Denní menu: Siniaková v derby řádila! Bouzková postupuje v Hobartu

V úterý odstartovala kvalifikace Australian Open a postup do druhého kola vybojovaly Sára Bejlek s Brendou Fruhvirtovou. Kateřina Siniaková v Adelaide deklasovala Karolínu Plíškovou 6:2, 6:1, když si v utkání vypracovala hned 22 brejkbolů! Postup do osmifinále slaví v Hobartu Marie Bouzková. Jiří Lehečka v úvodním kole turnaje ATP v Adelaide hladce porazil domácího Adama Waltona.

Lehečka v úvodním kole dominoval
Jiří Lehečka (32.) vstoupil do turnaje ATP 250 v australském Adelaide jednoznačným vítězstvím nad domácím kvalifikantem Adamem Waltonem (176.). Australana, jenž si ve 24 letech odbyl premiéru v hlavní soutěži elitního okruhu a poprvé měřil síly s protivníkem z elitní padesátky, porazil za 68 minut hladce 6:1 a 6:3.

Více se utkání věnujeme zde.

Siniaková v derby ztratila jen tři gemy
Drtivým vítězstvím Kateřiny Siniakové (49.) skončilo derby, v němž česká tenistka narazila na svou krajanku Karolínu Plíškovou (37.). Utkání, které trvalo pouhých 73 minut, sice Siniaková zahájila ve druhém gemu ztrátou podání, ale ve zbytku střetnutí si vypracovala hned 22 brejkbolů, ze kterých šest proměnila, a zvítězila 6:2, 6:1.

Bouzková ve dvou setech prošla do osmifinále
Marie Bouzková (35.) zahájila turnaj v australském Hobartu hladkým vítězstvím nad Viktorijí Golubicovou (90.). Ač ve druhém setu prohrávala česká tenistka 0:3, žádné výraznější komplikace nepřipustila a švýcarskou soupeřku porazila za hodinu a 36 minut po setech 6:2, 6:4.

Vondroušová v Adelaide hrát nebude
Světová sedmička Markéta Vondroušová měla v úterý rozehrát generálku na Australian Open v Adelaide. Zhruba dvě hodiny před zápasem s Aljaksandrou Sasnovičovou (83.) se ovšem česká favoritka odhlásila kvůli zraněné kyčli. Rozsah zranění v tuto chvíli není zřejmý a ve hře je i možnost, že Vondroušová zmešká Australian Open.

Vrbenský nedopodával zápas
Michael Vrbenský (301.) na challengeru v Oeiras znovu končí v úvodním kole. A stejně jako před týdnem se mu stal osudným zápas s Italem Lorenzem Giustinem (288.). S tímto soupeřem prohrál Vrbenský před týdnem po tříhodinové bitvě a také v úterý svedli oba hráči tříhodinové klání, v němž Vrbenský vedl ve třetím setu 5:4 s výhodou brejku, ale nepovedlo se mu dopodávat a nakonec padl 4:6, 6:2, 5:7.