Dál pokračuje bez ztráty setu. Macháč prohrál v úvodním kole jen čtyři gemy

Tomáš Macháč navázal na halové pětistovce ve Vídni na výkony z kvalifikace a neztratil sadu ani v prvním kole hlavní soutěže. V tom deklasoval za pouhých 56 minut Aleksandara Vukice z Austrálie 6:3, 6:1. Soupeři vzal v utkání hned čtyřikrát servis, zatímco o ten vlastní nepřišel ani jednou.

Třiadvacetiletý Čech prošel v rakouské Vídni hladce už víkendovou kvalifikací. V sobotu porazil domácího Jurije Rodionova 6:3, 6:4, v neděli pak Fina Emila Ruusuvuoriho 6:3, 6:3.

Ještě dominantnější vystoupení pak Macháč předvedl v úvodním kole hlavní soutěže. V souboji s Vukicem byl ve všech směrech jasně lepším hráčem a díky skvělému výkonu postoupil zcela zaslouženě do osmifinále.

První set rozhodl jediný brejk, na který český tenista dosáhl v šestém gemu. Druhá sada byla dokonce ještě jednoznačnější, přestože v ní Macháč čelil brejkbolu, jenž odvrátil. Do dějství vstoupil dvěma brejky a až za stavu 4:0 povolil soupeři podržet podání. Zápas pak zakončil ziskem dvou her v řadě.

Protivníkem Tomáše Macháče v dalším kole bude čvrtý nasazený Řek Stefanos Tsitsipas.