Denní menu, 8.7.2023: Bejlek postoupila v Haagu do finále, Lehečka s Kvitovou si zahrají osmifinále Wimbledonu

Sedmnáctiletá česká tenistka Sára Bejlek úspěšně pokračuje ve svém tažení na antukové ITF čtyřicítce v nizozemském Haagu, když v semifinále porazila domácí Evu Vedderovou. Ve Wimbledonu se představilo devět českých zástupců. Jiří Lehečka a Petra Kvitová postoupili do osmifinále dvouhry a sedm českých tenistek nastoupilo do čtyřhry. Vít Kopřiva prohrál finále čtyřhry na challengeru v Karlsruhe.

Bejlek si zahraje v Nizozemsku finále
Sára Bejlek (204.) porazila v semifinále turnaje ITF v nizozemském Haagu domácí Evu Vedderovou (316.) za dvě hodiny a šest minut po setech 7:5 a 6:4. Ani jedné z tenistek se v zápase příliš nedařilo na servisu, celkově bylo k vidění 12 proměněných brejkbolů. Sedm z nich měla na svědomí česká hráčka, která se tak může těšit na své druhé letošní finále. V něm vyzve další Nizozemku, a to členku elitní stovky světového žebříčku Rusovou (86.).

Poljak vybojoval osmý deblový titul
Čtyřhru na turnaji ITF v rumunském Brašově si podmanil David Poljak po boku domácího Dana Alexandrua. Česko-rumunský pár ve finále přehrál Švéda Madarase s domácím Mandou, a to za hodinu a 23 minut po setech 4:6, 6:4 a 11:9.

Obzvlášť zajímavou podívanou nabídl supertiebreak. V něm Poljak s Alexandruem vedli nejdříve 4:1, pak dokonce 9:5. Soupeři však všechny mečboly odvrátili, Čech s Rumunem se ale dokázali oklepat a koncovku urvali na svou stranu.

Hindová s Kubáňovou na titul nedosáhly
Třetí společný turnaj v letošní sezoně, druhé finále. A ani tentokrát z toho nebyl kýžený triumf. Češky Denisa Hindová a Karolína Kubáňová podlehly ve finále podniku ITF v německém Vaihingenu japonskému duu Kawamuraová, Naitová, a to za necelé dvě hodiny po setech 2:6, 7:6(4) a 7:10. Český pár byl v supertiebreaku opravdu blízko vítězství. Hindová s Kubáňovou vedly už 7:3, jenomže všech dalších sedm výměn patřilo Japonkám.

Kopřivovi nevyšlo finále čtyřhry v Karlsruhe
Vít Kopřiva s Řekem Michailem Pervolarakisem nezvládli finálové utkání čtyřhry na challengeru v Karlsruhe, s rakousko-německou dvojicí Neil Oberleitner, Tim Sandkaulen prohráli 1:6, 1:6. Česko-řecká dvojice si vybojovala v utkání tři brejkboly, ani jeden ale nevyužila a sama naopak o podání přišla v utkání hned pětkrát. Kopřiva tak nezískal svůj třetí deblový titul z challengerů a první od loňského září. Kopřiva s Pervolarakisem přesto mohou být se svým působením v Karlsruhe spokojení, byl to jejich vůbec první společný turnaj, kdežto jejich soupeři se už mělo možnost sehrát na několika předchozích turnajích.

Reček se Siniakovem titul nezískali
Dominik Reček a Daniel Siniakov svůj první společný turnaj triumfem nezakončili. Český pár ve finále podniku ITF v německém Marburgu podlehl první nasazené dvojici tvořené Slovákem Lukášem Pokorným a domácím Timem Stodderem, a to za hodinu a jednu minutu po setech 4:6, 1:6.