Šest zápasů během dvou dní? Žádný problém! Šalková v Portugalsku prošla do finále singlu i deblu

- Jan Vojkůvka

Hodně náročné dva dny má za sebou v portugalském Loulé devatenáctiletá Dominika Šalková. Tenistka pražské Sparty musela kvůli nepříznivému počasí, které v posledních dnech turnaj ITF provázelo, odehrát během pátku a soboty hned šest zápasů! Pět z nich vyhrála a jeden bude dohrávat v neděli.

Svůj nabitý program Šalková podělila rovnoměrně mezi singl i debl. Zatímco v pátek ji čekaly dva zápasy dvouhry a jedno utkání čtyřhry, v sobotu měla program přesně opačný. To bylo pochopitelně způsobeno tím, že se dostala na vítěznou vlnu a v obou soutěžích se prokousala až do finále.

V pátek napřed absolvovala osmifinále dvouhry, ve kterém porazila Němku Carolinu Kuhlovou. Po ztrátě pouhých čtyř gemů mohla následně ve čtvrtfinále vyzvat Francouzku Harmony Tanovou, se kterou se rovněž příliš nemazala a zvítězila 6:1, 6:4. Vše pak zakončila vítězstvím ve čtvrtfinále čtyřhry po boku Natalie Szabaninové.

Právě se svou maďarskou parťačkou pak Šalková strávila v podstatě celý sobotní program. Napřed ji totiž vyzvala v semifinále dvouhry. Vyrovnanější souboj zvládla lépe favorizovaná Češka, která zvítězila 7:5, 6:4 a prošla do finále, které si v neděli zahraje proti první nasazené Silvii Ambrosiové.

Společně se Szabaninovou pak odešla Šalková rychle odpočívat, protože na turnajové dvojky čekalo semifinále s nasazenými čtyřkami Matildou Mutavdzicovou a Stephanií Visscherovou.

Tento zápas se česko-maďarské dvojici povedl zvládnout, když zvítězila 7:6(3), 6:1 a vybojovala postup do finále. V něm Šalková se Szabaninovou ještě během soboty vyzvaly Darju Chomucjanskou a Evialinu Laskevičovou. Šalková nakonec šestý zápas během dvou dní nedokázala dohrát, jelikož byl po hodině za stavu 4:6, 4:2 z pohledu česko-maďarského páru přerušen.

Finále čtyřhry se bude dohrávat v neděli, předcházet mu bude finále dvouhry. A v obou zápasech pochopitelně nebude scházet Dominika Šalková, která doufá v úspěšný závěr své náročné portugalské mise.

Páteční program
Osmifinále dvouhry
DOMINIKA ŠALKOVÁ (281.) – Carolina Kuhlová (GER, 494.) 6:3, 6:1

Čtvrtfinále dvouhry
DOMINIKA ŠALKOVÁ (281.) – Harmony Tanová (FRA, 279.) 6:1, 6:4

Čtvrtfinále čtyřhry
Kuhlová (GER), Vargová (SVK) – ŠALKOVÁ, Szabaninová (HUN) 5:7, 2:6

Sobotní program
Semifinále dvouhry
Natalia Szabaninová (HUN, 546.) – DOMINIKA ŠALKOVÁ (281.) 5:7, 4:6

Semifinále čtyřhry
Mutavdzicová (GBR), Visscherová (NED) – ŠALKOVÁ, Szabaninová (HUN) 6:7(3), 1:6

Finále čtyřhry
Chomucjanská (-), Laskevičová (-) – ŠALKOVÁ, Szabaninová (HUN) 6:4, 2:4x odloženo