Denní menu, 6.8.2023: Brenda Fruhvirtová slaví největší titul! Nosková prošla do finále

Linda Nosková se včera vinou špatného počasí na kurt nedostala, a proto ji čekalo semifinále pražského WTA turnaje až v dnes. V souboji s Němkou Korpatschovou uspěla a může se těšit na pondělní finále. Brenda Fruhvirtová na ITF turnaji v německém Hechingenu vybojovala svůj druhý letošní titul. Další Češi a Češky nastoupili do kvalifikací.

B. Fruhvirtová slaví nejcennější titul
Brenda Fruhvirtová (141.) nepoznala na šedesátce v německém Hechingenu hořkost porážky a ve velkém stylu si dokráčela pro největší titul své kariéry! Na akci ITF W60 neztratila ani jeden set a ve finále porazila slovinskou kvalifikantku Živu Falknerovou (518.) 6:3, 6:1. Česká tenistka získala celkově svůj desátý triumf na okruhu ITF.

Utkání se více věnujeme zde.

Knutsonová zahájila kvalifikaci drtivou výhrou
Gabriela Knutsonová (240.) se z Prahy přesunula do polského Grodzisku Mazowieckiho, kde v neděli absolvovala úvodní kolo kvalifikace turnaje WTA 125. V úvodní rundě deklasovala 6:2 a 6:1 domácí Stefanii Rogozinskou Dzikovou (867.), která startovala na divokou kartu.

Knutsonová v utkání odvrátila všech devět brejkbolů, soupeřce prorazila čtyřikrát servis a o postup do hlavní soutěže si zahraje s Němkou Sabine Lisickou (401.), bývalou světovou dvanáctkou.

Sisková v Kozerku zvládla první kolo kvalifikace
Anna Sisková (326.) si v prvním kole kvalifikace turnaje kategorie WTA 125k v polském Kozerku poradila s Němkou Tayisiyou Mordergerovou (722.), kterou porazila po setech 6:3, 6:1.

V prvním setu dvaadvacetiletá Češka nepovolila o čtyři roky starší soupeřce ani jeden brejkbol a sama Němce vzala podání v pátém a devátém gemu. Ve druhém setu šla Sisková do vedení 2:0, na které sice Mordergerová zareagovala svým jediným brejkem v zápase, ale Siskovou to nijak nerozhodilo, od stavu 2:1 vyhrála čtyři gemy v řadě a rázně postoupla do kvalifikačního finále.

V tom si zahraje o postup do hlavní soutěže proti Naikthě Bainsové (298.) z Velké Británie.

Livesport Prague Open (ženy, CZE, 259 303 USD, tvrdý povrch)
LINDA NOSKOVÁ (71.) – Tamara Korpatschová (GER, 99.) 6:1, 6:1

Turnaji se více věnujeme v samostatném článku.