Denní menu, 28.9.2023: Fruhvirtová postoupila po roce do semifinále! Kvitová, Nosková a Siniaková končí

Linda Nosková na turnaji WTA v japonském Tokiu mezi nejlepší osmičku nepostoupila. Ve třech setech prohrála s bývalou světovou jedenáctkou Anastasií Pavljučenkovovou. V čínském Ning-pu hned tři Češky odehrály čtvrtfinále dvouhry. Linda Fruhvirtová si poradila ve dvou setech s Italkou Bronzettiovou a po roce postoupila mezi čtyřku nejlepších. Petru Kvitovou nečekaně porazila Diana Šnajderová a Kateřina Siniaková nestačila na Nadiu Podoroskou. Jiří Lehečka ve čtyřhře v kazachstánské Astaně neuspěl. Tomáš Macháč v osmifinále ve francouzském Orleans ve dvou setech porazil domácího Lestienna.

Fruhvirtová je po roce v semifinále
Linda Fruhvirtová (117.) postoupila v čínském Ning-pu do prvního semifinále od loňského září, kdy vyhrála turnaj v indické Čennaí. Česká tenistka porazila hladce ve dvou setech Italku Lucii Bronzettiovou (65.) za 77 minut hry 6:0, 6:3.

V semifinále se Fruhvirtová utká s Dianou Šnajderovou.

Více se utkání věnujeme zde.

Kvitová nečekaně prohrála
Petra Kvitová (14.) ve čtvrtfinále podniku WTA 250 v čínském Ning-pu roli papírové favoritky nenaplnila. S devatenáctiletou Ruskou Dianou Šnajderovou (85.) prohrála turnajová dvojka za dvě hodiny 1:6, 6:4 a 3:6.

Po krajně nepovedeném úvodním setu se v tom druhém dostala třiatřicetiletá Češka do trháku 5:1. Poté dvakrát ztratila servis, sadu ale ukončila v desáté hře brejkem na příjmu. Zkraje rozhodujícího setu Kvitová postupně neproměnila hned čtyři šance na brejk, aby od stavu 3:3 zcela odpadla a uhrála ve zbylých třech gemech už jen jediný fiftýn.

Do semifinále tak postoupila bývalá juniorská světová dvojka Šnajderová, jež bude v pátek čelit další české protivnici – o rok mladší Lindě Fruhvirtové.

Macháč porazil člena Top 100, postoupil do čtvrtfinále
Tomáš Macháč (118.) na challengeru ve francouzském Orleans zvládl souboj s domácím Constantem Lestiennem (94.) a postoupil do semifinále! Český tenista zvítězil po takřka dvou hodinách 6:2, 7:6(5) a zahraje si buď s Benjaminem Bonzim, nebo Benoitem Pairem. Po hladce vyhraném prvním setu, v němž zaznamenal Macháč dva brejky, neudržel český hráč ve druhé sadě vedení 4:2. O osudu tohoto dějství nakonec rozhodl tiebreak, v němž ovšem Macháč využil hned první mečbol a vyhrál ho 7:5.

Siniaková uhrála jen dva gemy
Kateřina Siniaková (90.) do třetího letošního semifinále v čínském Ning-pu nepostoupila. Češka nesplnila ve čtvrtek roli poměrně výrazné papírové favoritky, s Nadiou Podoroskou (87.) z Argentiny prohrála dvakrát 1:6.

Utkání bylo zejména v prvním setu podstatně vyrovnanější, než napovídá skóre. Svědčí o tom ostatně i fakt, že trvalo hodinu a 32 minut. Siniaková prohrála v úvodním dějství hned čtyři gemy až skrze shodu. V tom druhém pak doplatila na čtyři neproměněné brejkboly.

Nosková nestačila v Tokiu na Pavljučenkovovou
Linda Nosková (44.) svedla dvě hodiny a 12 minut trvající bitvu s Anastasií Pavljučenkovovou (86.), na kterou ale nakonec nestačila a s turnajem v Tokiu se musí rozloučit.

Česká tenistka sice ve druhém setu eliminovala všechny hrozby na returnu a po brejku v sedmém gemu si vynutila rozhodující dějství, ale v něm přestala na hru grandslamové finalistky stačit. Od bývalé světové jedenáctky nakonec vyfasovala kanára a prohrála 3:6, 6:4, 0:6.

Lehečka ve čtyřhře neuspěl
Jiří Lehečka a Maďar Marton Fucsovics se v úvodním kole čtyřhry na turnaji ATP v kazachstánské Astaně neprosadili. Nad jejich síly byli Chorvat Mate Pavič a Australan John Peers, se kterými prohráli 3:6, 6:7(2).

Astana Open (muži, KAZ, 1 017 850 USD, tvrdý povrch)
Pavič (CRO), Peers (AUS) – Fucsovics (HUN), LEHEČKA 6:3, 7:6(2)

Toray Pan Pacific Open Tennis, Tokio (ženy, JPN, 780 637 USD, tvrdý povrch)
LINDA NOSKOVÁ (44.) – Anastasia Pavljučenkovová (86.) 3:6, 6:4, 0:6