Šedesátá výhra! Medveděv zvládl vstup do Masters, útočí na svůj osobní rekord

- Jan Vojkůvka

Sedmadvacetiletý Daniil Medveděv prožívá fantastickou sezonu. Byť je teprve začátek října a před sebou má kromě Masters v Šanghaji ještě tři turnaje, už nyní dosáhl na metu 60 vítězství. Svou bilanci zaokrouhlil ve druhém kole šanghajského turnaje, v němž porazil Chilana Cristiana Garina.

Medveděv během kariéry na okruhu ATP překonal hranici 60 vítězství už v roce 2021. Tehdy zaznamenal na turnajích nejvyššího okruhu dohromady 63 výher a posbíral čtyři tituly včetně svého doposud jediného grandslamu v New Yorku.

Přestože letos nedosáhl na vysněný grandslam, na kontě už má pět trofejí z Rotterdamu, Dauhá, Dubaje, Miami a Říma. K tomu byl ve finále na US Open, v Pekingu a v Indian Wells, k čemuž přidal například semifinále Wimbledonu. Do Šanghaje na Masters, které se hraje poprvé od roku 2019, dorazil jako vítěz 59 zápasů a v duelu s Garinem (6:3, 6:3) si připsal jubilejní šedesátou výhru.

„Je to skvělá sezona. Pochopitelně jsem chtěl vyhrát grandslam, ale pokud vynecháme grandslamy, i když jsem měl dobré turnaje ve Wimbledonu a na US Open, tak je to jedna z nejlepších sezon v mé kariéře,“ je spokojený se svými výkony Medveděv. 

Už jen tři vítězství Medveděva dělí od jeho dosavadního osobního rekordu na nejvyšším okruhu. Kromě akce v Šanghaji, kde prošel do třetího kola, si přitom zahraje ještě halový turnaj ve Vídni, pak Masters v Paříži a sezonu zakončí na Turnaji mistrů v Londýně.

Je tak vysoce pravděpodobné, že Medveděv letos prožije svou nejúspěšnější sezonu. I přes řadu úspěchů však nemá příliš velkou naději, že by se posunul ze třetího místa světa. Současná světová dvojka Carlos Alcaraz je totiž v roce 2023 ještě úspěšnější. Španěl letos vyhrál už 63 zápasů. Světová jednička Novak Djokovič pak sice tolik jednotlivých výher na kontě nemá, ale zase je letos trojnásobným grandslamovým šampionem.