Denní menu, 11.8.2023: Kvitová padla po takřka třech hodinách, ke konci ji trápily silné bolesti

Petra Kvitová nenašla v osmifinále v Montréalu recept na Belindu Bencicovou a prohrála po takřka tříhodinové bitvě 1:2 na sety. Brenda Fruhvirtová prodloužila svou vítěznou šňůru ve čtvrtfinále turnaje ITF v Lipsku, kde ztratila jen tři gemy. Petr Nouza v Banja Luce postup do finále čtyřhry na tamním challengeru nevybojoval.

Kvitová dohrála v osmifinále
Turnaj v Montréalu skončil v osmifinále rovněž pro Petru Kvitovou (9.). Sedmá nasazená si nedokázala poradit se světovou třináctkou Belindou Bencicovou, se kterou prohrála po dvou hodinách a 49 minutách 7:6(3), 3:6 a 1:6.

Duel provázely zdravotní obtíže obou soupeřek. Napřed zkraje třetího setu nepříjemně upadla Bencicová, která se musela nechat ošetřit. Dokázala se ale dát dohromady a pomaličku nasměrovala zápas ke svému postupu.

V průběhu třetí sady se navíc objevily zdravotní komplikace i u české tenistky, kterou trápily silné bolesti na pravém boku. I kvůli tomu nedokázala se soupeřkou držet krok a třetí sadu hladce prohrála.

B. Fruhvirtová ztratila jen tři gemy
Suverénní vítězství slaví ve čtvrtfinále turnaje ITF v německém Lipsku Brenda Fruhvirtová (120.). Na tamní antukové pětadvacítce rozdrtila domácí Ellu Seidelovou (325.) 6:2, 6:1, díky čemuž protáhla svou vítěznou šňůru už na osm zápasů.

Paulson potvrdil roli favorita
Postup do semifinále pětadvacítky v polské Lodži slaví Andrew Paulson (388.), jenž potvrdil v pátek roli favorita. Druhý nasazený zastavil domácí divokou kartu Aleksandera Orlikowskiho (-), kterého porazil 7:6(3), 6:4.

Nicod a Pátý jsou v Polsku v semifinále
Turnaj ITF M25 v polské Lodži zatím přináší českým tenistům hodně úspěchů. Jakub Nicod (1113.) prošel v dopolední rundě zápasů do semifinále, když porazil domácího kvalifikanta Filipa Pieczonku (-) 6:2, 6:3. Vzápětí v českém derby uspěl Daniel Pátý (868.), který porazil 7:5, 3:6 a 6:3 sedmého nasazeného Jiřího Barnata (591.).

Šalková se do semifinále nepodívá
Turnaj ITF v Osijeku skončil pro sedmou nasazenou Dominiku Šalkovou (351.) ve čtvrtfinále. Nad její síly byla turnajová dvojka Tena Lukasová (259.) z Chorvatska, se kterou prohrála po dvou hodinách a 38 minutách 4:6, 7:5, 4:6.

Omnium Banque Nationale présenté par Rogers, Montréal (ženy, CAN, 2 788 468 USD, tvrdý povrch)
PETRA KVITOVÁ (9.) – Belinda Bencicová (SUI, 13.) 7:6(3), 3:6, 1:6