Denní menu, 11.5.2023: Bouzková postupuje po parádním obratu. Plíšková i Nosková vypadly

Na antukové akci kategorie WTA 1000 v italském Římě se ve čtvrtek představily tři české tenistky, které čekalo shodně druhé kolo dvouhry. Uspěla pouze Marie Bouzková proti Američance Caty McNallyové, proti které v prvním setu prohrávala už 0:4. Turnajová šampionka z roku 2019 Karolína Plíšková nečekaně ztroskotala na maďarské kvalifikantce Anně Bondárové. Do dalšího kola nepostoupila ani teenagerka Linda Nosková, kterou přehrála Magda Linetteová z Polska. Češi hráli i na turnajích ITF s dotací od 15 tisíc do 100 tisíc amerických dolarů. Hned sedm Čechů zápolilo v deblovém čtvrtfinále na challengeru TK Sparta Prague Open.

Bouzková po obratu postupuje
Marie Bouzková (38.) zvládla vstup do turnaje v Římě, ve druhém kole si poradila s Američankou Caty McNallyovou (62.), kterou přehrála po sadách 6:4, 6:3.

Bouzková měla velmi špatný vstup do zápasu, v úvodních třech gemech získala jen tři míčky, po dvou ztracených podáních prohrávala 0:4. Druhá polovina setu se české tenistce podařila na výbornou, za hodinu hry ji ovládla 6:4. Bouzková naopak zažila výborný nástup do druhého dějství, vedla 4:0. Za stavu 5:2 sice při vlastním podání neuspěla, v následující hře ale už dotáhla zápas do vítězného konce. Sedmadvacátá nasazená se ve třetím kole střetne s Coco Gauffovou (5.).

Zápasu se podrobně věnujeme v samostatném článku.

Nosková končí na Polce Linetteové
Linda Nosková (54.) na prestižní tisícovce v italském Římě dohrála ve druhém kole dvouhry. Osmnáctiletá Češka ve čtvrtek odpoledne prohrála se zkušenější Polkou Magdou Linetteovou (19.) po setech 6:7(4), 1:6.

Nosková v prvním setu stáhla manko brejku, set nakonec došel do tiebreaku. Česká tenistka ve zkrácené hře vedla 4:2, zbývající míčky sady ale patřily soupeřce. Druhý set už byl jednoznačnou záležitostí Polky, která získala dva brejky. Na podání přišla jen o pět fiftýnů.

Plíšková v oblíbeném Římě neuspěla
Karolína Plíšková (14.) vstup do oblíbeného podniku WTA 1000 v Římě nezvládla. Trojnásobná turnajová finalistka a šampionka z roku 2019 vypadla stejně jako před rokem již ve druhém kole, přičemž v tom úvodním měla coby nasazená třináctka volný los. Česká favoritka podlehla za hodinu a 23 minut 6:7(5) a 2:6 Anně Bondárové (93.).

Maďarská kvalifikantka před podnikem v italské metropoli tahala na turnajovém kolotoči sérii osmi porážek. Plíšková vstoupila do utkání devíti prohranými míči v řadě a rychle ztrácela 0:3. Po obratu na 4:3 a servis se zdálo, že bude na kurtu dominovat, o výhodu brejku ale záhy přišla a nakonec ztratila sadu skrze tiebreak. V té druhé už pak bývalá světová jednička vršila řadu nevynucených chyb a ve zbytku střetnutí uhrála pouhé dva gemy.

Internazionali BNL d'Italia, Řím (ženy, ITA, 3 572 618 USD, antuka)
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (14.) – Anna Bondárová (HUN, 93.) 6:7(5), 2:6
Magda Linetteová (POL, 19.) – LINDA NOSKOVÁ (54.) 7:6(4), 6:1
Caty McNallyová (USA, 62.) – MARIE BOUZKOVÁ (38.) 4:6. 3:6

TK Sparta Prague Open (muži, CZE, 73 000 EUR, antuka)
BARTOŇ, MENŠÍK – KOLÁŘ, PAVLÁSEK 6:4, 6:4
Libietis (LAT), Reese (USA) – NOUZA, PAULSON 6:3, 7:6(3)
GENGEL, Sačko (UKR) – Andreozzi, Duran (oba ARG) 6:7(5). 7:5, 10:7