Češi v akci: Siniaková s Hradeckou v semifinále čtyřhry, ve dvouhře neuspěly

- Daniel Kubelka

Dvacetiletá česká tenistka Kateřina Siniaková končí na turnaji v Tchaj-peji ve 2. kole, když nestačila na Číňanku Pcheng ve dvou setech. Podobně si vedla i Lucie Hradecká, která srdnatě bojovala s Elinou Svitolinovou, nakonec však rovněž padla. Chuť si však obě Češky spravily ve čtyřhře, kde společně vybojovaly postup do semifinále.

Kateřina Sinaková si na turnaji v Tchaj-peji čtvrtfinále dvouhry nezahraje. Dvacetiletá česká tenistka ve 2. kole nestačila na Číňanku Šuaj Pcheng, které podlehla ve dvou setech, 1:6 a 3:6. Pcheng tak oplatila Siniaková porážku z úvodu roku ze Šen-čenu.

Siniaková přitom do zápasu vstoupila výborně a hned v prvním gemu sebrala své soupeřce servis, bohužel to bylo ze strany české hráčky v úvodní sadě vše. Pcheng totiž získala následujících šest gemů a první sadu tak získala hladce 6:1.

Druhý set byl vyrovnaný pouze do páté hry. V něm česká tenistka neudržela servis, stejný problém ji postihl ještě o rundu podánní později a ač ještě dokázala snížit náskok soupeřky, Pcheng v devátém gemu znovu prorazila její podání a druhým mečbolem druhý set v poměru 6:3 uzavřela.

Hradecká nestačila na Svitolinovou

Lucie Hradecká napodobila svou krajanku Kateřinu Siniakovou a ani ona si čtvrtfinále dvouhry v Tchaj.peji nezahraje. Zkušená česká tenistka nestačila na světovou třináctku Elinu Svitolinovou a prohrála ve dvou setech, 4:6 a 5:7.

Nasazená jednička turnaje Svitolinová však měla s Češkou asi větší problémy, než by před zápasem předpokládala. V úvodní sadě musela odvracet hned několik brejkbolů pražské rodačky a o zisku prvního setu rozhodla až v samotném závěru, kdy hned dvakrát připravila Hradeckou o podání, přičemž sama ztratila servis pouze jedinkrát.

Také druhé dějství nabídlo vyrovnanou bitvu. Hradecká v páté hře nevyužila čtyři brejkboly, v desátém gemu pak za stavu 4:5 odvrátila dokonce čtyři mečboly soupeřky. Svitolinová tak o své výhře rozhodla až ve dvanácté hře, kdy poprvé v setu prorazila servis české hráčky a po jedné hodině a pětačtyřiceti minutách slavila postup do čtvrtfinále.

Hradecká se Siniakovou postupují v deblu

Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou si  však po vypadnutí ve dvouhře na turnaji v Tchaj-peji spravily chuť v deblu. Česká dvojice přehrála pár Čan, Melicharová ve dvou setech 7:5 a 6:4 a postoupila do semifinále. V něm se utká s japonsko-čínským párem Hibinová, Čang.

WTA

Taiwan Open (ženy, 226 750 USD, tvrdý povrch)

KATEŘINA SINIAKOVÁ (40.) - Šuaj Pcheng (CHN, 71.)  1:6, 3:6
Elina Svitolinová (UKR, 13.) - LUCIE HRADECKÁ (170.)  6:4, 7:5

Čan, Melicharová (TPE/USA) - HRADECKÁ, SINIAKOVÁ  5:7, 4:6

CHALLENGER TOUR

Open BNP Paribas Banque De Bretagne, Quimper (muži, 43 000 USD, tvrdý povrch - hala)

JEBAVÝ, Sančič (CRO) - Elgin, Zelenay (RUS/SVK) 6:2, 3:6, 8:10

ITF/FUTURES

Aktobe Open (muži, 25 000 USD, tvrdý povrch - hala)

Vladyslav Manafov (UKR, 360.) - VÁCLAV ŠAFRÁNEK (256.)  6:7(2), 6:2, 6:2
Denis Macukevič (RUS, 796.) - JAN MERTL (383.)  6:7(4), 6:7(3)

Egypt Men's Futures, Šarm Aš-Šajch (muži, 15 000 USD, tvrdý povrch)

Riccardo Bonaccio (ITA, 494.) - MICHAL SCHMID (574.)  6:3, 6:0
OLexij Kolisnyk (UKR, 1169.) - VÍT KOPŘIVA (495.) 4:6, 4:6

GD Tennis Cup, Antalya (muži, 15 000 USD, tvrdý povrch)

MATĚJ VOCEL (897.) - Milan Drinič (SRB, 837.)  6:4, 3:6, 1:6

Dow Tennis Classic, Midland (ženy, 100 000 USD, tvrdý povrch - hala)

JESIKA MALEČKOVÁ (226.) - Julia Boserupová (USA, 112.) 5:7, 2:6

Caterpillar Burnie International (ženy, 60 000 USD, tvrdý povrch)

Aleksandra Wozniaková (CAN, 301.) - MARIE BOUZKOVÁ (269.) 0:6, 4:6

Sawajanagiová (JPN), ŠTEFKOVÁ - Adamczaková, Tjandramuliaová (AUS) 6:3, 4:6, 10:12

Engie Open De L'Isere, Grenoble (ženy, 25 000 USD, tvrdý povrch - hala)

Cornelia Listerová (SWE, 626.) - TEREZA SMITKOVÁ (182.) 7:6 (6), 3:6, 3:6

Lou Brouleauová (FRA, 411.) - MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (420.) 2:6, 3:6

Garciaová Perezová, Saezová Larraová (ESP) - Kremenová (BLR), SMITKOVÁ 3:6, 2:6

Aegon GB Pro Series, Glasgow (ženy, 15 000 USD, tvrdý povrch - hala)

PETRA KREJSOVÁ (421.) - Mijabi Inoueová (JPN, 575.) 6:3, 6:2

Andreiová (ROU), KREJSOVÁ - Benoitová, Honcová (FRA/SVK) 6:4, 6:2