Turnaj mistryň: Krejčíková a Siniaková nedotáhly obrat, světová jednička padla

- Redakce

Turnaj mistryň v mexickém Cancúnu měl v úterý na programu třetí hrací den. V akci byly poprvé i předloňské šampionky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou, které nestačily na Lauru Siegemundovou z Německa a Rusku Věru Zvonarevovou poměrem 3:6, 7:6(6) a 5:10. Světová jednička Aryna Sabalenková prohrála v singlové části s Jessicou Pegulaovou, která se stala první jistou účastnicí semifinále. Ve druhém utkání skupiny Bacalar pak přetlačila Jelena Rybakinová v tiebreaku třetího setu Mariu Sakkariovou, jež naopak o naději na postup definitivně přišla.

Duo K+S na úvod prohrálo
Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou vstoupily do deblové části Turnaje mistryň v mexickém Cancúnu porážkou 3:6, 7:6(6) a 5:10 s Laurou Siegemundovou a Věrou Zvonarevovou.

Dramatický duel trval 2 hodiny a 7 minut, mohl být však podstatně kratší, neboť Češky prohrávaly ve druhém dějství už 2:5. Německo-ruská dvojice následně hned třikrát nezvládla zápas doservírovat do vítězného konce a poté promarnila v tiebreaku za stavu 6:4 i dva mečboly.

Předloňské turnajové šampionky ovšem nakonec obrat nedokonaly. Do závěrečného supertiebreaku vstoupily Krejčíková se Siniakovou čtyřmi prohranými výměnami v řadě a manko už nedohnaly.

„Nehrály jsme naši nejlepší hru, ale bojovaly jsme. Zvykáme si tu na podmínky, zatím děláme chyby, které by tam normálně neměly být,“ přiznala po utkání Siniaková. „Zítra bude další zápas a zkusíme se z dnešního neúspěchu poučit,“ podotkla i Krejčíková.

Pegulaová vyhrála skupinu Bacalar
Američanka Jessica Pegulaová (5.) se po výhře nad 6:4 a 6:3 nad Arynou Sabalenkovou (1.) stala jistou vítězkou skupiny Bacalar. V obou setech vedla bezpečně 5:2, ale vždy ztratila podání, nicméně Běloruska už vyrovnat nedokázala. O druhé postupové místo ve skupině si to rozdají právě Sabalenková s Jelenou Rybakinovou (4.) z Kazachstánu.

Rybakinová zdolala v tiebreaku třetí sady Sakkariovou
Jelena Rybakinová (4.) z Kazachstánu po obrovské bitvě udolala Mariu Sakkariovou (9.) 6:0, 6:7(4) a 7:6(2). Rybakinová vedla v rozhodující sadě už 4:2, ale Řekyně srovnala a za stavu 4:4 bojovala o brejk. Nakonec však rozhodoval podruhé tiebreak, v němž Sakkariová udělala několik lehkých chyb. Po druhé porážce je ze hry o postup do semifinále. O to si naopak v přímém souboji zahrají Rybakinová s Arynou Sabalenkovou (1.).

Program 3. hracího dne

GNP Seguros WTA Finals Cancún (ženy, MEX, 9 000 000 USD, tvrdý povrch)
Skupina Mahahual
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ – Siegemundová (GER), Zvonarevová 3:6, 7:6(6), 5:10

Skupina Maya Ka'an
Hunterová (AUS), Mertensová (BEL) – Melicharová-Martinezová (USA), Perezová (AUS) 7:5, 2:0 dohrávka 1.11.

Skupina Bacalar
Aryna Sabalenková (1.) – Jessica Pegulaová (USA, 5.) 4:6, 3:6
Jelena Rybakinová (KAZ, 4.) – Maria Sakkariová (GRE, 9.) 6:0, 6:7(4), 7:6(2)