Denní menu, 14.6.2023: Menšík skolil bývalou světovou sedmičku. Lehečka do čtvrtfinále ve Stuttgartu neprošel

Středeční program na tenisových turnajích byl velmi bohatý a pestrý. V německém Stuttgartu si Jiří Lehečka zahrál osmifinále s Francesem Tiafoem, na kterého ale ve dvou setech nestačil a do čtvrtfinále nepostoupil. V Bratislavě Jakub Menšík porazil hladce ve dvou setech bývalou světovou sedmičku Fernanda Verdasca. Pokračoval rovněž turnaj ITF v Říčanech se sedmi domácími singlistkami. Sára Bejlek ve francouzském Biarritzu postoupila do osmifinále. Barbora Palicová a Lucie Havlíčková se neprosadily v úvodním kole šedesátky v Římě.

Menšík ve svižném utkání porazil Verdasca
Jakub Menšík (228.) má za sebou hodně svižné utkání v osmifinále challengeru v Bratislavě. Bývalou světovou sedmičku Fernanda Verdasca (334.) porazil za 62 minut 6:1, 6:4 a postoupil do svého čtvrtého čtvrtfinále v řadě.

Ve středečním utkání jej nečekalo nic snadného, jelikož Verdasco v sobě nadále ukrývá kvality, díky nimž se mezi profesionály dokázal v letech minulých prosadit až mezi nejlepší. V souboji s o 22 let mladším českým mladíkem se však ukázalo, proč výkonnost Španěla klesá, když jej tížilo až příliš nevynucených chyb.

Menšík do utkání vletěl po hlavě a rychle si v úvodním dějství vypracoval vedení 5:0, než soupeři povolil udržet jednou podání. Druhý set byl o poznání vyrovnanější a Verdasco měl dokonce ve druhém gemu dva brejkboly. Nevyužil je však a další příležitost už nedostal. Menšík naopak v páté hře prorazil servis soupeře a utkání zdárně doservíroval.

Ve čtvrtfinále si sedmnáctiletý Jakub Menšík zahraje s Chilanem Tomasem Barriosem Verou (161.).

Lehečka druhou výhru ve Stuttgartu nepřidal
Jiří Lehečka (37.) se loučí s turnajem ve Stuttgartu v osmifinále. Nad síly českého tenisty byl třetí nasazený Frances Tiafoe (12.) ze Spojených států, se kterým prohrál 6:7(2), 4:6.

Podle očekávání se jednalo o zápas, jemuž dominovaly servisy. V první sadě si oba hráči svědomitě drželi podání a jediný brejkbol si vypracoval Lehečka v devátém gemu. Nevyužil ho a nakonec úvodní dějství dospělo do tiebreaku, v němž Američan zvítězil 7:2.

I ve druhém setu dlouho dominovaly servisy, a to až do devátého gemu, v němž první brejk zápasu zapsal na své konto Tiafoe. Lehečka si sice následně v desáté hře vypracoval dva brejkboly, ale získat ztracené podání zpět se mu nepovedlo. Tiafoe posléze přes tři shody zápas zakončil.

BOSS Open, Stuttgart (muži, GER, 718 410 EUR, tráva)
JIŘÍ LEHEČKA (37.) – Frances Tiafoe (USA, 12.) 6:7(2), 4:6

Libema Open, 's-Hertogenbosch (ženy, NED, 259 303 USD, tráva)
Van der Hoeková (NED), VORÁČOVÁ – Alexandrovová (-), Jang (CHN) 4:6, 4:6
DETIUC, MALEČKOVÁ – Minnenová, Wickmayerová (BEL) 2:6, 2:6