Denní menu, 6.3.2023: Rychlý konec. Martincová neprolomila trápení ani v Indian Wells

V americkém Indian Wells odstartovala kvalifikace prestižního podniku kategorie WTA 1000. O postup do hlavní soutěže usilovala Tereza Martincová, která však uhrála v prvním kvalifikačním kole jen pět gemů proti Rumunce Eleně-Gabriele Ruseové. Jonáš Forejtek ani Marek Gengel neuspěli v kvalifikačním finále na halovém challengeru v Luganu, když shodně získali jen pět gemů. Další Češi se představili v kvalifikacích podniků ITF.

Martincová se v Indian Wells neprosadila
Tereza Martincová (113.) neprolomila sérii nevydařených výsledků ani na tisícovce v Indian Wells. Česká tenistka podlehla v prvním kole kvalifikace Rumunce Eleně-Gabriele Ruseové (147.) po hodině a devíti minutách 1:6 a 4:6.

V nevydařeném prvním setu ztratila Martincová podání v prvním, pátém a sedmém gemu, sama svůj jediný brejkbol nevyužila. Do druhé sady vstoupila tenistka z Prahy parádně, když vedla už 3:0 s náskokem dvou brejků. Její soupeřka ale poté dějství třemi proměněnými brejkboly otočila.

Osmadvacetiletá Martincová si tak pohoršila letošní bilanci na čtyři výhry a osm porážek, s Ruseovou prohrála počtvrté z pěti vzájemných utkání.

Gengel se v Luganu neprosadil
Marek Gengel (266.) si hlavní soutěž na challengeru ve švýcarském Luganu nezahraje. Sedmadvacetiletý Čech podlehl ve finálovém kole kvalifikace Francouzovi Calvinovi Hemerymu (388.) po přibližně hodině hry 2:6 a 3:6. Osmadvacetiletý Hemery měl utkání pod kontrolou, když odvrátil oba brejkboly a sám využil tři z deseti šancí na returnu.

V Luganu se nekvalifikoval ani Forejtek
Po Markovi Gengelovi neuspěl ve finále kvalifikace challengeru v Luganu ani Jonáš Forejtek (286.). Jednadvacetiletý Čech prohrál s Francouzem Danem Addedem (279.) po 72 minutách 3:6 a 2:6. Forejtek sice na začátku zápasu získal vedení 2:1 s brejkem, od té doby ale úřadoval na kurtu jeho soupeř, který si díky čtyřem proměněným brejkbolům dokráčel k hladké výhře.

BNP Paribas Open, Indian Wells (ženy, USA, 8 800 000 USD, tvrdý povrch)
Elena-Gabriela Ruseová (ROU, 147.) – TEREZA MARTINCOVÁ (113.) 6:1, 6:4

Challenger BancaStato Citta Di Lugano (muži, SUI, 73 000 USD, tvrdý povrch – hala)
MAREK GENGEL (266.) – Calvin Hemery (FRA, 388.) 2:6, 3:6
JONÁŠ FOREJTEK (286.) – Dan Added (FRA, 279.) 3:6, 2:6

2nd Empire Women´s Indoor 2023, Trnava (ženy, SVK, 60 000 USD, tvrdý povrch – hala)
DOMINIKA ŠALKOVÁ (276.) – Ilona Georgiana Ghioroaieová (ROU, 395.) 7:5, 2:6, 6:3
Elena Malyginová (EST, 367.) – ANNA SISKOVÁ (354.) 6:4, 7:6(4)
Adriana Tkačenková (UKR, -) – JESIKA MALEČKOVÁ (350.) 3:6, 3:6
Justina Mikulskytéová (LTU, 312.) – TEREZA SMITKOVÁ (352.) 2:6, 2:6