Denní menu, 27.6.2023: Bouzková, Nosková ani Strýcová nenašly na favoritky recept

Petra Kvitová se měla po triumfu v Berlíně představit na další travnaté pětistovce, z Eastbourne se ale na poslední chvíli odhlásila. Obhájkyni trofeje nahradila v pavouku šťastná poražená z kvalifikace Barbora Strýcová, nad jejíž síly ovšem byla favorizovaná Lotyška Jelena Ostapenková. V Eastbourne dohrála i Marie Bouzková, která padla ve třísetové bitvě proti Brazilce Beatriz Haddadové Maiaové. V Bad Homburgu srdnatě bojovala Linda Nosková proti Ljudmile Samsonovové, ale nakonec padla ve třech setech. V Roehamptonu rovněž pokračovala wimbledonská kvalifikace.

Nosková padla po velkém boji se Samsonovovou
Linda Nosková (45.) ohromně potrápila na turnaji WTA v Bad Homburgu favorizovanou světovou patnáctku Ljudmilu Samsonovovou, se kterou nakonec padla až po dvou hodinách a 39 minutách 4:6, 7:6(4) a 3:6.

Zápas přinesl až nečekaně velké drama. Samsonovová byla výraznou favoritkou utkání a potvrdila to v první sadě, kterou vyhrála po brejku v pátém gemu. Ve druhém setu ovšem začala Nosková vystrkovat drápky a otočila z 1:2 po dvou brejcích na 4:2. Samsonovová sice ztrátu podání napravila, ale dějství dospělo až do tiebreaku, v němž se české tenistce povedlo zvítězit 7:4.

Rozhodnout musel třetí set, v němž se Samsonovová dostala do vedení 4:1, ale Nosková získala ztracené podání zpět a snížila na 4:3. V osmém gemu ovšem talentovaná Češka nedokázala udržet servis, pustila soupeřku znovu do brejku a Samsonovová zápas dopodávala čistou hrou.

Strýcová v roli náhradnice nestačila na Ostapenkovou
Barbora Strýcová (677.), která prohrála ve finále kvalifikace, se na poslední chvíli přeci jen dostala do hlavní soutěže v Eastbourne, kde nahradila odstoupivší Petru Kvitovou (9.). Los pro ni ale byl ohromně náročný, narazila totiž na vítězku turnaje z Birminghamu Jelenu Ostapenkovou (17.), na kterou marně hledala recept a nakonec prohrála za 88 minut 4:6, 3:6.

Lotyška, která v Eastbourne v roce 2021 triumfovala a loni byla ve finále, se v prvním setu vypořádala se stavem 1:3 a otočila na 5:3. Strýcová sice zabojovala a na returnu dokázala stáhnout manko brejku, nicméně hned v dalším gemu prohrála znovu podání a tím pádem i celý set.

Ve druhé sadě se Strýcové povedlo dvakrát dohnat manko jednoho brejku, na ztrátu podání z osmé hry už ale odpověď nenašla. Sice odvrátila tři mečboly a měla v devátém gemu dva brejkboly, ale nakonec tuhý boj přes čtyři shody prohrála.

Bouzková nevyužila v Eastbourne vedení proti favoritce
Marie Bouzková (32.) na turnaji v Eastbourne dohrála v úvodním kole. Česká tenistka podlehla favorizované Beatriz Haddad Maiové po více než dvou a půl hodinách 6:3, 3:6, 6:7(3).

Bouzková vstoupila do zápasu skvěle. V prvním setu nečelila brejkbolu a vyhrála ho za 38 minut díky brejku ze čtvrté hry. Výborný měla vstup rovněž do druhé sady, ve které se ujala vedení 2:0, náskok ale neudržela a Brazilka si vynutila rozhodující dějství.

Bouzková měla ve třetím setu brejkboly ve druhém a šestém gemu, které ovšem neproměnila. Souboj dospěl až do tiebreaku, v němž už byla Haddad Maiová lepší hráčkou a zvítězila 7:3.

Krejčíková se z Eastbourne rovněž odhlásila
Vedle Petry Kvitové a Markéty Vondroušové se z turnaje WTA v Eastbourne odhlásila také Barbora Krejčíková (10.). K oznámení jejího odstoupení z turnaje došlo v úterý odpoledne. Česká hráčka měla právě v úterý nastoupit k utkání proti Číňance Si-jü Wang (73.). V pavouku dvouhru ji nahradí Kanaďanka Rebecca Marinová.