Denní menu, 16.5.2023: Muchová v Římě padla po tříhodinové bitvě. Nosková otočila v Paříži třemi brejky

Poslední česká zástupkyně ve dvouhře Karolína Muchová nastoupila v úterý k odloženému osmifinále antukové tisícovky v Římě. Na bývalou světovou dvojku Paulu Badosaovou ze Španělska však recept nakonec nenašla a po tříhodinové bitvě padla. V italské metropoli se představila ještě Markéta Vondroušová, jež neuspěla v deblovém osmifinále po boku Polky Linetteové. Linda Nosková vstoupila do turnaje kategorie WTA 125 v Paříži, kde ve třetím setu otočila souboj s domácí kvalifikantkou. Jakub Menšík navázal na své výkony z pražské Sparty i na dalším challengeru v Tunisu, kde hladce prošel do osmifinále. Deblista Adam Pavlásek vstoupil výhrou do čtyřhry na challengeru v Turíně. Další Češi a Češky tradičně zápolili na podnicích ITF, jeden takový se koná na pražských Spojích.

Muchová padla po třech hodinách s Badosaovou
Tříhodinové drama v osmifinále turnaje v Římě nakonec Karolíně Muchové (52.) radost nepřineslo. V souboji s Paulou Badosaovou (35.) prohrála 4:6, 7:6(4), 2:6 a s turnajem se musí rozloučit.

Vstup do utkání neměla česká tenistka vůbec špatný, dokonce v prvním setu vedla 4:2, ale pak ztratila čtyři hry v řadě a úvodní dějství tím ztratila. Ani ve druhém setu přitom nedokázala své úspěchy na returnu potvrdit. Hned třikrát přišla o vedení a zejména nedopodávání na stavu 5:4 ji mohlo mrzet. Nakonec ale Muchová přeci jen prostřední sadu vybojovala na svou stranu, když vyhrála tiebreak 7:4.

Z možné psychické převahy však nakonec nic nevytěžila. Nevypracovala si už totiž ani jeden brejkboj a hned zkraje rozhodujícího setu přišla o podání. Badosaová pak ještě zvýraznila své vedení dalším brejkem v sedmém gemu a duel následně úspěšně doservírovala.

Nosková otočila souboj s francouzskou kvalifikantkou
Linda Nosková (54.) vstoupila vítězně do turnaje WTA 125K Series v Paříži. V úvodním kole porazila čtvrtá nasazená domácí kvalifikantku Elsu Jacquemotovou (174.) 6:1, 2:6, 6:4.

Duel, respektive třetí set, se přitom nevyvíjel ani zdaleka podle představ české tenistky. S Jacquemotovou prohrávala už 1:4 se ztrátou dvou servisů. Pak ale předvedla úchvatný comeback, třikrát v řadě prorazila Francouzce podání a šňůrou pěti gemů strhla vítězství na svou stranu.

Menšík pokračuje na vítězné vlně i v Tunisu
Jakub Menšík (333.) navázal na svůj triumf na pražském challengeru, kde vybojoval svůj první titul v kategorii ATP Challenger Tour, a po přesunu do Tuniska protáhl svou vítěznou šňůru na šest zápasů. V úvodním kole si poradil za pouhých 65 minut s Francouzem Laurentem Lokolim (195.), kterého porazil 6:4, 6:2.

Sedmnáctiletý Menšík byl smrtící zejména na returnu, když využil všechny čtyři brejkboly, které si vypracoval. Lokoli naopak využil jen jeden brejkbol ve chvíli, kdy prohrával v prvním setu 1:4 se ztrátou dvou podání. Víc mu ovšem Menšík nedovolil a hladce tak postoupil do osmifinále.

Vondroušová dohrála i ve čtyřhře
Markéta Vondroušová nepřešla přes osmifinále na tisícovce v Římě ani ve čtyřhře. Česká tenistka a její polská parťačka prohrály v souboji o čtvrtfinále s nasazenými dvojkami Ljudmilou Kičenokovou a Lotyškou Jelenou Ostapenkovou po 65 minutách 3:6 a 2:6.

Internazionali BNL d'Italia, Řím (ženy, ITA, 3 572 618 USD, antuka)
Paula Badosaová (ESP, 35.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (52.) 6:4, 6:7(4), 6:2