Denní menu, 28.7.2023: Lehečka v Umagu dohrál, zápas Noskové odložen

Jiří Lehečka na turnaji v chorvatském Umagu postup do semifinále nevybojoval. Nad jeho síly byl Ital Matteo Arnaldi. Linda Nosková se v pátek ve varšavské dvouhře nepředstavila, její čtvrtfinále s Igou Šwiatekovou bylo odloženo. Anastasia Detiuc postoupila do finále čtyřhry na podniku v Lausanne. Jakub Menšík prohrál v Zugu s bývalým členem Top 10 Fabiem Fogninim. Vít Kopřiva prošel poprvé od dubna do semifinále challengeru ve Veroně.

Lehečka si s turnajovou sedmičkou neporadil
Jiří Lehečka (33.) nenavázal na své vítězství nad Dominicem Thiemem a v chorvatském Umagu končí ve čtvrtfinále. Nad síly nasazené jedničky byl Ital Matteo Arnaldi (76.), jenž plní roli turnajové sedmičky. Český tenista sice vyhrál první set, ale od druhého dějství se už neprosadil na returnu, prohrál si třikrát podání a nakonec padl za dvě hodiny a šest minut 6:3, 2:6, 4:6.

Detiuc prošla do finále v Lausanne
Česká tenistka Anastasia Detiuc si zahraje na turnaji WTA v Lausanne finále! Spolu s Aminou Anšbovou dokázaly v pátečním semifinále porazit Quinn Gleasonovou a Elixane Lechemiaovou 7:6(2), 6:4. Detiuc zaútočí ve Švýcarsku na svůj druhý titul z okruhu WTA. Ten první slavila loni v italské Parmě po boku Miriam Kolodziejové.

Nosková do finále deblu neprošla
Zatímco singlové utkání Lindy Noskové proti světové jedničce Ize Šwiatekové bylo odloženo na sobotu, místo toho se v halových podmínkách postavila k semifinálovému utkání čtyřhry, avšak neuspěla. S Číňankou Si-jü Wang prohrály s polskou dvojicí Falkowskou a Piterovou dvakrát 4:6.

Kopřiva je poprvé od dubna v semifinále
Vít Kopřiva (248.), jenž se naposledy do semifinále na okruhu ATP Challenger Tour probojoval na začátku dubna v italském San Remu, se po takřka čtyřech měsících dočkal zopakování tohoto výsledku. V italské Veroně v pátečním čtvrtfinále otočil zápas s domácím Lucianem Darderim (235.), kterého porazil za dva hodiny a pět minut 4:6, 6:1 a 6:0.

Menšík na bývalého člena Top 10 nestačil
Těžký zápas ve čtvrtfinále švýcarského challengeru v Zugu čekal na Jakuba Menšíka (200.). V podvečer čelil bývalému členovi Top 10 Fabiovi Fogninimu (137.), na kterého ale recept nenašel. Český tenista neproměnil ani jeden z šesti brejkbolů, prohrál třikrát podání a v utkání, které trvalo 83 minut, podlehl 4:6, 2:6.

Pátý v Metzingenu postoupil do semifinále
Daniel Pátý (1002.) na patnáctce v německém Metzingenu zvládl páteční čtvrtfinále proti domácímu Philipovi Florigovi (874.) a prošel mezi nejlepší čtyřku turnaje. Český tenista zvítězil ve třech setech 6:3, 3:6, 6:3.

Rosol v Kramsachu nenaplnil roli favorita
Třetí nasazený Lukáš Rosol (354.) na pětadvacítce v rakouském Kramsachu dohrál ve čtvrtfinále. Český tenista sice vyhrál první set proti Korejci Gerardovi Campanovi Leemu (601.), ale nakonec po více než dvou hodinách padl 6:4, 4:6, 3:6.

Donald na nasazenou jedničku nestačil
Matthew William Donald (1170.) na turnaji ITF v Monastiru nedokázal najít recept na nasazenou jedničku Krise Van Wyka (453.) z Jižní Afriky a loučí se ve čtvrtfinále. S favorizovaným soupeřem prohrál ve dvou setech 1:6 a 4:6.

Plava Laguna Croatia Open, Umag (muži, CRO, 630 705 EUR, antuka)