Double z Loulé! Šalková deklasovala za 62 minut nasazenou jedničku, pak otočila finále deblu

- Jan Vojkůvka

Česká tenistka Dominika Šalková nenašla na turnaji ITF v portugalském Loulé přemožitelku a v nedělním finále dvouhry vybojovala svůj druhý titul v této sezoně! Hráčka pražské Sparty v souboji o turnajovou trofej deklasovala za pouhých 62 minut nejvýše nasazenou Silvii Ambrosiovou 6:1, 6:2. Posléze Češka zkompletovala double po boku Maďarky Natalie Szabaninové.

Pětadvacítku v portugalském Loulé si Dominika Šalková dokonale podmanila. Vůbec ji přitom nerozhodil extrémně náročný program, když během pátku a soboty musela nastoupit hned k šesti zápasům a v neděli se pak připravit na bitvu o titul s nasazenou jedničkou z Itálie.

Tedy, na bitvu... Šalková měla utkání od prvního gemu plně pod kontrolou. Soupeřce povolila jen dvakrát podržet podání a jednou se prosadit na returnu. Sama pak zaznamenala stoprocentní úspěšnost při brejkbolech, když využila všech pět vypracovaných příležitostí.

V obou sadách si navíc tenistka ze Sparty vybojovala hned zkraje náskok brejku, čímž prakticky zamezila jakékoliv hrozbě dramatičtějšího vývoje.

Šalková vyhrála v Loulé svůj druhý letošní titul ve dvouhře na okruhu ITF a celkově slavila triumf už na své třetí pětadvacítce. Díky portugalskému vítězství se za dva týdny vyhoupne někam ke 250. místu světového žebříčku, čímž vylepší své kariérní maximum a znovu se přiblíží grandslamovým kvalifikacím.

Svůj úspěch posléze česká hráčka ještě podtrhla zkompletováním doublu. V neděli odpoledne totiž musela dohrát přerušené finále čtyřhry, které bylo v sobotu večer odloženo za stavu 4:6, 4:2 z pohledu Šalkové a její parťačky Natalie Szabaninové.

Česko-maďarský pár ovšem v dohrávce proti Darje Chomucjanské a Evialině Laskevičové předvedl suverénní výkon a za pár minut se mohl radovat z vítězství 4:6, 6:2, 10:1. Pro Šalkovou se jednalo už o pátý letošní titul ze čtyřhry a celkově sedmou deblovou trofej z okruhu ITF.

Loulé Ladies Open (ženy, POR, 25 000 USD, tvrdý povrch)
Finále dvouhry
Silvia Ambrosiová (ITA, 265.) – DOMINIKA ŠALKOVÁ (281.) 1:6, 2:6

Finále čtyřhry
Chomucjanská (-), Laskevičová (-) – ŠALKOVÁ, Szabaninová (HUN) 6:4, 2:6, 1:10