Denní menu, 25.4.2023: Muchová hladce postupuje v Madridu, výhru slaví i L. Fruhvirtová

Čtyři české tenistky se v úterý představily na prestižní antukové tisícovce Mutua Madrid Open. Markéta Vondroušová prošla kvalifikací, když ve finálovém kole porazila Američanku Townsendovou. Barbora Strýcová odehrála své první utkání od Australian Open 2021, po dvou hodinách padla s Italkou Cocciarettovou. Karolína Muchová a Linda Fruhvirtová své první zápasy v Madridu zvládly a postoupily. Hned čtyři Češi včetně Jiřího Veselého se dnes představili na challengeru v Ostravě. Marek Gengel nezvládl vstup do turnaje stejné kategorie v Římě. Spousta Čechů zápolí na akcích ITF s dotací od 15 tisíc do 60 tisíc dolarů.

L. Fruhvirtová zvládla úvodní kolo v Madridu
Linda Fruhvirtová (58.) zaznamenala při svém druhém startu na podniku v Madridu premiérovou výhru. V utkání úvodního kola porazila sedmnáctiletá Češka za hodinu a 43 minut 6:3 a 7:5 Katie Volynetsovou (103.) ze Spojených států.

V prvním setu otočila Fruhvirtová čtyřmi gemy v řadě nepříznivý stav 0:2, a ačkoliv poté o výhodu brejku přišla, od stavu 4:3 ukončila sadu osmi vyhranými míči v řadě. O výsledku druhého dějství rozhodl jediný brejk z jedenáctého gemu. Ve druhém kole narazí rodačka z Prahy na devatenáctou nasazenou Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska.

Muchová ztratila s Kontaveitovou jen čtyři hry
Karolína Muchová (52.) slaví úspěšný vstup do antukové části sezony a na Mutua Madrid Open postupuje do druhého kola! V souboji s Estonkou Anett Kontaveitovou (87.) dokázala zvítězit dvakrát 6:2, přičemž se blýskla zejména šňůrou sedmi získaných gemů v řadě.

Tuto šňůru Muchová předvedla od stavu 1:2 v úvodní sadě, když odvrátila dva brejkboly estonské soupeřky a zastavila se až za stavu 6:2 a 2:0. Ač se Kontaveitová, která se vrátila na turnaje poprvé od svého zranění zad, snažila vrátit do utkání, ve druhém dějství se neprobila ani k jednomu brejkbolu. Muchová naopak navýšila své vedení ještě v sedmé hře a duel následně úspěšně dopodávala.

V dalším kole čeká na českou tenistku 31. nasazená Irina Beguová z Rumunska, které patří 35. místo světa a v úvodní rundě měla volný los.

Více se utkání věnujeme zde.

Strýcová se rvala dvě hodiny, comeback vítězně neoslavila
Barbora Strýcová (-) se vrátila v Madridu na tenisové dvorce a v úvodním kole tamního turnaje kategorie WTA 1000 předvedla srdnatý výkon. Nakonec světové padesátce Elisabettě Cocciarettové podlehla ve dvou setech 3:6 a 6:7(5), nicméně ukázala, že tenis hrát nezapomněla. Z rychlosti nic neztratila, hlavně ve druhé sadě pak soupeřku deptala skvělou obranou!

V prvním dějství držela s Cocciarettovou krok do stavu 3:3. Ve druhém setu prohrávala 2:5 a vypadalo to, že je rozhodnuto. Pak však Strýcová dováděla Italku někdy až k zoufalství a dostala se až do tiebreaku. V něm vedla 3:1. Cocciarettová pak ale otočila skóre a byť Strýcová ještě jednou ukázala svou bojovnost a dokázala odvrátit dva mečboly, na definitivní návrat do utkání to již nestačilo.

I tak ale může být Strýcová se svým návratem spokojena. V Madridu navíc bude pokračovat v deblu.

Vondroušová se kvalifikovala do hlavní soutěže
Markéta Vondroušová (80.) se úspěšně kvalifikovala do hlavní soutěže Mutua Madrid Open. Američanku Taylor Townsendovou (120.) porazila po dvou hodinách 6:7(7), 6:1 a 6:0.

Gengel se v Římě neprosadil
Marek Gengel (283.) dohrál na antukovém challengeru v Římě už v prvním kole, kde byl nad jeho síly po setech 3:6 a 2:6 Nizozemec Jesper de Jong (234.). Český tenista sice zkraje prvního setu dohnal ztrátu brejku, poté ale opět přišel o podání a zbytek zápasu už byl v režii favorizovaného de Jonga, který odvrátil pět ze šesti brejkbolů a sám využil celkem čtyři šance na returnu.

Mutua Madrid Open (ženy, ESP, 7 652 174 USD, antuka)
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (80.) – Taylor Townsendová (USA, 120.) 6:7(7), 6:1, 6:0

BARBORA STRÝCOVÁ (-) – Elisabetta Cocciarettová (ITA, 50.) 3:6, 6:7(5)
Anett Kontaveitová (EST, 87.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (52.) 2:6, 2:6
LINDA FRUHVIRTOVÁ (58.) – Katie Volynetsová (USA, 103.) 6:3, 7:5

Ostra Group Open by Moneta, Ostrava (muži, CZE, 73 000 USD, antuka)
VÍT KOPŘIVA (166.) – Dan Added (FRA, 252.) 7:5, 4:6, 6:3
Rudolf Molleker (GER, 307.) – DALIBOR SVRČINA (219.) 0:6, 6:2, 1:6
PATRIK RIKL (774.) – Máté Valkusz (HUN, 297.) 3:6, 6:4, 1:6
JIŘÍ VESELÝ (496.) – Lorenzo Giustino (ITA, 229.) 6:3, 5:5 odloženo