Denní menu, 29.7.2023: Nosková proti světové jedničce neuspěla, Kolodziejová na trofej nedosáhla

Linda Nosková se v sobotu dočkala odloženého čtvrtfinále proti světové jedničce Ize Šwiatekové na turnaji WTA ve Varšavě. V utkání ovšem tahala za kratší konec a nakonec odešla z dvorce poražená ve dvou setech. Miriam Kolodziejová svou druhou deblovou trofej z okruhu WTA v německém Hamburku nevybojovala. Odstartovala také kvalifikace letošního Livesport Prague Open. A na challengeru v italské Veroně si Vít Kopřiva zahraje o postup do finále.

Nosková proti Šwiatekové neuspěla
Linda Nosková (59.) byla na turnaji WTA ve Varšavě zastavena ve čtvrtfinále. Česká tenistka narazila v souboji o postup mezi nejlepší čtyřku na domácí hvězdu a světovou jedničku Igu Šwiatekovou, která byla nakonec nad její síly. S polskou tenistkou Nosková prohrála za 81 minut po setech 1:6, 4:6.

Zatímco první set byl jednoznačný ve prospěch Šwiatekové, ve druhém dějství přeci jen Nosková vystrčila drápky. Nasazená osmička se dokonce dostala do vedení 2:0, ale dlouho se z výhody brejku neradovala, když se Šwiateková vrátila do hry okamžitým rebrejkem. Klíčovým okamžikem se stal devátý gem, v němž Polka zaútočila na returnu, prorazila Noskové servis a duel následně dopodávala.

Kolodziejová druhý titul nevybojovala
Miriam Kolodziejová a Američanka Angela Kuliková se ve finále v německém Hamburku neprosadily. V sobotním utkání podlehly prvním nasazeným Anně Danilinové a Alexandře Panovové 4:6, 2:6. Kolodziejová, která loni v italské Parmě slavila první titul na okruhu WTA, na druhou trofej z nejvyššího okruhu nedosáhla, přesto si ale polepší ve světovém žebříčku. V novém vydání bude figurovat na novém kariérním maximu, kterým bude 42. místo.

Kopřiva ve Veroně po otočce postoupil do finále
Vít Kopřiva (248.) se raduje z postupu do finále, poté co na challengeru v italské Veroně zdolal Francouze Mathiase Bourgueho (313.) po setech 6:7(2), 6:3, 6:2. Bojovné utkání trvalo dvě hodiny a 36 minut. V první sadě Kopřiva od začátku naháněl ztrátu jednoho brejku, což se mu nakonec v deváté hře povedlo, takže se šlo do tiebreaku, ten ale český tenista prohrál.

Do druhé sady vstoupil Kopřiva výborně a vypracoval si vedení 5:1. Poté sice na prví pokus sadu nedoservíroval, ale napodruhé už se mu to povedlo. Třetí set 26letý český tenista načal brejkem a v páté hře se mu podařilo prolomit podání svého o tři roky staršího soupeře v rozhodující sadě podruhé. Už za stavu 5:1 měl poté Kopřiva při podání Bourgueho tři mečboly, ani jeden z nich ale nevyužil. To mu ale nakonec nemuselo vůbec vadit, protože hned v následujícím gemu na svém servisu už v pořadí čtvrtý mečbol utkání proměnil.

Český tenista si v neděli zahraje finále proti Ukrajinci Vitaliji Sačkovi (188.) a bude bojovat o svou druhou kariérní trofej z challengerů. Tu první získal loni v červnu v Prostějově a od té doby už si žádné finále až dosud nezahrál.

Pátý prošel do svého prvního finále
Poprvé v kariéře se Daniel Pátý (1002.) probojoval do singlového finále na okruhu ITF. V německém Metzingenu toho dosáhl po vítězství nad domácím Liamem Gavrielidesem (833.), kterého porazil za pouhých 70 minut 6:2, 6:3.

Rosol v kvalifikaci ATP skončil v prvním kole
Lukáš Rosol (354.), který se dostal jako náhradník do kvalifikace ATP v rakouském Kitzbühelu, dohrál hned v prvním kole. Český tenista vyfasoval na tamní antuce hodně těžkého soupeře v podobě kvalifikační trojky Thiaga Monteira (121.) z Brazílie, s nímž prohrál za 62 minut 5:7, 0:6.

BNP Paribas Warsaw Open (ženy, POL, 259 303 USD, tvrdý povrch)
Iga Šwiateková (POL, 1.) – LINDA NOSKOVÁ (59.) 6:1, 6:4

Hamburg European Open (ženy, GER, 259 303 USD, antuka)
Danilinová (KAZ), Panovová (-) – KOLODZIEJOVÁ, Kuliková (USA) 6:4, 6:2