Denní menu, 24.4.2023: Vondroušová v Madridu bleskově postoupila, Martincová překvapivě končí

Ve španělské metropoli odstartovala kvalifikace prestižní antukové tisícovky. Markéta Vondroušová v Madridu potvrdila roli favoritky proti Švédce Björklundové, když nečelila ani jednomu brejkbolu. Na turnaji už dohrála Tereza Martincová, jež nečekaně podlehla Španělce Burillové ve dvou setech. Na challengeru v Ostravě se nejprve uskutečnilo finále kvalifikace, ve kterém uspěl Patrik Rikl. V Komenského sadech poté začala hlavní soutěž, do níž vstoupili vítězně Zdeněk Kolář a Jakub Menšík.

Vondroušová na úvod kvalifikace dominovala
Markéta Vondroušová (80.) vletěla suverénně do kvalifikace antukového Mutua Madrid Open. Třiadvacetiletá Češka si v prvním kole podle očekávání poradila se Švédkou Mirjam Björklundovou (141.) po pouhých 59 minutách poměrem 6:3 a 6:1.

Vondroušová na dvorci od stavu 2:3 bez brejku dominovala, soupeřce vzala čtyřikrát servis a sama nečelila jedinému brejkbolu. Ve finále kvalifikace se střetne s Američankou Taylor Townsendovou (120.).

Martincová se v Madridu nekvalifikuje
Tereza Martincová (98.) skončila na prestižním turnaji WTA 1000 v Madridu už v prvním kole kvalifikace. V něm podlehla česká favoritka domácí Španělce Irene Burillové (318.) po hodině a 38 minutách 6:7(3) a 4:6.

Martincová vedla v prvním setu 4:2 a poté měla za stavu 5:4 a 40:15 na returnu dva setboly, své šance ale nevyužila a první sadu nakonec ztratila v tiebreaku. Ve druhém setu si osmadvacetiletá Češka opět vypracovala vedení 4:2, následně však prohrála čtyři gemy v řadě a tím i celý zápas.

Mutua Madrid Open (ženy, ESP, 7 652 174 USD, antuka)
TEREZA MARTINCOVÁ (98.) – Irene Burillová (ESP, 318.) 6:7(3), 4:6
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (80.) – Mirjam Björklundová (SWE, 141.) 6:3, 6:1

Ostra Group Open by Moneta, Ostrava (muži, CZE, 73 000 USD, antuka)
Timo Stodder (GER, 314.) – PATRIK RIKL (774.) 4:6, 2:6

LUKÁŠ ROSOL (316.) – Ivan Gachov (167.) 4:6, 6:3, 1:6
Miljan Zekič (SRB, 257.) – ZDENĚK KOLÁŘ (206.) 6:7(9), 2:6
Ryan Peniston (GBR, 163.) – JAKUB MENŠÍK (341.) 2:6, 3:6