Denní menu, 21.7.2023: Svrčina ve Finsku postoupil do semifinále! Bejlek strávila na kurtu jen 14 minut

Dalibor Svrčina na challengeru ve finském Tampere vybojoval postup do semifinále. Potřetí v řadě porazil slovenského tenistu Lukáše Kleina. Roman Jebavý s Petrem Nouzou neuspěli v semifinálovém utkání čtyřhry na turnaji ATP ve švýcarském Gstaadu proti Dominicu Strickerovi a Stanu Wawrinkovi. Sára Bejlek postoupila v estonském Parnu do semifinále, když jí za stavu 5:0 Řekyně Matoulaová skrečovala.

Svrčina i potřetí porazil Slováka Kleina
Dalibor Svrčina (193.) to na slovenského tenistu Lukáše Kleina (155.) zkrátka umí. Po dvou výhrách v semifinálových zápasech v Prostějově (2022 a 2023) si český tenista vyšlápl na svého soupeře i na challengeru v Tampere, kde jej porazil 7:6(5) a 6:1.

V prvním setu přitom prohrával 2:5 a čelil setbolu, dokázal ale otočit na 6:5, načež měl při svém podání hned dva setboly. Sice je nevyužil a rozhodnout musel tiebreak, v něm ale zvítězil 7:5 a odpor Kleina tím zlomil. Druhý set si podmanil šňůrou pěti gemů za pouhých 26 minut.

V semifinále čeká na dvacetiletého Svrčinu souboj s nenasazeným Němcem Henrim Squirem (305.).

Bejlek strávila na kurtu 14 minut
Pouhých 14 minut trvalo čtvrtfinále turnaje ITF v estonském Parnu mezi Sárou Bejlek (188.) a Marthou Matoulaovou (332.) z Řecka. Česká tenistka, která plní roli nasazené jedničky, získala všech pět odehraných gemů, načež se Matoulaová rozhodla duel skrečovat.

Jebavý s Nouzou do finále v Gstaadu neprošli
Roman Jebavý a Petr Nouza, jenž ve švýcarském Gstaadu debutoval na okruhu ATP, dohráli v semifinále čtyřhry. Nad síly české dvojice bylo domácí duo Dominic Stricker a Stan Wawrinka, kteří zvítězili 6:3, 7:6(6).

Ve druhém setu se sice Jebavý s Nouzou prodrali do vedení 4:2, ale o výhodu brejku okamžitě přišli. V průběhu druhé sady si na returnu vypracovali sice ještě čtyři setboly, ale ani jeden nevyužili a v tiebreaku už Stricker s Wawrinkou další hrozbě nečelili.

Siniakov se do semifinále v Telfsu neprobil
Daniel Siniakov (1089.) nedokázal v rakouském Telfsu najít recept na sedmého nasazeného Petera Hellera (567.) a loučí se ve čtvrtfinále. Český tenista v pátečním utkání prohrál za hodinu a čtyři minut 1:6, 0:6.

Rosol v Telfsu rovněž dohrál
První nasazený Lukáš Rosol (351.) na rakouském turnaji ITF v Telfsu nedokázal najít recept na hru domácího Sandra Koppa (414.). S turnajovou šestkou prohrál ve dvou setech 4:6, 2:6.

EFG Swiss Open Gstaad (muži, SUI, 562 815 EUR, antuka)
Stricker, Wawrinka (SUI) – JEBAVÝ, NOUZA 6:3, 7:6(6)

Tampere Open (muži, FIN, 73 000 EUR, antuka)
Lukáš Klein (SVK, 155.) – DALIBOR SVRČINA (193.) 6:7(5), 1:6