Denní menu, 16.4.2023: Martincová největší titul kariéry nevybojovala, Čechům se v kvalifikacích ATP a WTA nedařilo

Tereza Martincová prohrála ve třech setech finálovou bitvu na turnaji ITF v Zaragoze a Bulharkou Viktorijí Tomovovou a nezískala svůj první titul od roku 2019. V Mnichově nevyšly boje o hlavní soutěž turnaje ATP Vítovi Kopřivovi ani Zdeňkovi Kolářovi. Linda Fruhvirtová neuspěla ve finále kvalifikace na nabitém turnaji ve Stuttgartu.

Martincová neudržela vedení, ve finále v Zaragoze padla
Tereze Martincové (103.) se na turnaji ITF W80 ve španělské Zaragoze nakonec nepovedlo vybojovat svůj první titul od června 2019, kdy triumfovala v německém Essenu, a skončila těsně pod vrcholem. V dramatickém finálovém klání proti nasazené dvojce Viktoriji Tomovové (98.) sice vedla ve třetím setu 3:1, ale pak v dlouhém pátém gemu neudržela servis, pustila Bulharku zpět do hry a po ztrátě pěti her v řadě nakonec padla po dvouapůlhodinové bitvě 6:4, 2:6, 3:6.

Za postup do finále ovšem bude Martincová odměněna návratem do první světové stovky. V pondělním vydání žebříčku se objeví na 98. místě.

Více se utkání věnujeme zde.

L. Fruhvirtová se ve Stuttgartu nekvalifikovala
Linda Fruhvirtová (59.) se do hlavní soutěže na turnaji WTA 500 ve Stuttgartu nekvalifikovala, ve finále kvalifikace podlehla Švýcarce Yleně In-Albonové (137.) 5:7, 4:6.

První sada byla přehlídkou úspěchů na returnu, hned devět ze dvanácti gemů se stalo kořistí jedné či druhé hráčky na příjmu. Výsledkem této přetahované byl zisk sady v poměru 7:5 pro In-Albonovou. Švýcarka pak lépe vstoupila i do druhého setu a dostala se do vedení 2:0. Fruhvirtová sice dokázala vzápětí srovnat, ale pak si nechala soupeřku utéct na rozdíl tří gemů a prohrávala 2:5. In-Albonová na první pokus ještě zápas nedopodávala a 17letá Češka pak dokázala snížit na 4:5. Napodruhé už ale její o sedm let starší soupeřka dokázala na svém servisu utkání uzavřít.

Kopřiva nesplnil roli favorita
Vít Kopřiva (169.) ve finále kvalifikace ATP v Mnichově nevyužil ideální příležitosti, jak se kvalifikovat do hlavní soutěže a nenaplnil roli favorita. V souboji s domácím Markem Topem (474.) prohrál druhý nasazený po téměř tříhodinové řeži 4:6, 6:4 a 3:6.

Ve třetím setu se Kopřivovi nepovedlo vybojovat ani jeden brejkbol, což se ukázalo jako rozhodující. Sám naopak čelil hned jedenácti šancím soupeře. Navzdory tomu si prohrál podání pouze jednou, ve čtvrtém gemu, soupeře však odvrácením brejkbolů a mečbolů, kterých odmazal hned šest, nezlomil a jeho cestě do hlavní soutěže nezabránil.

Kolář se v Mnichově rovněž nekvalifikoval
Po Vítovi Kopřivovi se nedokázal kvalifikovat do hlavní soutěže turnaje ATP v německém Mnichově ani Zdeněk Kolář (188.). Nad síly kvalifikační čtyřky byl Ital Flavio Cobolli (204.), jenž už v sobotu vyřadil jiného českého tenistu Lukáše Rosola. Zatímco Rosolovi povolil jen tři hry, Kolářovi dovolil o jeden gem více a zvítězil za 70 minut dvakrát 6:2. Kolář si za celé utkání vypracoval jen jeden brejkbol, ve druhé hře první sady jej však nevyužil.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (ženy, GER, 780 637 USD, antuka)
LINDA FRUHVIRTOVÁ (59.) – Ylena In-Albonová (SUI, 137.) 5:7, 4:6

BMW Open by American Express, Mnichov (muži, GER, 630 705 EUR, antuka)
VÍT KOPŘIVA (169.) – Marko Topo (GER, 474.) 4:6, 6:4, 3:6
ZDENĚK KOLÁŘ (188.) – Flavio Cobolli (ITA, 204.) 2:6, 2:6