Denní menu, 11.10.2023: Siniaková otočila osmifinále v Hongkongu, Bouzková nadále válí

Kateřina Siniaková na podniku WTA 250 v Hongkongu vybojovala postup do čtvrtfinále. Ve třech setech zdolala Kamillu Rachimovovou. Anastasia Detiuc tamtéž ve čtyřhře prohrála. Pouhé dva gemy ztratila Marie Bouzková v páru s Američankou Mattekovou-Sandsovou v jihokorejském Soulu v úvodním kole deblu. Andrew Paulson neuspěl v souboji o čtvrtfinále na halovém challengeru v Bratislavě, končí také Vít Kopřiva v Buenos Aires. Dominik Palán vypadl na podniku stejné kategorie v Šen-čenu v úvodním kole, ve dvou setech podlehl Tchajwanci Wuovi.

Siniaková se probojovala do čtvrtfinále
Kateřina Siniaková (85.) vybojovala postup do druhého čtvrtfinále během asijské části sezony. Na turnaji v Hongkongu zvládla středeční osmifinále s Kamillou Rachimovovou (81.), kterou porazila po dvou hodinách a 17 minutách 6:7(3), 6:3, 6:1.

V dalším kole se Kateřina Siniaková střetne s vítězkou zápasu mezi Anastasijí Pavljučenkovovou (61.) a Beatriz Haddad Maiovou (20.).

Více se utkání věnujeme zde.

Kopřiva padl po takřka třech hodinách
Vít Kopřiva (114.) nedokázal na challengeru v argentinském Buenos Aires najít recept na Itala Luciana Darderiho (166.) a loučí se s dvouhrou v osmifinále. Pátý nasazený se rval o postup dvě hodiny a 48 minut, než se Darderimu povedlo využít čtvrtý mečbol a českého tenistu porazit 6:3, 4:6, 6:4.

Kopřiva ve třetím setu prohrával 0:3, ale skóre po tuhém boji dorovnal, načež měl tři brejkboly v devátém gemu. Své šance však nevyužil a hned v další hře se dostal do obrovských obtíží. Tři mečboly soupeře svým servisem sice odvrátil, ale při čtvrtém si nechal podání prorazit a utkání ztratil.

Bouzková vítězí i po boku Mattekové-Sandsové
Po víkendovém triumfu na tisícovce v Pekingu vstoupila Marie Bouzková do čtyřhry vítězně rovněž na podniku WTA 250 v jihokorejském Soulu, kde je její parťačkou Bethanie Matteková-Sandsová. Spolu se zkušenou Američankou porazily obě jmenované domácí duo Dayeon Back, Boyoung Jeong za hodinu hladce 6:0 a 6:2.

Detiuc v Hongkongu neuspěla
Anastasia Detiuc a Amina Anšbaová končí na turnaji WTA v Hongkongu v úvodním kole čtyřhry. V něm podlehly za 56 minut dvojici Mirra Andrejevová, Peyton Stearnsová 1:6, 2:6.

Paulson v Bratislavě končí
Andrew Paulson (341.) v osmifinále challengeru v Bratislavě nenašel recept na italského favorita Lucu Nardiho (133.) a s hlavní soutěží dvouhry se musí rozloučit. Byť český tenista vyhrál první set, od druhé sady se na returnu nedokázal prosadit a prohrál po dvou hodinách a 19 minutách 7:5, 4:6, 3:6.

Palán končí v 1. kole
Dominik Palán (292.) vypadl na challengeru v čínském Šen-čenu hned v úvodním kole. V tom mu byl soupeřem Tung-Lin Wu (192.) z Tchaj-wanu, za hodinu a 55 minut zvítězil po setech 6:4 a 7:6(4).

Třiadvacetiletý Čech, jenž má za sebou nedávná kvalifikační vystoupení na třech podnicích ATP, neměl za celé utkání ani jeden brejkbol. Své podání pak rodák z Hodonína ztratil jedinkrát, a sice ve třetím gemu. Druhá sada dospěla bez brejku do zkrácené hry, v níž si počínal Palán velmi aktivně, leč soupeř v klíčových momentech prakticky nechyboval.

Prudential Hong Kong Tennis Open 2023 (ženy, CHN, 259 303 USD, tvrdý povrch)
Kamilla Rachimovová (81.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (85.) 7:6(3), 3:6, 1:6

Anšbaová, DETIUC – M. Andrejevová, Stearnsová (USA) 1:6, 2:6

Hana Bank Korea Open, Soul (ženy, KOR, 259 303 USD, tvrdý povrch)
D. Back, B. Jeong (obě KOR) – BOUZKOVÁ, Matteková-Sandsová (USA) 0:6, 2:6