Denní menu, 10.5.2023: Muchová v Římě poprvé vyhrála, Martincová i Fruhvirtová končí

Do hlavní soutěže prestižního antukového podniku v Římě zasáhly během středy tři české tenistky. Karolína Muchová se při své druhé účasti dočkala premiérové výhry, když v prvním kole přehrála Rusku Rachimovovou. Kvalifikantka Tereza Martincová nenašla recept na zkušenou Francouzku Cornetovou a turnajová debutantka Linda Fruhvirtová uhrála proti Rumunce Ruseové jediný gem. Pokračoval challenger na Spartě, Jakub Menšík tam postoupil už do čtvrtfinále a hned pět domácích tenistů uspělo v prvním kole deblu.

Muchová na úvod potvrdila roli favoritky
Karolína Muchová (52.) vstoupila do antukového turnaje WTA 1000 v Římě výhrou 6:4 a 7:5 nad ruskou lucky loserkou z kvalifikace Kamillou Rachimovovou (90.).

V utkání plném brejků obrala protivnici celkem sedmkrát o podání, zatímco své vlastní ztratila pětkrát. Ve druhém setu otočila česká favoritka skóre 2:4, a může se tak ve druhém kole těšit na souboj s Italkou Martinou Trevisanovou (18.).

Martincová se v hlavní soutěži neprosadila
Tereza Martincová (95.) na úspěšnou kvalifikaci v Římě nenavázala, když v prvním kole hlavní soutěže prohrála se zkušenou Francouzkou Alizé Cornetovou (64.) po necelých dvou hodinách boje 6:7(2) a 4:6.

Osmadvacetiletá Češka vedla v prvním setu 2:0 a 4:2, o náskok ale vždy přišla a v klíčovém tiebreaku už tahala za kratší konec. Ve druhém setu sice Martincová znovu vedla 2:0, poté ale prohrála čtyři gemy v řadě a ztrátu brejku už nedohnala.

L. Fruhvirtová získala v Římě jediný gem
Lindě Fruhvirtové (55.) se při premiérové účasti na antukové tisícovce v Římě nedařilo. Osmnáctiletá Češka podlehla v prvním kole rumunské kvalifikantce Eleně Gabriele Ruseové (152.) po 62 minutách 1:6 a 0:6. Fruhvirtová získala jediný gem při svém podání za stavu 0:2 v prvním setu. Sama si vypracovala šest brejkbolů, nevyužila však žádný.

Internazionali BNL d'Italia, Řím (ženy, ITA, 3 572 618 USD, antuka)
TEREZA MARTINCOVÁ (95.) – Alizé Cornetová (FRA, 64.) 6:7(2), 4:6
Elena Gabriela Ruseová (ROU, 152.) – LINDA FRUHVIRTOVÁ (55.) 6:1, 6:0
Kamilla Rachimovová (90.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (52.) 4:6, 5:7

Head Busan Open, Pusan (muži, KOR, 160 000 USD, tvrdý povrch)
Hazawa (JPN), PALÁN – Choe, U. Park (oba KOR) 3:6, 4:6