Pohár BJK: Itálie porazila silnou Francii, Kanada deklasovala domácí Španělky

Finálový turnaj letošního Poháru Billie Jean Kingové měl na programu druhý hrací den. Ten začal v Seville střetnutím skupiny D, v němž Italky už po dvouhrách vyzrály na Francii. O body na italské konto se postaraly Martina Trevisanová a Jasmine Paoliniová, Francouzky posléze uspěly v deblu. Večer ve skupině C deklasovala Kanada v poměru 3:0 domácí Španělsko.

Ambiciózní Francouzky, vedené kapitánem Julienem Benneteauem, měly v obou singlech nakročeno k úspěchu, nakonec ale vstoupily do Poháru Billie Jean Kingové porážkou. Zkušená Alizé Cornetová (118.) v prvním utkání nenavázala na vydařený první set a prohrála s Martinou Trevisanovou (43.) 6:2, 2:6 a 2:6.

Ve druhém singlu byla favoritkou Caroline Garcíaová, světová dvacítka ale ztratila náskok 4:2 v rozhodující sadě a podlehla Jasmine Paoliniové (30.) po více než dvou a půl hodině boje 6:7(6), 7:5 a 4:6. V závěrečné čtyřhře získaly pro Francii čestný bod Garcíaová s Kristinou Mladenovicovou.

Druhé středeční utkání nabídlo nečekaně hladké vítězství kanadských tenistek, které bez ztráty jediného setu porazily domácí Španělsko 3:0 na zápasy. Kanadskou reprezentaci nastartovala výhra až 258. hráčky světa Mariny Stakusicové nad Rebekou Masárovou 6:3, 6:1.

Druhý souboj byl sice o poznání vyrovnanější, ale Leylah Fernandezová v duelu jedniček nezaváhala. Saru Sorribesovou Tormovou přehrála ve dvou tiebreacích 7:6(8), 7:6(7). Jednoznačnou výhru 3:0 pak dokonaly v deblu Genie Bouchardová s Gabrielou Dabrowskou.