Daň za pařížskou jízdu. Muchová po úspěšném Roland Garros oddaluje start na trávě

- Marek Bartošík

Finalistka Roland Garros Karolína Muchová už po návratu do České republiky spřádá plány na následující týdny. Světová šestnáctka se původně přihlásila hned na dva přípravné turnaje před travnatým Wimbledonem, vzhledem k senzačnímu pařížskému tažení ale musí svůj program upravit.

Karolína Muchová se chtěla před grandslamovým Wimbledonem rozehrát na menším turnaji v Hertogenboschi a následně na nabité pětistovce v Berlíně, po sedmi náročných zápasech na Roland Garros ale její tělo potřebuje více času k regeneraci.

Šestadvacetiletá Češka už v Paříži informovala, že tento týden v Hertogenboschi určitě hrát nebude. A následně prozradila, že nezavítá ani na travnaté klání do Berlína, které se uskuteční příští týden.

„Od příštího týdne se budeme připravovat tenisově na trávě. Je varianta, že zkusím Eastbourne, ale možná pojedu rovnou na Wimbledon,“ řekla při středečním setkání s médii v domovském klubu I. ČLTK Praha.

Turnaj kategorie WTA 500 v Eastbourne se bude konat od 26. června, tedy v týdnu bezprostředně před Wimbledonem. V seznamu účastnic figurují mimo jiné Jelena Rybakinová, Jessica Pegulaová, Uns Džábirová, Petra Kvitová, Barbora Krejčíková a Karolína Plíšková.

Muchová je na travnatém povrchu díky své pestré hře velmi nebezpečnou hráčkou, což dokázala postupem do čtvrtfinále Wimbledonu 2019 a 2021. Loni skončila v All England Clubu už v prvním kole na raketě Rumunky Simony Halepové.