Denní menu, 15.9.2023: Krejčíková vybojovala třetí letošní finále, Kopřiva vyhrál osmý zápas v řadě

Barbora Krejčíková na podniku WTA 500 v San Diegu postoupila do třetího sezonního finále, když porazila rozjetou Američanku Danielle Collinsovou. Semifinále zvládla sedmadvacetiletá Češka rovněž ve čtyřhře, v níž nastoupila po boku tradiční parťačky Kateřiny Siniakové. Vít Kopřiva na challengeru ve Štětíně natáhl svou vítěznou sérii proti Italovi Cobollimu na osm zápasů. Zdeněk Kolář a Andrew Paulson zvládli tamtéž semifinále deblu a v neděli si proti sobě zahrají ve finále.

Krejčíková se Siniakovou budou hrát v San Diegu o titul
Česká deblová dvojice Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková úspěšně zvládla semifinálový duel na turnaji WTA 500 v San Diegu, ve kterém porazila japonsko-indonéský pár Miju Katóová, Aldila Sutjiadiová po setech 6:4, 7:5. Oba sety měly podobný průběh. Nasazené jedničky z Česka v obou případech získaly úvodní brejk setu, na který dokázaly jejich soupeřky zareagovat a vrátily se do hry. Krejčíková se Siniakovou ovšem byly v závěrech obou setů lepší a obě sady ukončily úspěchem na returnu.

Krejčíková si po obratu zahraje v San Diegu finále
Barbora Krejčíková (13.) si zahraje v americkém San Diegu třetí finále sezóny, poté co v semifinálovém souboji předvedla vítěznou otočku proti domácí tenistce Danielle Collinsové (43.), kterou porazila 3:6, 7:5, 6:2. Po prvních čtyřech gemech úvodní sady si Collinsová vytvořila náskok 3:1 s jedním brejkem a ten si udržela až do konce sady. Vyrovnaný druhý set rozhodl brejk Krejčíkové v posledním dvanáctém gemu. Do rozhodující třetí sady vstoupila česká tenistka brejkem, na který sice dokázala Collinsová zareagovat, ale Krejčíková následně opět odskočila do vedení 3:1 s jedním brejkem. Zápas pak ukončila Češka dalším průlomem podání Collinsové v osmém gemu.

Kopřiva udělil soupeři kanára
Vít Kopřiva (148.) zvládl v polském Štětíně i čtvrtfinálové utkání tamního challengeru a připsal si už osmou výhru v řadě. Český tenista v pátečním klání porazil Itala Flavia Cobolliho (132.) 6:1, 5:7, 6:0.

Po hladkém vítězství v úvodním setu se nepovedlo Kopřivovi dopodávat druhé dějství. V devátém gemu na returnu za stavu 5:3 měl tři mečboly, načež v desáté hře ztratil servis, stejně jako posléze ve dvanáctém gemu. V rozhodujícím setu ale už zase Kopřiva dominoval a soupeři uštědřil kanára.

Kolář s Martosem Gornesem postoupili do finále
Zdeněk Kolář a Sergio Martos Gornes vybojovali na challengeru v polském Štětíně postup do finále. Česko-španělský pár porazil nasazené dvojky Evana Kinga a Reeseho Staldera 6:0, 7:5.

Sisková je v Bukurešti ve finále
Anna Sisková a Řekyně Valentini Grammatikopoulouová si na turnaji WTA 125 zahrají ve finále. V pátečním semifinále porazily 6:2, 7:6(7) Irinu Chromačevovou a Valeriji Strachovovou.

Bayerlová v deblu končí
Michaela Bayerlová spolu s Britkou Emily Webleyovou-Smithovou dohrály na podniku WTA 125 ve slovinské Lublani v deblovém čtvrtfinále. Podlehly v něm za hodinu a čtvrt 1:6 a 5:7 Rusce Amině Anšbaové a Američance Quinn Gleasonové, nasazeným trojkám. Ve druhém setu se prvně jmenovaným povedlo dohnat ztrátu 1:4, koncovka už ale patřila opět favoritkám.

Štruplová vydřela obrat po téměř čtyřech hodinách
Julie Štruplová (318.) otočila na podniku ITF v bulharské Varně maratonské čtvrtfinále a zahraje si na akci s dotací 25 tisíc amerických dolarů o sedmé letošní finále. Druhá nasazená Češka zdolala houževnatou Slovenku Eszter Mériovou (568.) až po 3 hodinách a 42 minutách, a sice po obratu 4:6, 7:5 a 6:3. Ve druhém setu přitom prohrávala už 3:5.

Forejtek prošel do semifinále
Jonáš Forejtek (739.) na turnaji ITF v německém Buschhausenu vybojoval postup mezi nejlepší čtyřku. Na tamní antuce český tenista porazil domácího Marca Majdandzice (1008.) hladce 6:4, 6:2.

Krumich v Buschhausenu postupuje
Martin Krumich (621.) napodobil Jonáše Forejtka a rovněž postoupil na německém turnaji ITF v Buschhausenu do semifinále. Český hráč vyzrál na Thiema De Bakkera (868.), kterého porazil za 76 minut 6:3, 6:2.

Cymbiotika San Diego Open (ženy, USA, 780 637 USD, tvrdý povrch)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (13.) – Danielle Collinsová (USA, 43.) 3:6, 7:5, 6:2

KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ – Katóová (JPN), Sutjiadiová (INA) 6:4, 7:5

Challengery/WTA 125

Invest in Szczecin Open, Štětín (muži, POL, 145 000 EUR, antuka)
VÍT KOPŘIVA (148.) – Flavio Cobolli (ITA, 132.) 6:1, 5:7, 6:0

KOLÁŘ, Martos Gornes (ESP) – E. King, Stalder (oba USA) 6:0, 7:5
Molčanov (UKR), Vega Hernandéz (ESP) – PAULSON, Sačko (UKR) 4:6, 3:6

WTA 2023 Zavarovalnica Sava Ljubljana (ženy, SLO, 115 000 USD, antuka)
BAYERLOVÁ, Webley-Smithová (GBR) – Anšbaová (-), Gleasonová (USA) 1:6, 5:7

Tiriac Foundation Trophy, Bukurešť (ženy, ROU, 115 000 USD, antuka)
Grammatikopoulouová (GRE), SISKOVÁ – Chromačevová (-), Strachovová (UKR) 6:2, 7:6(7)

Varna Open 2023 (ženy, BUL, 25 000 USD, antuka)
Eszter Mériová (SVK, 568.) – JULIE ŠTRUPLOVÁ (318.) 6:4, 5:7, 3:6

ITF Buschhausen (muži, GER, 15 000 USD, antuka)
JONÁŠ FOREJTEK (739.) – Marc Majdandzic (GER, 1008.) 6:4, 6:2
Thiemo De Bakker (NED, 868.) – MARTIN KRUMICH (621.) 3:6, 2:6