Denní menu: Kopřiva bez ztráty servisu prošel do finále kvalifikace na ATP v Dauhá

Vít Kopřiva se vypravil do katarského Dauhá, kde v sobotu rozehrál kvalifikaci turnaje ATP. V úvodním kole proti domácímu Zayidovi potvrdil roli výrazného favorita. Marek Gengel postoupil potřetí v řadě do finále na turnaji v Egyptě. Nikola Bartůňková v Roehamptonu končí v semifinále.

Kopřiva bez obtíží prošel do finále kvalifikace
Vít Kopřiva (115.) zahájil kvalifikaci v katarském Dauhá na turnaji kategorie ATP 250 hladkou výhrou nad domácí divokou kartou Mubarakem Shannanem Zayidem (2028.). Proti katarskému tenistovi potvrdila Kopřiva roli výrazného favorita a za 82 minut jej porazil 6:2, 6:4, když v utkání neztratil ani jednou podání.

V nedělním finálovém kole si Kopřiva zahraje s vítězem zápasu mezi Maximilianem Martererem (101.) a Eliasem Ymerem (158.).

Bartůňková do finále v Roehamptonu nepostoupila
Nikola Bartůňková (278.) na padesátce v britském Roehamptonu nedokázala vybojovat postup do finále dvouhry. V sobotním semifinále se utkala se sedmou nasazenou Švýcarkou Lulu Sunovou (202.), se kterou prohrála za hodinu a 37 minut po setech dvakrát 4:6.

Hrazdil slaví trofej v Šarm aš-Šajchu
Jan Hrazdil se svým japonským parťákem Reiem Sakamotem dokázali vyhrát deblový turnaj na akci ITF v egyptském Šarm aš-Šajchu. Nenasazení tenisté ve finále porazili turnajové dvojky Emila Hudda a Davida Stevensona z Velké Británie 6:3, 6:7(8), 11:9. Osmnáctiletý Hrazdil vybojoval už svou třetí deblovou trofej mezi profesionály.

Více se utkání věnujeme zde.

Vocel na titul v Oberhachingu nedosáhl
Matěj Vocel s Italem Giovannim Oradinim nedokázali potvrdit roli nasazených jedniček a ve finále v německém Oberhachingu titul nevybojovali. V sobotním utkání podlehli turnajovým dvojkám Danielovi Masurovi a Millovi Poljičakovi 7:5, 3:6, 8:10.

Gengel vyhrál čtrnáctý zápas v řadě
Marek Gengel (684.) v egyptském Šarm aš-Šajchu vybojoval čtrnácté vítězství v řadě a zahraje si o třetí titul ve třech týdnech! V sobotním semifinále porazil druhého nasazeného Olega Prihodka (619.) z Ukrajiny za hodinu a 25 minut po setech 6:4, 6:2.

Qatar Exxonmobil Open, Dauhá (muži, QAT, 1 395 875 USD, tvrdý povrch)
Mubarak Shannan Zayid (QAT, 2028.) – VÍT KOPŘIVA (115.) 2:6, 4:6

Burg Wächter Ladies Open, Altenkirchen (ženy, GER, 60 000 USD, koberec – hala)
Chwalinská (POL), MALEČKOVÁ – Appletonová (GBR), Kubková (POL) 6:3, 6:3