Zopakovat Wimbledon? Zatím budeme rády za první kolo, směje se Kovačková

- Michal Hladký

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z NEW YORKU – US Open má za sebou svůj úvodní týden, junioři ovšem vstoupili do hry až během sedmého hracího dne. Do Flushing Meadows přicestovala i sedmičlenná česká výprava, a to včetně Aleny Kovačkové. Deblová vítězka nedávného Wimbledonu už má za sebou i první kolo dvouhry, ve kterém s přehledem zvítězila. „Byl to těžký zápas, soupeřka skvěle servírovala. Já jsem si ale připadala dobře na podání i returnu,“ okomentovala svůj výkon.

Výšková převaha na kurtu hovořila jednoznačně ve prospěch o dva roky starší Mary Gaeové. To se projevilo také v rychlosti servisu, která byla u Rumunky zhruba o 15 km/h vyšší. Jenže mladičká Češka se tohoto faktu nezalekla, podání soupeřce vzala hned pětkrát.

Alena Kovačková drama nepřipustila. V roli nasazené třináctky zvítězila za hodinu a 39 minut po setech 7:5 a 6:2. A to přesto, že na tvrdém povrchu toho tolik nenatrénovala. „Než jsem přiletěla do New Yorku, tak jsem na betonu trénovala jenom dva dny. Naštěstí jsem se několikrát dostala na kurt i tady. Tvrdý povrch moc ráda nemám, spíše mi vyhovuje antuka, ale dnes to bylo fajn,“ povídala.

Tenistka pražské Sparty také poprvé okusila, jaké to je, když se přesnost úderů vyhodnocuje virtuálně. „Ještě jsem to nezažila. Když píská rozhodčí, občas udělá chyby a mně to dokáže naštvat. Ale snažím se to neřešit. (směje se) Počítač zatím všechno viděl správně, takže jsem spokojená.“

Formu si však na US Open přivezla skvělou, vždyť před týdnem triumfovala na podniku J300 v srbském Pančevu. Na tamních antukových dvorcích získala svůj doposud nejcennější singlový titul. „Byl to povedený týden, plný obtížných utkání. Hrálo se mi tam skvěle a moc si vážím toho, jak jsem turnaj zvládla,“ těšilo Kovačkovou.

Nadějná tenistka se v New Yorku teprve rozkoukává, do centra ještě zavítat nestihla. Zákoutí Národního tenisového centra Billie Jean Kingové ale už částečně prozkoumala. „Je to tady hezké, celý areál se mi moc líbí. Nicméně na Wimbledon to nemá. (usmívá se) Ještě jsem nebyla na centrkurtu, tak se těším, až si tam s tátou zajdeme,“ nechala se slyšet hráčka, jejímž vzorem je Jelena Rybakinová.

Kazaška se pyšní wimbledonským prvenstvím. Stejně tak Alena Kovačková, která si v All England Clubu dokráčela pro vítězství v juniorské čtyřhře po boku Laury Samsonové. České naděje spolu nastoupí i na US Open, avšak své ambice zatím krotí. „Těžko říct, je to beton. Nejdříve budeme rády za první kolo,“ smála se Kovačková.

1. kolo dvouhry juniorek
ALENA KOVAČKOVÁ – Mara Gaeová (ROU) 7:5, 6:2