. Favorité v něm dvakrát stáhli ztrátu minibrejku, koncovku zápasu ale nezvládli.

Nouza s Riklem nezaváhali
Deblisté Petr Nouza s Patrikem Riklem vstoupili do challengeru ve španělském Tenerife hladkou výhrou 6:1 a 6:3 nad Francescem Maestrellim z Itálie a domácím Oriolem Rocou Batallou. V duelu, který trval rovných 49 minut, nečelili čeští favorité ani jednomu brejkbolu.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (muži, UAE, 3 113 270 USD, tvrdý povrch)
JIŘÍ LEHEČKA (36.) – Karen Chačanov (15.) 6:7(6), 7:6(5), 6:4
JAKUB MENŠÍK (87.) – Alejandro Davidovich Fokina (ESP, 24.) 6:7(7), 0:1 skreč Menšík

Cymbiotika San Diego Open (ženy, USA, 922 573 USD, tvrdý povrch)
KOLODZIEJOVÁ, Piterová (POL) – Hunterová (AUS), SINIAKOVÁ 5:7, 1:6

ATX Open, Austin (ženy, USA, 267 082 USD, tvrdý povrch)
Jointová (AUS), Zejnalovová (UKR) – Lechemiaová (FRA), SISKOVÁ 6:7(9), 6:4, 10:4

Tenerife Challenger 3 (muži, ESP, 74 825 EUR, tvrdý povrch)
Maestrelli (ITA), Roca Batalla (ESP) – NOUZA, RIKL 1:6, 3:6
Kiger, Krueger (oba USA) – JEBAVÝ, Vega Hernandez (ESP) 3:6, 6:4, 10:8

Wiphold International, Pretoria (ženy, RSA, 40 000 USD, tvrdý povrch)
Marilouise Van Zylová (RSA, -) – GABRIELA KNUTSONOVÁ (175.) 4:6, 1:6

Charajevová, Reyngoldová – KNUTSONOVÁ, Vilarová (USA) 6:3, 6:1

1st Empire Women´s Indoor 2024, Trnava (ženy, SVK, 40 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Fanny Stollarová (HUN, 271.) – NIKOLA BARTŮŇKOVÁ (266.) 2:6, 3:6
VENDULA VALDMANNOVÁ (1125.) – Francisca Jorgeová (POR, 199.) 4:6, 3:6
LUCIE HAVLÍČKOVÁ (273.) – Veronika Erjavecová (SLO, 190.) 6:7(4), 4:6

Ghioroaieová (ROU), KUČMOVÁ – F. Jorgeová (POR), Wagnerová (BIH) 6:3, 1:6, 10:6
Küngová (SUI), Zelníčková (SVK) – URBANOVÁ, VALDMANNOVÁ 3:6, 6:3, 10:7

25k Women Giammalva Elite Academy Presented by The British Virgin Islands, Spring (ženy, USA, 25 000 USD, tvrdý povrch)
MICHAELA BAYERLOVÁ (483.) – Hiroko Kuwataová (JPN, 532.) 2:6, 0:6

Osuigweová, Smithová (obě USA) – BAYERLOVÁ, Kuwataová (JPN) 6:3, 3:6, 10:5

Helsinki Open (ženy, FIN, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Viktória Hrunčáková (SVK, 174.) – LINDA KLIMOVIČOVÁ (342.) 6:7(4), 0:6
JULIE ŠTRUPLOVÁ (294.) – DOMINIKA ŠALKOVÁ (209.) 6:4, 4:6, 5:7

33° Faro Future Portugal 3 (muži, POR, 25 000 USD, tvrdý povrch)
HYNEK BARTOŇ (480.) – Tiago Pereira (POR, 735.) 6:3, 6:3

VOCEL, VRBENSKÝ – Altuna, Celikbilek (oba TUR) 6:4, 6:3

Kish Island Cup, Kiš (muži, IRI, 15 000 USD, antuka)
VÍTEK HORÁK (1315.) – Filippo Alberti (ITA, -) 1:6, 3:6

Antalya Series (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
MARTIN KRUMICH (387.) – Anthony Genov (BUL, 1652.) 6:3, 5:7, 6:4
DOMINIK KELLOVSKÝ (741.) – Koray Kirci (TUR, 940.) 6:1, 6:2

Antalya Series (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
Anja Stankovičová (SRB, 733.) – LINDA ŠEVČÍKOVÁ (1025.) 6:2, 6:7(4), 7:5

Uyarová (TUR), Zaparyňuková (UKR) – ŠEVČÍKOVÁ, Turkmenová (TUR) 1:6, 0:6

Egypt 5 Sharm Elsheikh Women's Future, Šarm aš-Šajch (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Tiantsoa Sarah Rakotomangaová Rajaonahová (FRA, 756.) – LAURA SAMSON (930.) 6:2, 3:6, 1:6