Svijany Open: Svrčina slaví po boji postup do čtvrtfinále! Macháč skrečoval

Na antukovém challengeru v Liberci se ve čtvrtek uskutečnilo osmifinále dvouhry a čtvrtfinále čtyřhry. Postup do čtvrtfinále singlu vybojoval z českých tenistů pouze Dalibor Svrčina. První nasazený Tomáš Macháč skrečoval souboj s Korejcem Leem kvůli zranění ramene. Na turnaji dohráli ve dvouhře také Michael Vrbenský a Vít Kopřiva.

Svrčina vybojoval postup do čtvrtfinále
Dalibor Svrčina (170.) postoupil na antukovém challengeru v Liberci do čtvrtfinále! Také při svém druhém turnajovém vystoupení musel dvacetiletý Čech do tří setů. O tři roky staršího Poláka Daniela Michalského (263.) porazil po 2 hodinách a 19 minutách poměrem 7:5, 4:6 a 6:3.

Ve druhém setu promarnila nasazená trojka dvakrát výhodu brejku. Rovněž v rozhodujícím dějství nejprve ostravský rodák úvodní brejk na podání nepotvrdil, ten druhý už ale ano. Dalším úspěchem na příjmu se Svrčina blýskl v závěrečném gemu.

O semifinále si v pátek zahraje s přemožitelem krajana Kopřivy Ugem Blanchetem (357.) z Francie.

Macháč v osmifinále Svijany Open skrečoval
Tomáš Macháč, který vstupoval do utkání s Korejcem se španělskými kořeny Gerardem Campanou Leem v roli favorita, se s Libercem musí rozloučit v osmifinále. Už v průběhu prvního setu si český tenista nechával ošetřovat rameno, které evidentně nadělalo prvnímu nasazenému spoustu problémů. Poté, co prohrál první set 5:7, se Macháč rozhodl v utkání nepokračovat a skrečoval.

Kopřiva padl po dvou hodinách s Blanchetem
Ugo Blanchet (357.) je zatím na libereckém challengeru v roli kata domácích tenistů. Poté, co v prvním kole porazil Hynka Bartoně, tak si v osmifinále vyšlápl i na favorizovaného Víta Kopřivu (184.).

Český tenista se sice proti Francouzovi dostal do vedení 1:0 na sety, ale od druhé sady tahal za kratší konec. Hned čtyřikrát ztratil podání a na returnu se prosadil až za stavu 1:4 ve třetí sadě, kdy prohrával o dva brejky. Kopřiva nakonec za dvě hodiny a tři minuty utkání prohrál 6:3, 4:6 a 2:6.

Vrbenský končí v osmifinále
Michael Vrbenský (386.) v Liberci do premiérového sezonního čtvrtfinále challengeru nepostoupil. Český kvalifikant nestačil zkraje čtvrtečního programu na argentinského favorita Francisca Comesanu (223.). S osmým nasazeným účastníkem turnaje a vítězem červnového challengeru ve Vicenze prohrál po více než dvou hodinách 5:7 a 4:6.

O výsledku prvního setu rozhodl jediný brejk z jedenáctého gemu. Ve druhém dějství vedl Comesana už 5:2 a 40:15, třiadvacetiletý Čech přesto dokázal snížit na 5:4 a v desátém gemu odvrátil na příjmu další tři mečboly. Ten celkově šestý už Jihoameričan následně proměnil.

„Mám smíšené pocity. Předváděl jsem celkem slušný tenis, ale bohužel mě limitovala ruka, takže jsem nemohl podávat úplně naplno. S výkonem jsem jinak spokojený, ale mrzí mě, že jsem nebyl stoprocentní,“ uvedl po utkání Vrbenský.

Svijany Open by Moneta Money Bank, Liberec (muži, CZE, 73 000 EUR, antuka)
Francisco Comesana (ARG, 223.) – MICHAEL VRBENSKÝ (386.) 7:5, 6:4
Toby Kodat (USA, 481.) – Norbert Gombos (SVK, 217.) 6:4, 6:3
VÍT KOPŘIVA (184.) – Ugo Blanchet (FRA, 357.) 6:3, 4:6, 2:6
Sumit Nagal (IND, 179.) – Federico Agustin Gómez (ARG, 538.) 4:6, 2:6
Dino Prižmič (CRO, 251.) – Lukáš Klein (SVK, 151.) 6:2, 7:6(6)
Daniel Michalski (POL, 263.) – DALIBOR SVRČINA (170.) 5:7, 6:4, 3:6
Hernan Casanova (ARG, 267.) – Riccardo Bonadio (ITA, 195.) 6:4, 7:6(5)
TOMÁŠ MACHÁČ (104.) – Gerard Campana Lee (KOR, 565.) 5:7 skreč

Bittoun Kouzmine (FRA), Užilovskij (UKR) – Pichler (AUT), Prihodko (UKR) 6:4, 6:3
JEBAVÝ, VESELÝ – Oberleitner (AUT), Sandkaulen (GER) 3:6, 6:7(6)
NOUZA, PAULSON – KOPŘIVA, POSPÍŠIL 6:4, 6:3
Gomez (ARG), Willis (GBR) –  Pucinelli de Almeida, Reis Da Silva (BRA) bez boje

Pucinelli de Almeida, Reis Da Silva (BRA) – Klein (SVK), Serdarušič (CRO) 7:5, 1:1 skreč