Denní menu, 13.3.2023: Vondroušová v Indian Wells vyřadila světovou čtyřku! Muchová zvládla třísetové drama

Do osmifinále prestižního podniku v Indian Wells pronikly další dvě Češky! Karolína Muchová splnila roli favoritky proti Italce Martině Trevisanové a zvítězila po velkém boji ve třech setech. Rozjetá Markéta Vondroušová porazila ve dvou vyrovnaných sadách světovou čtyřku Uns Džábirovou z Tuniska. Nejvýše nasazené Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou postoupily v Kalifornii už do deblového čtvrtfinále. Michael Vrbenský nezvládl finálové kolo kvalifikace na challengeru v maďarském Székesfehérváru. Anna Sisková se kvalifikovala na halovém podniku ITF v Říčanech.

Vondroušová si vyšlápla na Džábirovou!
Do osmifinále tisícovky v Indian Wells postoupila také Markéta Vondroušová (105.)! Stříbrná olympijská medailistka udolala ve třetím kole tuniskou hvězdu Uns Džábirovou (4.) po hodině a půl hry 7:6(5) a 6:4.

Třiadvacetiletá Vondroušová vstoupila do utkání dvěma ztracenými servisy a prohrávala 0:3. Poté díky sérii pěti gemů otočila na 5:3, nakonec ale získala set až v dramatickém tiebreaku. Ve druhé sadě se Vondroušová rychle dostala do vedení 5:1, následně však nevyužila pět mečbolů a Tunisanka se dotáhla na rozdíl jediného gemu. Česká reprezentantka ale větší zdramatizování nepřipustila a čistou hrou zápas dopodávala.

Postupem do osmifinále obhájila v kalifornské poušti loňský výsledek. O vyrovnání svého turnajového maxima z roku 2019 zabojuje v atraktivním derby proti krajance Karolíně Muchové (76.).

Muchová vydřela výhru proti Trevisanové
Karolína Muchová (76.) se stala na podniku kategorie WTA 1000 v americkém Indian Wells čtvrtou českou účastnicí osmifinále. S Italkou Martinou Trevisanovou (26.) se na postup pořádně nadřela. Ačkoliv jí přesně před měsícem v Dauhá povolila jen čtyři gemy, tentokrát ji přetlačila až po dvou hodinách a 41 minutách poměrem 6:4, 3:6 a 6:4. Rozhodující krok k vítězství učinila česká turnajová debutantka ve třetím setu za stavu 4:4, kdy získala klíčový brejk.

Krejčíková se Siniakovou nadále vítězí
Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou uspěly také ve svém osmém letošním utkání čtyřhry. Šampionky Australian Open přehrály v osmifinále tisícovky v Indian Wells kanadsko-americkou dvojici Leylah Fernandezová, Taylor Townsendová 7:5, 3:6 a 10:7.

České favoritky v prvním setu neudržely vedení 5:0, napínavou koncovku si ale pohlídaly. Ve druhé sadě odskočily do vedení 2:1 s brejkem, soupeřky ale skóre otočily a vynutily si supertiebreak. V něm si od začátku vedly lépe Krejčíková se Siniakovou, které v koncovce uhájily těsný náskok a po hodině a 45 minutách boje postoupily do čtvrtfinále tzv. „pátého grandslamu“.

Vrbenský se v Maďarsku nekvalifikoval
Michael Vrbenský (343.) si hlavní soutěž antukového challengeru v Székesfehérváru nezahraje. Třiadvacetiletý Čech podlehl v pondělním kvalifikačním finále dvakrát 4:6 Geraldu Melzerovi (381.) z Rakouska.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA, 17 600 000 USD, tvrdý povrch)